مزه‌ای از دبی؛ پخت غذای سنتی «اوزی» در تنور صحرایی

14/06/1399 01:00:00 ب.ظ

مزه‌ای از دبی؛ «اوزی» غذای مهمانی و جشن است که پختن آن زمان زیادی می برد و وقتی آماده شد به رسمی سنتی با دست صرف می شود Taste این قسمت از برنامه مزه را در وب‌سایت یورونیوز ببینید و بخوانید🔽

«اوزی» غذای مهمانی و جشن است که پختن آن زمان زیادی می برد و وقتی آماده شد به رسمی سنتی با دست صرف می شود. #Taste در این قسمت از برنامه «مزه» به دبی رفته‌ایم تا شما را با شیوه پخت «اوزی» که یک غذای سنتی قبایل...

در این قسمت از برنامه «مزه» به دبی رفته‌ایم تا شما را با شیوه پخت «اوزی» که یک غذای سنتی قبایل صحرانشین است آشنا کنیم. برای قبایل عشایری این بخش از صحرای دیدنی دبی که سبک سفر کردن ضرورت داشته است، ایجاد ۵۰ درجه حرارت برای پخت و پز، دشوار بوده است. یکی از راههای خلاقانه آنها ایجاد تنوری در داخل شن‌ها بوده است.

سرآشپز می گوید که امروز «اوزی» داریم که یک غذای سنتی از گوشت بره یا شتر است که ماده اصلی غذای بادیه نشینان است. در مرحله اول ما با نمک، هل، پودر گشنیز سیاه، کاری و زیره شروع می کنیم. حتی چیزهایی مانند لیموی خشک که به یک چاشنی تبدیل می شود می تواند عطر و طعم خوبی به گوشت می دهد. این بره حداقل به مدت یک روز در نمک خوابانده می شود.

راهنمای تور در پاسخ به سوال ما که «این غذای معمول روزانه است یا فقط برای جشن‌ها و مراسم ویژه پخته می شود؟ می گوید که بخاطر زمان‌بر بودن، این غذا بیشتر غذای مراسم مخصوص بوده است. این غذا را در یک چاله در زمین به مثابه تنور و با زغال می پختند و غذا وقتی آماده است که گوشت از استخوان جدا شود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده در زندان؛ انجمن قضات آلمان جایزه حقوق بشر را به او اعطا کرد♦️ ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده در زندان؛ انجمن قضات آلمان جایزه حقوق بشر را به او اعطا کرد ▪️ انجمن قضات آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد این جایزه به خاطر «شجاعت و تعهد خستگی‌ناپذیر» نسرین_ستوده به حقوق بشر و قانون، به او اعطا می‌شود.

آمریکا: ایالت‌ها آماده توزیع واکسن کرونا در اواخر ماه اکتبر باشندمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در نامه‌ای به مقامات بهداشتی ایالت‌های مختلف این کشور از آن‌ها خواسته است آماده توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اواخر ماه اکتبر باشند.

تعلیق ماموران پلیس در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست در نیویورک - BBC News فارسیهفت مامور پلیس در ایالت نیویورک در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست که بعد از مهار به دست ماموران خفه شد از کار معلق شده اند.

حکم اعدام برای 7 سعودی در رابطه با پرونده انفجار مسجد شیعیان در الاحساء- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحکم اعدام برای ۷ سعودی در پرونده انفجار مسجد شیعیان دادگاهی در ریاض برای هفت نفر از متهمان به دست داشتن انفجار مسجد شیعیان در سال ۲۰۱۴، حکم بدوی اعدام صادر کرد دادگاه کیفری ریاض با صدور این حکم اولیه، ٣ متهم دیگر را به تحمل ۲۵ سال زندان محکوم کرد

هنرمندان پناهجوی ایرانی در ترکیه؛ از فعالیت در خانه محروم، در مصاف با مشکلات جامعه میزبان - BBC News فارسیبه گفته سازمان ملل تعداد مهاجران ایرانی در ترکیه با احتساب پناهجویان و افرادی که وضعیت مشابه پناهندگی دارند، ٨٣ هزار نفر است.

۳۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند۳۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند بر اساس اعلام سازمان جنگل‌ها حدود ۳۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند و تقریبا از نیمی از این مساحت به عنوان مناطق بحرانی بیابانی یاد می‌شود.