مسئولان ما می‌توانند فقط دو - سه شهر را اداره کنند/ ثروت مملکت صرف عده‌ معدودی می‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

مرتضی افقه مطرح کرد؛ مسئولان ما می‌توانند فقط دو - سه شهر را اداره کنند/ ثروت مملکت صرف عده‌ معدودی می‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در خصوص علت ایجاد فقر و محرومیت در مناطقی مثل خوزستان و سیستان بلوچستان گفت: مسئولان مسائل اجتماعی و اقتصادی و سیاسی را خیلی ساده گرفته‌اند. یکی از اهداف انقلاب کاهش فقر و به خصوص نابرابری بود؛ قرار بود به جز نابرابری فردی، نابرابری منطقه‌ای را هم از بین ببریم به همین دلیل در همان اوایل انقلاب جهاد سازندگی ایجاد شد تا به این مسائل رسیدگی کند. اما امروز به جایی رسیدیم که به دلیل ندانم کاری‌ها، ساده‌انگاری‌ها و ناآشنایی‌ها هم نابرابری بین افراد و اقشار جامعه و هم بین مناطق افزایش پیدا کرده است.

افقه اظهار کرد: حاصل این وضع شکاف منطقه‌ای است که به تدریج افزایش پیدا کرده و امروز نتایج این شکاف را در تنش‌های سیاسی و اجتماعی می‌بینیم. این استاد دانشگاه افزود: ببیند همین نگرش باعث شده ساختارهای اداری، اجرایی، قضایی و نظارتی همه با همین نگرش شکل بگیرند؛ نگرشی که ساختارهای ناکارآمد ضد تولید و ضد توسعه ایجاد کرده است و با این ساختارها ده برنامه توسعه دیگر هم که بیاید کاری از پیش نمی‌برد و تنها نتیجه‌ی آن اتلاف منابع و فرصت‌سوزی است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ائتلاف دو پهپاد و 4 موشک بالستیک پرتاب‌شده به‌سوی «جازان» را سرنگون کردائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، از سرنگونی دو فروند پهپاد و 4 فروند موشک بالستیک حوثی پرتاب‌شده به‌سوی شهر جازان سعودی خبر داد.به گزارش «العربیه»،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آشتی دو کره؛ سئول و پیونگ یانگ کانال‌های ارتباطی میان یکدیگر را احیا کردندرهبران دو کشور پس از چندین ماه نامه نگاری تصمیم گرفتند بار دیگر کانال‌های ارتباطی دو طرفه را که از سال گذشته قطع شده بود، دوباره فعال سازند. بسلامتی به امید خدا امیدوارم همه جهانیان شاد باشن و مردم زجر دیده کره شمالی هم یکم رنگ خوشی رو ببین و از دست این دیوانه راحت بشن دفعه اولشونه مگه دوماه دیگه اون خپل میزنه زیرش.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دشمن با توطئه اقتصادی در سال ۹۷ به دنبال فروپاشی اقتصاد و کشور بود که شکست خورد/ تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با دستور رهبر معظم انقلاب ازجمله مهمترین کمک ها به دولت بود/ در دو مقطعِ جنگ اقتصادی و کرونا این واقعیت را تجربه کردیم که فقط باید روی پای خود بایستیمدکتر روحانی در دیدار هیات دولت با رهبر معظم انقلاب: دشمن با توطئه اقتصادی در سال ۹۷ به دنبال فروپاشی اقتصاد و کشور بود که شکست خورد/ تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با دستور رهبر معظم انقلاب ازجمله مهمترین کمک ها به دولت بود حاجی لاکن زرشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ+)
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

فیفا میزبانی در بصره را نپذیرفت/ بازی ایران و عراق در زمین بی طرففدراسیون بین‌المللی فوتبال درخواست عراق برای برگزاری بازی‌های خانگی خود در بصره را رد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021دادستانی سوئد پس از ۲۰ ماه بازداشت موقت، علیه حمید نوری متهم کشتار ۶۷ در ایران کیفرخواست صادر کرد. طبق این کیفرخواست آقای نوری به کشتار زندانیان سیاسی اعضای گروه‌های چپ و مجاهد متهم شده است. کی گند همکاری دولت آلمان با ج.ا. در میاد سوئد برای اینکه ایرانیان حقیرتر از غرب 'فهم' استفاده از این پرونده را ندارند. mb_ghalibaf raisi_com Ejei_com ایرانیان 'نمیفهمند' فردا نوبت رئیسی، اژه ای و دیگران است. manototv BBCWorld radiosweden SR_Farsi_Dari IRIMFA AhmadMasoumifar
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار فرانسه؛ ایران مذاکرات احیای برجام را به خطر می‌اندازد | DW | 27.07.2021وزارت خارجه فرانسه اعلام کرده که جمهوری اسلامی با موکول کردن مذاکرات احیای برجام به دولت ابراهیم رئیسی نه تنها فرجام مذاکرات وین بلکه لغو تحریم‌های ایالات متحده آمریکا را به خطر می‌اندازد. آمریکا که قصد برداشتن تحریم‌ها رو نداره پس این فیلم بازی کردنا واسه چیه؟! النگوها تون نشکنه انقدر به جمهوری اسلامی هشدار میدید خوب بود چنین وزارت خارجهٌ بسیار دمکراتی؟؟؟ که تا کنون به نحوی سبب تداوم بیشتر جمهوری جهل و جنایت شد ، یک جمله هم در خصوص حفظ و اشاعهٌ ، چنین به اصطلاح دمکراسی طرفدار جنایتکاران ، به خودش می گفت که تا کنون با چه تزویر و ترفندهای کثیفی همراه این نابود کننده گان ایران بوده و هست!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »