مسئولان افغانستان عاملان خونخوار جنایت قندوز را مجازات کنند

17/07/1400 10:00:00 ب.ظ

پیام رهبر انقلاب در پی حادثه انفجار در استان قندوز افغانستان: مسئولان افغانستان عاملان خونخوار جنایت قندوز را مجازات کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بر مجازات عاملان جنایت حادثه انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان و جلوگیری از تکرار چنین فجایعی تأکید کردند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم حادثه‌ی تلخ و مصیبت‌بار انفجار در مسجد منطقه خان‌آباد استان قندوز که به جان‌باختن جمع زیادی از مؤمنان نمازگزار انجامید، ما را داغدار کرد.

از مسئولان کشور همسایه و برادر افغانستان جداً انتظار میرود که عاملان خونخوار این جنایت بزرگ را به مجازات برسانند و با تدابیر لازم از تکرار چنین فجایعی جلوگیری کنند. از خداوند متعال رحمت و علوّ درجه برای شهیدان این حادثه و شفای عاجل برای آسیب‌دیدگان و صبر و سکینه برای کسان و بازماندگان آنها مسألت میکنم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

باید فورا عوامل این حمله تروریستی دستگیر و مجازات شوند. داعش باید از افغانستان محو شود. رابطه با امریکا باید به حداقل خود برسد. امریکا حامی اصلی تروریستان جهان است. داعش را امریکایی ها ساختند و به جان مسلمانان انداختند تا ما هرگز متحد نشویم. بیانیه رهبر انقلاب اسلامی به خوبی نشان می دهد که ایران حامی مردم است وگرنه هرگز مخاطبش حکومت فعلی افغانستان نمی بود. طالبان هم باید بدانند اگر می خواهند حکومت کنند باید اول مردم را با خود داشته باشند. مردم امنیت، کار و زندگی آرام می خواهند.

همه ی ما می دانیم که داعش پروژه ی امریکاست برای بد نام ساختن اسلام عامل اصلی این جنایت امریکاست طالبان باید رابطه ی خود با امریکا را برای همیشه قطع کنند تا کشور به سمت امنیت برود در این مساله شکی نیست که طالبان در حال حاضر حکومت را گرفته اند و باید امنیت را هم تامین می کنند. مردم توقع داشتند که با آمدن طالبان دیگر از انتحاری خبری نباشد اما گویا این رشته سر دراز دارد. طالبان باید هرچه زودتر فکری به حال امنیت کشور و مردم بکنند.

بیانیه رهبر انقلاب کاملا منطقی است. طالبان امروز حاکمان افغانستانند و باید فکری به حال امنیت کشور بکنند. آن ها امروز وظیفه دارند تا عاملان این جنایت هولناک را دستگیر و در ملا عام مجازات کنند و سپس داعش را از بین ببرند. ابتدا امریکا مسوول این حمله است چون داعش توسط امریکا ساخته شد. دوما طالبان باید امنیت را تامین می کردند که نکردند. سوما از طالبان می خواهیم فورا فکر به حال امنیت کشور بکنند. اگر امروز امنیت تامین نشود، داعش و حزب التحریر به حملاتشان ادامه خواهند داد.

ما از کشورهای اسلامی می خواهیم که مانند رهبر ایران، باموضع روشن و محکم، از طالبان مطالبه گری داشته باشند. متاسفانه طالبان برخلاف وعده هایش عمل می کند.طالبان باید جدی بفکر فراهم کردن امنیت و آرامش و اعتماد بین مردم باشد واز کشتار و بیرون کردن مردم از زمین و خانه هایشان بردارد مسئولیت خون های ریخته شده بر عهده امارت اسلامی طالبان است. طالبان باید به اعتراضات و خواسته های مردم توجه کند تا بتواند اعتماد و رضایت آنها را به دست بیاورد. بدون رضایت مردم، حکومت پایدار نمی ماند.

گروه های تروریستی در افغانستان نتیجه توافق امریکا و پاکستان است. این دو کشور پشت خشونتها و جنگهای افغانستان قرار دارند. کشتار تمام افراد بیگناه افغانستان محکوم است ولی کشتار مردم هزاره بعنوان یک گروه قومی و مذهبی چند سالی است که به طور هدفمند صورت می‌گیرد. طالبان اگر در برقراری امنیت و آرامش، ناتوان است خود را از حکومت کنار بکشد.

طالبان باید عوامل این جنایت را دستگیر ومجازات نماید تا گمان دست داشتن خودشان دراین حمله کثیف را پاک نماید . خواسته بر حقی که از زبان تمامی دوستان مردم افغانستان ورهبر مدبر ایران بیان گردیده است .

انفجار در یک مسجد شیعیان در قندوز افغانستانمنابع خبری از وقوع یک انفجار در داخل مسجدی در ولایت قندوز افغانستان خبر دادند. بعد ۴۳ سال جمهوری شیطانی ایران ملاهای شیطان می خواستند نشر اسلام شیعه در جهان کنند البته از غارت ایران نه به دلخواه کشورها چون اول باید حکومت در ایران خودشان واقعا ثابت کنند شیعه های واقعی اسلام واقعی مسلمان واقعی هستند که عمل به فرمان های خدا و قرآن شدند وقتی بعد ۴۳ سال ملاهای شیطان از غارت ایران در ایران و جهان زندگی شاهان افسانه ای ایجاد کردند و چنان به نمایش می زارند که کارشان هرزه گی وو تبلیغ های شیطان می کنند خوب تمام جهان می گن رژیم ایران اسلام گراست ضد خدا ضد دین ها ضد مقام انسانیت وو شده ۴۳ سال ملاهای شیطان از جایگاه اصلی خودشان خارج شدند و به جایگاه شاهان افسانه ای از حرام ها هزینه خون های ریخته شده بی گناهان در ایران و منطقه می شن باید اسلام نابود بشه باید اسلام و قرآن خدا زیر سوال بشه یعنی چی آیا ۱۴ معصوم پیامبر محمد هم اینگونه مانند ملاهای شیطان هستند

طالبان که وعده امنیت داده بود نتوانست بوعده اش عمل کند و امنیت نماز گزاران بی دفاع را نتوانستند تامین کند . کشور های همسایه مانند ایران باید بفکر افغانستان باشد نه مانند پاکستان که تروریست میفرستد . تشکر مینمایم از همسایه مسلمان وقدرتمند ایران که با درایتهای رهبری ایران همیشه در کنار مردم افغانستان قرار داشته و در مصائب مردم افغانستان همدردی نمودند .

از موضع رهبر مدبر ایران در حمایت و پشتیبانی از مردم افغانستان حمایت نموده وازاینکه در غم مردم مظلوم افغانستان وشهدانماز قندز اظهار غم شریکی نمودند کما ل تشکر را دارم . طالبان مانند حکومت غنی به یک محکومیت بسنده نکند وباید با پیگیری جدی عاملین این جنایت را دستگیر ومجازات نمایددر غیر ان صورت مردم به حرف های طالبان اعتماد نخواهد کرد . مجازات عاملین جنایت خواسته برحقی است که رهبر ایران مطرح نموده است .

موضع صحیح رهبر جمهوری اسلامی ستودنی است. ایشان از مــســولــان ڪــشــور افــغــانــســتــان درخــواســت کرده ڪــه عاملیــن این جنایت، مجازات شوند فــرق نــداره ڪــی بــاشــه. حملات داعش با همکاری پاکستان و امریکا در افغانستان صورت میگیرد .تا به بهانه حضور داعش در افغانستان دوباره امریکا در افغانستان حضور پیدانماید . رعبر ایران قبلا این موضوع رابیان نموده بود .

بدون شک طالبان که امروز حاکمان افغانستان به حساب می آیند باید فورا اقدام کنند و ابتدا عاملان این جنایات هولناک را دستگیر و به سزای اعمالشان برسانند و پس از آن در پی از بین بردن داعش باشند. تامین امنیت به عهده ی دولت فعلی کشور است. رهبری ایران حرف ما مردم افغانستان را زده است . عاملان باید معرفی و مجازات شوند .

جمهوری اسلامی همواره بر ایجاد صلح میان افغانها تلاش کرده‌. از انصاف دور نباشیم ایران امنیتش را در ابادی و امنیت در افغانستان می داند و برای آن کوشش میکند ایران و رهبرش همیشه در کنار مردم افغانستان بوده اند . ما از انها ممنونیم

100 کشته و 140 مجروح در انفجاری در مسجد شیعیان در کندز افغانستاندر پی وقوع یک انفجار در نزدیکی مسجدی شیعیان در شهر کندز در شمال شرق افغانستان 100 نفر کشته و 140 تن زخمی شدند.ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، جمعه‌، 8 تقابل بین جناح اصولگرا و اصلاح طلب طالبان شروع شده چزز جدیدی نیست سالهاست که این گرگ با این گله آشناست... خداوند لعنت کنند این موجودات کثیف را که چنین فاجعه و وحشت خلق میکنند رژیم ایران به کمک چین روسیه: افغانستان رو سوریه دوم می کند البته افغانستان تاوان کارهاشون رو پس می دن فرار بی غیرت تان مردان پسران از افغانستان و به راحتی افغانستان رو سپردند خاک و ناموس دست طالبان وحشی و کلی کسور و تروریستهای وحشی ها

لعنت خدا بر استکبار و عوامل آن و بر رژیم خبیث و جنایتکار صهیونیستی و آمریکا که اینگونه مسلمانان را نابود می‌کنند. رهبر جمهوری اسلامی ایران حمایت از مردم افغانستان را شاخص اصلی سیاست خود می داند و عقیده دارد که همه تلاش ها در افغانستان باید در جهت ارتقا سطح زندگی مردم به خصوص تامین امنیت متکی بر اراده داخلی باشد.

وقوع انفجار هنگام اقامه نماز جمعه در ولایت قندوز افغانستانوقوع انفجار هنگام اقامه نماز جمعه در ولایت قندوز افغانستان

ایران حمله انتحاری در قندوز افغانستان را محکوم کردایران حمله انتحاری در قندوز افغانستان را محکوم کرد سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله انتحاری به مسجدی در قندوز افغانستان را «اقدام تروریستی» دانست و آن را محکوم کرد.

داعش مسئولیت حمله انتحاری در قندوز را بر عهده گرفتگروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار امروز در مسجد شیعیان قندوز افغانستان را بر عهده گرفت. داعش اسم مستعار طالب است امید وارم ایران به این درک رسیده باشد که راه حق ایستادن کنار جبهه مقاومت ملی افغانستان است

آمریکا حمله مرگبار روز جمعه به مسجدی در قندوز را «به شدیدترین لحن» محکوم کرد🔺 آمریکا حمله مرگبار روز جمعه به مسجدی در قندوز را «به شدیدترین لحن» محکوم کرد ◾ در بیانیه وزارت خارجه ضمن ابراز «صمیمانه‌ترین مراتب تسلیت»، آمده است:‌ «مردم افغانستان شایسته برخورداری از آینده‌ای عاری از تروریسم هستند.» ⬇ بیشتر بخوانید: خود آمریکا و رژیم ایران این بلا رو سرشون آوردن حالا هم هر اتفاقی افتاد محکوم میکنند چقدر کثافتید شما آخه امریکا غلط زیادی کرده مگه خود امریکا به وجود اورنده داعش نیست مگه طالبان و داعش هردو مزدور امریکا نیستند