مزه‌ای از دبی؛ پخت غذای سنتی «اوزی» در تنور صحرایی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مزه‌ای از دبی؛ «اوزی» غذای مهمانی و جشن است که پختن آن زمان زیادی می برد و وقتی آماده شد به رسمی سنتی با دست صرف می شود Taste این قسمت از برنامه مزه را در وب‌سایت یورونیوز ببینید و بخوانید🔽

در این قسمت از برنامه «مزه» به دبی رفته‌ایم تا شما را با شیوه پخت «اوزی» که یک غذای سنتی قبایل صحرانشین است آشنا کنیم.

سرآشپز می گوید که امروز «اوزی» داریم که یک غذای سنتی از گوشت بره یا شتر است که ماده اصلی غذای بادیه نشینان است. راهنمای تور در پاسخ به سوال ما که «این غذای معمول روزانه است یا فقط برای جشن‌ها و مراسم ویژه پخته می شود؟ می گوید که بخاطر زمان‌بر بودن، این غذا بیشتر غذای مراسم مخصوص بوده است. این غذا را در یک چاله در زمین به مثابه تنور و با زغال می پختند و غذا وقتی آماده است که گوشت از استخوان جدا شود.

بعد از آماده سازی گوشت، وقت آن می رسد که گوشت داخل تنور گذاشته شود و ذغال روی آن بریزیم. باید مطمئن شوید که گرما یکنواخت است و گوشت فقط از پایین پخته نشود.سرآشپز از قبل برای ما یک «اوزی» آماده کرده است. حالا برای رونمایی بزرگ، خورشید غروب کرده و «اوزی» آماده سرو شدن است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده در زندان؛ انجمن قضات آلمان جایزه حقوق بشر را به او اعطا کرد♦️ ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده در زندان؛ انجمن قضات آلمان جایزه حقوق بشر را به او اعطا کرد ▪️ انجمن قضات آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد این جایزه به خاطر «شجاعت و تعهد خستگی‌ناپذیر» نسرین_ستوده به حقوق بشر و قانون، به او اعطا می‌شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: ایالت‌ها آماده توزیع واکسن کرونا در اواخر ماه اکتبر باشندمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در نامه‌ای به مقامات بهداشتی ایالت‌های مختلف این کشور از آن‌ها خواسته است آماده توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اواخر ماه اکتبر باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تعلیق ماموران پلیس در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست در نیویورک - BBC News فارسیهفت مامور پلیس در ایالت نیویورک در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست که بعد از مهار به دست ماموران خفه شد از کار معلق شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حکم اعدام برای 7 سعودی در رابطه با پرونده انفجار مسجد شیعیان در الاحساء- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحکم اعدام برای ۷ سعودی در پرونده انفجار مسجد شیعیان دادگاهی در ریاض برای هفت نفر از متهمان به دست داشتن انفجار مسجد شیعیان در سال ۲۰۱۴، حکم بدوی اعدام صادر کرد دادگاه کیفری ریاض با صدور این حکم اولیه، ٣ متهم دیگر را به تحمل ۲۵ سال زندان محکوم کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

هنرمندان پناهجوی ایرانی در ترکیه؛ از فعالیت در خانه محروم، در مصاف با مشکلات جامعه میزبان - BBC News فارسیبه گفته سازمان ملل تعداد مهاجران ایرانی در ترکیه با احتساب پناهجویان و افرادی که وضعیت مشابه پناهندگی دارند، ٨٣ هزار نفر است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

۳۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند۳۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند بر اساس اعلام سازمان جنگل‌ها حدود ۳۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند و تقریبا از نیمی از این مساحت به عنوان مناطق بحرانی بیابانی یاد می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »