مسئول سیاست خارجی اروپا: فاصله گرفتن ایران از تعهدات برجامی‌ موجب نگرانی است

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ضمن اعلام حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای حل مساله هسته‌ای ایران، از اقدام جمهوری اسلامی در فاصله گرفتن از تعهدات هسته‌ای خود ابراز نگرانی کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی نشست خبری خود با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در بروکسل گفت: «با وجود مشکلات موجود، برجام همچنان یک دستاورد کلیدی دیپلماسی چندجانبه است. فکر می‌کنم این توافق شاهکار دیپلماسی باشد و فاصله گرفتن ایران از تعهدات برجامی‌اش موجب نگرانی شده است. ما به طور کامل از اقدامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حمایت می‌کنیم.»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، نیز که در این کنفرانس خبری حضور داشت گفت: در نشست خود با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «اهداف مشترک» ایالات متحده و اروپا را مورد بررسی قرارد دادند و به مواردی چون جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، ضرورت رسیدگی فوری به تغییرات اقلیمی و چالش‌های چین علیه نظم جهانی، پرداختند.

وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه ایالات متحده درباره توافق هسته‌ای با ایران کاملا شفاف بوده و راه‌های دیپلماسی برای حل این موضوع باز است، گفت: توپ در زمین ایران است تا مشخص شود آیا مقام‌های جمهوری اسلامی می‌خواهند راهی را برای دیپلماسی و بازگشت به تعهداتشان در پیش بگیرند، یا خیر.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چه چیزی برای ایران و ایرانی همراه خواهد داشت؟ مماشات کمتر با جمهوری جهل و جنایت ؟ یا باج خواهی بیشتر از جمهوری جهل و جنایت ؟

در تمام‌جهان دو کشور وجود دارد که قانون شکن و ظالم‌ هستن ایران و امریکا

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسئول سیاست خارجی اروپا: سفرم به روسیه موفقیت‌آمیز نبوددلیل اصلی جنجالی شدن سفر جوزپ بورل این بود که همزمان با حضور وی در مسکو چند دیپلمات اروپایی از روسیه اخراج شدند و وزیر امور خارجه روسیه اتحادیه اروپا را «شریکی غیرقابل اعتماد» خواند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دفتر مسئول سیاست ‌خارجی اتحادیه اروپا: نشست اعضای برجام جمعه بدون حضور آمریکا برگزار می‌شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. من تعجبم برای چی با ج اسلامی مذاکره میکنند؟ که دست از شرارت برداره؟ از ترور دست برداره؟ حزب اله و حوثی ها و کتایب و حشد والشعبی را با حماس کنار بذاره؟ موشک درست نکنه؟ موشک مجانی توذیع نکنه؟ حقوق بشر را رعایت کنه؟ خوب اگه این کارا رو نکنه که دیگه اسلامی نیست میشه جمهوری انسانی! اروپای لاشخور باید دست از برجام برداه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، جنگ داخلی رخ نخواهد شدوزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرد که پس از خروج نیروهای خارجی جنگ داخلی در این کشور احتمال وقوع جنگ داخلی وجود نخواهد داشت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقام‌های افغانستان از ادامه کمک آمریکا بعد از خروج نیروهای خارجی خبر دادند - BBC News فارسیشورای امنیت ملی افغانستان و شورای عالی مصالحه ملی اعلام کرده‌اند که دین تامپسون، دستیار وزیر خارجه آمریکا با سفر به کابل به مقام‌های افغانستان اطمینان داده که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی، توسعه و روند صلح این کشور ادامه خواهد یافت. روند خروج نیروهای خارجی نیز قرار است که اول ماه مه آغاز شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »