مزد خوش‌خدمتی در بسیج دانشجویی و سرکوب‌ها؛ زاکانی و بذرپاش حکم ریاستی گرفتند

01/05/1399 11:59 ب.ظ

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو عضو سابق «بسیج_دانشجویی» که در سرکوب دانشجویان منتقد طی سال‌های اخیر نقشی برجسته ایفا کرده بودند را به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس و ریاست دیوان محاسبات کشور منصوب کردند. مجلس_یازدهم

به گزارش «ایران‌وایر»، هیات رییسه مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه اول مرداد ۱۳۹۹، «علیرضا زاکانی»، از اعضای فعال بسیج دانشجویی و نماینده قم را به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

در همین روز، نمایندگان مجلس نیز با ۱۵۸ رای، «مهرداد بذرپاش»، دیگر عضو بسیج دانشجویی را به ریاست دیوان محاسبات کشور برگزیدند.

علیرضا زاکانی که در برکناری و رای عدم اعتماد به «غلامرضا تاجگردون»، نماینده گچساران در مجلس شورای اسلامی نقشی فعال ایفا کرد، پیش از این فرمانده بسیج دانشجویی کل کشور بوده است؛ تشکلی که بیشترین نقش را در سرکوب دانشجویان و اساتید منتقد در دانشگاه‌های کشور ایفا کرده است و می‌کند.

او پیش از این در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز نماینده تهران بود ولی در دوره یازدهم از قم کاندیدا شد و به مجلس راه یافت. زاکانی از جدی‌ترین مخالفان توافق «برجام»، عادی سازی رابطه با امریکا و از چهره‌های «جبهه پایداری» در مجلس است. headtopics.com

«زیتون» در گزارشی با عنوان «پرونده ویژه فساد: فرزندان علیرضا زاکانی چه می‌کنند؟»، به فعالیت‌های اقتصادی و رانتی دختر و داماد علیرضا زاکانی و تصاحب ساختمانی در یکی از بهترین نقاط تهران توسط او با پوشش امور خیریه پرداخته است.

ادامه مطلب:
iranwire »

به روز و جلوتر از تهدیدات هستیمامیر سرلشکر موسوی گفت: ما در حوزه دفاع در برابر تهدیدات، هم در بخش تربیت نیروی انسانی و هم در بخش تجهیزات، به‌روز و حتی جلوتر از تهدیدات هستیم.

دستگیری جاعل مهر و اسناد رسمی دفتر مقام معظم رهبری / متهم خودش را بازرس ویژه دفتر معرفی می‌کرد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimدستگیری جاعل مهر و اسناد رسمی دفتر رهبر انقلاب این فرد كه خود را بازرس ویژه دفتر مقام معظم رهبری معرفی کرده بود با استفاده از جعل عنوان و اسناد اقدام به کلاهبرداری می‌کرد

اعلام ساز و کار برگزاری مراسم روز عرفه در استان‌ها/ اجازه تجمع در شهرهای قرمز و زرد وجود نداردمدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه توضیحاتی را در خصوص برگزاری مراسم دعای عرفه و دهه ولایت در بقاع متبرکه ارائه کرد.

بیانیه وزارت خارجه آلمان: اروپا به اجرای برجام متعهد استهایکو ماس قرار است در سفر خود به لندن با مقام‌های بریتانیایی دیدار و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله ایران، روسیه، چین و تنش در دریای مدیترانه گفتگو کند.

رئیس پنتاگون به چین سفر می‌کندرئیس پنتاگون با تاکید بر این اینکه ایالات متحده در پی مناقشه و تنش نیست، یادآور شد که کشورش ادعاهای پکن در دریای جنوبی چین را «نامشروع و غیرقانونی» می داند.

مجلس یازدهم عزم جدی برای رفع موانع ازدواج و فرزندآوری داردنایب رئیس مجلس: *مجلس یازدهم عزم جدی برای برطرف کردن موانع ازدواج و فرزند آوری دارد *امروز ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج داریم *یک و نیم میلیون نفر آن‌ها در سن تجرد قطعی و یاس ازدواج هستند *طبق تحقیقات خانواده ایرانی تمایل به داشتن سه فرزند دارد

هیات رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو عضو سابق «بسیج دانشجویی» که در سرکوب دانشجویان منتقد طی سال‌های اخیر نقشی برجسته ایفا کرده بودند را به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس و ریاست دیوان محاسبات کشور منصوب کردند

به گزارش «ایران‌وایر»، هیات رییسه مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه اول مرداد ۱۳۹۹، «علیرضا زاکانی»، از اعضای فعال بسیج دانشجویی و نماینده قم را به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

در همین روز، نمایندگان مجلس نیز با ۱۵۸ رای، «مهرداد بذرپاش»، دیگر عضو بسیج دانشجویی را به ریاست دیوان محاسبات کشور برگزیدند.

علیرضا زاکانی

که در برکناری و رای عدم اعتماد به «غلامرضا تاجگردون»، نماینده گچساران در مجلس شورای اسلامی نقشی فعال ایفا کرد، پیش از این فرمانده بسیج دانشجویی کل کشور بوده است؛ تشکلی که بیشترین نقش را در سرکوب دانشجویان و اساتید منتقد در دانشگاه‌های کشور ایفا کرده است و می‌کند.

او پیش از این در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز نماینده تهران بود ولی در دوره یازدهم از قم کاندیدا شد و به مجلس راه یافت.

زاکانی از جدی‌ترین مخالفان توافق «برجام»، عادی سازی رابطه با امریکا و از چهره‌های «جبهه پایداری» در مجلس است.

«زیتون» در

گزارشی

با عنوان «پرونده ویژه فساد: فرزندان علیرضا زاکانی چه می‌کنند؟»، به فعالیت‌های اقتصادی و رانتی دختر و داماد علیرضا زاکانی و تصاحب ساختمانی در یکی از بهترین نقاط تهران توسط او با پوشش امور خیریه پرداخته است.

زاکانی در حالی به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی انتخاب شده است که سابقه فعالیت علمی و تحقیقاتی و حتی اجرایی قابل توجهی ندارد. او عضو موتور سرکوب نظام بوده و مهم‌ترین تخصص وی حمله به منتقدان نظام، اصلاح طلبان و تحول خواهان است.

مهرداد بذرپاش

، دیگر عضو بسیج دانشجویی که در جلسه امروز مجلس، سکان‌دار مهم‌ترین دستگاه نظارتی کشور، یعنی دیوان محاسبات کشور شد، از چهره‌های نزدیک به «محمود احمدی‌نژاد» است که در دولت او به قدرت راه یافت.

او که با احمدی‌نژاد به شهرداری تهران رفته بود تا گروه مشاوران جوان شهردار تهران را تشکیل دهد، با وی نیز به دولت رفت و مدیرعامل «شرکت خودروسازی سایپا» شد.

بذرپاش در مجلس نهم نیز نماینده مردم تهران بود و پس از آن به قائم مقامی «بنیاد تعاون سپاه» منصوب شد.

او متولد ۱۳۵۹ و از رویش‌های انقلاب ۱۳۵۷ است که با ایفای نقش سرکوب در «دانشگاه صنعتی شریف»، به عنوان سرپرست بسیج دانشجویی این دانشگاه، پله‌های ترقی را طی کرد و با رای نمایندگان مجلس، به ریاست دیوان محاسبات رسید.

مهرداد بذرپاش در صحن علنی مجلس

گفت

: «کشف گریزگاه‌های قانونی و شناسایی گلوگاه‌های آن برای مقابله با اصراف و مبارزه با فساد و اصل بی‌طرفی سیاسی در دستور کار این نهاد مهم نظارتی باید قرار گیرد. اتخاذ رویکرد پیش گیرانه و فعالانه دیوان با تمرکز بر فسادستیزی و کم‌کاری با شجاعت و دقت انجام می‌پذیرد. در این جنگ اقتصادی که سرانه مردم متاسفانه در حال کاهش است، فشار برطبقات پایین در بالاترین سطح خود قرار گرفته است. بنابراین، هیچ اغماضی درمقابل کم‌کاری، پذیرفتنی نیست.»

بذرپاش تاکید کرد: «مردم قبول نمی‌کنند که دولت مقروض‌شان قرض بگیرد و اصراف کند، اوراق خزانه منتشر کند و پول آن را خرج تشریفات امور غیر ضرور کند. اگر دیوان محاسبات در انجام امور خود در حسابرسی وزارت‌خانه‌ها و فساد شرکت‌های دولتی پایبند باشد و گزارشات تفریغ بودجه را در زمان مقرر و مناسب تقدیم مجلس کند، اثربخشی تصمیمات نمایندگان مجلس افزایش خواهد یافت.»

علیرضا زاکانی و مهرداد بذرپاش هر دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بودند که صلاحیت آن‌ها توسط شورای نگهبان رد شد و امکان رقابت با حسن روحانی را پیدا نکردند. مشغول کردن آن‌ها در مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات کشور توسط «محمدباقر قالیباف» می‌تواند در راستای کنار گذاشتن آن ها از رقابت‌های انتخاباتی و جلب حمایت آن‌ها در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری باشد.