مسابقات تنیس اوپن استرالیا؛ واکنش شدید به معافیت واکسیناسیون جوکوویچ - BBC News فارسی

15/10/1400 04:16:00 ب.ظ

مسابقات تنیس اوپن استرالیا؛ واکنش شدید به معافیت واکسیناسیون جوکوویچ

مردم استرالیا به اخباری مبنی بر این که نواک جوکوویچ، تنیس‌باز سرشناس صرب پس از معافیت از قوانین واکسیناسیون، قصد شرکت در مسابقات تنیس اوپن استرالیا را دارد، واکنش خشمگینانه‌ای نشان داده‌اند. سازمان‌دهندگان این "گرند اسلم" تاکید می‌کنند که برای آقای جوکوویچ استثنا قایل نشده‌اند هر چند در این مورد توضیحی نداده‌اند. اما این تصمیم خشم بسیاری از استرالیایی‌ها را برانگیخته است.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفته چنانچه این بازیکن برای واکسن نزدن شواهد کافی نداشته باشد، با "هواپیمای بعدی به کشورش بازگردانده می‌شود"

در بحبوحه این جنجال‌ها، نخست وزیر استرالیا همچنین گفته که نواک جوکوویچ باید پس از ورود به استرالیا مدارکی مبنی بر معافیت پزشکی از واکسیناسیون ارائه دهد. آقای موریسون به خبرنگاران گفت: "اگر شواهد کافی وجود نداشته باشد، با او همانند دیگران رفتار خواهد شد. هیچ قانون خاصی برای نواک جوکوویچ نباید وجود داشته باشد."

تمامی بازیکنان و اعضای حاضر در رقابت‌های اوپن استرالیا باید واکسینه شده باشند یا از یک ‌سازمان معتبر مستقل معافیت پزشکی داشته باشند. جوکوویچ تا کنون در مورد وضعیت واکسیناسیون خود صحبتی نکرده، اما سال گذشته گفته بود که "مخالف واکسیناسیون است". headtopics.com

نواک جوکوویچ در سه دوره اخیر مسابقات اوپن استرالیا قهرمان شده و اگر بتواند امسال از عنوانش دفاع کند با عبور از رکورد ۲۰ قهرمانی راجر فدرر و رافائل نادال در گرنداسلم‌ها، پرافتخارترین مرد تاریخ تنیس خواهد شد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

نواک جوکوویچ با معافیت پزشکی در اوپن استرالیا شرکت می‌کند - BBC News فارسینواک جوکوویچ در صفحه اینستاگرامش از سفر به استرالیا و شرکت در اولین گرنداسلم فصل تنیس جهان خبر داد. مرد شماره یک تنیس جهان‌ با استفاده از معافیت پزشکی واکسن کووید-۱۹ در این تورنمنت شرکت می‌کند.

تایید معافیت پزشکی جنجالی جوکوویچ؛ حضور قهرمان صرب در اوپن استرالیانواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان اعلام کرد سرانجام با دریافت معافیت پزشکی و بدون دریافت واکسن کووید۱۹ در رقابت های اوپن استرالیا شرکت می کند.

هشتاد سالگی الکس فرگوسن: هفت ماجرای جالب راجع به اسطوره منچستر یونایتد - BBC News فارسیداستان سر الکس فرگوسن، بهترین مربی بریتانیایی تمام ادوار، تنها محدود به موفقیت‌ها و جام‌هایی نیست که با آبردین و منچستر یونایتد برده است. در این مطلب، بی‌بی‌سی اسکاتلند به مناسبت ۸۰ سالگی او، از زبان همکاران و بازیکنان سابقش پرده‌های دیگری از زندگی او را روایت می‌کند. bbcpersian یک دیکتاتور یک ماشین خردکننده لطافت انسانی بود.او را با گواردیولا مقایسه کنید.او مردی ظریف و هنرمند است.هیچ بازیکنی از او نمیترسد بلکه شکوفا میشوداما فرگوسن یک لودر است تمام

شش قدم؛ پرسپولیس و سپاهان یک قدم به استقلال نزدیک شدند - BBC News فارسیهفته سیزدهم لیگ برتر، با توقف استقلال و پیروزی دو تعقیب‌کننده این تیم همراه شد: استقلال در اراک به تساوی یک بر یک مقابل آلومینیوم رسید، اما پرسپولیس و سپاهان حریفان خود را شکست دادند. با این نتایج فاصله صدرنشین با تعقیب‌کننده‌هایش کمتر از هفته‌های گذشته شد.

فرانک میل؛ مهاجم آلمانی که نامش با 'خرابکاری' به یاد آورده می‌شود - BBC News فارسیفرانک میل احتمالا باید حس مارتی مک‌فلای، بازیگر اصلی فیلم بازگشت به آینده را داشته باشد. فرقی نمی‌کند چه کاری انجام می‌دهد، هر کاری هم که بکند باز همواره با اتفاقی که اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی افتاد به خاطر آورده می‌شود. آن روز خاص نهم ماه مه ۱۹۸۶ بود

واکنش دولت آلمان به حمله به قبرستان مسلمانان در ایزرلونمسئول آزادی دین و عقیده دولت آلمان نسبت به حمله به قبرستان مسلمانان در شهر ایزرلون واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی