مزایای اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده طلا چیست؟/ رئیس اتحادیه طلا و جواهر: مالیات بر ارزش افزوده از این پس ضرری برای مصرف‌کننده ندارد

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

مزایای اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده طلا چیست؟ ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر، در پاسخ به اعتمادآنلاین: مالیات بر ارزش افزوده از این پس ضرری برای مصرف‌کننده ندارد/این فرایند حدوداً ۱۲۰، ۱۳۰ هزار تومان به نفع مصرف‌کننده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا از امروز (دوشنبه ۱۳ دی‌ماه) اجرایی شد و اتحادیه طلا و جواهر تهران نحوه اجرای آن را به واحدهای صنفی فعال ابلاغ کرد. بر اساس این قانون، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده طلا، جواهر و پلاتین از اصل طلا حذف شده و به سایر موارد (اجرت ساخت، حق‌العمل و سود فروشندگان) اختصاص می‌یابد.

اصل طلا و جواهر و پلاتین اگر قیمت آنها فرضاً هر گرم یک میلیون و 200 هزار تومان یا هر قیمتی باشد از مالیات بر ارزش افزوده از امروز به بعد معاف است. اما همکاران ما باید چند نکته را رعایت کنند. از اصل طلا و جواهر و پلاتین دیگر از مردم طلب مالیات بر ارزش افزوده نکنند و فقط بحث اجرت، حق‌العمل کاری و سودی را که در چارچوب قانون وجود دارد از مردم طلب کنند و در فاکتور قید کنند تا به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند. آن هم همان 9 درصد گذشته است.

در این صورت دیگر برای همکاران ما هم ضرر یا سودی در بحث قیمت طلا نخواهد بود و فقط هر آنچه دادوستد شود مورد توجه قرار خواهد گرفت. این امر به نفع همه است. این ارزش افزوده، قیمت طلا را بیشتر یا کمتر نکرده و فقط دادوستد را بیشتر می‌کند. [آن هم] به دلیل اینکه دیگر کسی بابت یک میلیون و 200 هزار تومان- یا هر قیمتی که طلا در هر گرم دارد- مالیات بر ارزش افزوده یا عوارضی پرداخت نمی‌کند و باید در فاکتور قیمت طلا، وزن طلا و اجرت و حق‌العمل کاری مشخص باشد.

این فرایند حدوداً 120، 130 هزار تومان به نفع مصرف‌کننده است. اگر این کار باعث ایجاد دادوستد شود به نفع صنعت طلا هم خواهد بود. قیمت طلا اگر گران و ارزان شود چندان برای کسانی که در صنعت طلا کار می‌کنند خوشایند نیست. ما به عنوان دست‌اندرکاران صنعت طلا دوست داریم که قیمت طلا ثابت بماند و هر قیمتی که می‌خواهد باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نحوه اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش‌افزوده طلابا توجه به الزام اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا از امروز (دوشنبه/۱۳ آذرماه) که براساس آن، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده طلا، جواهر و پلاتین از مشتریان دریافت می‌شود، اتحادیه طلا و جواهر تهران، نحوه اجرای این قانون را به واحدهای صنفی فعال ابلاغ کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عملیات سپاه در کورین زاهدان 12 کشته و چندین زخمی بر جای گذاشترسانه‌های ایران به نقل از سپاه پاسداران ایران از کشته شدن 6 فرد مسلح و 3 عضو سپاه طی عملیات آن در استان سیستان و بلوچستان خبر دادند. بنا به اعلام کمپین
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آغاز ریاست فرانسه بر اتحادیه اروپا؛ حاشیه‌سازی نامزدهای راست افراطیمارین لوپن و اریک زمور، نامزدهای راست افراطی ریاست‌جمهوری فرانسه از این که پرچم اتحادیه اروپا بر فراز مقبره سربازان گمنام در زیر «طاق پیروزی» جایگزین پرچم فرانسه شده، انتقاد کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیانیه استانداری وان ترکیه درباره مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز ایرانبیانیه استانداری وان ترکیه درباره مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز ایران استانداری وان ترکیه در رابطه با انتشار اخبار مربوط به مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز مشترک با ایران، اعلام کرد که فرد مذکور در قسمت ایرانی مرز، جان خود را از دست داده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زلزله در چین 15 زخمی بر جای گذاشتزلزله در چین 15 زخمی بر جای گذاشت مرکز لرزه‌نگاری استان یون‌نان در جنوب غرب چین اعلام کرد که در پی وقوع زلزله 5.5 ریشتری در این استان 15 نفر زخمی شده‌اند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نتایج چند پژوهش جدید: احتمال درگیری ریه‌ها بر اثر ابتلا به سویه اومیکرون «کمتر» استیافته‌های شش پژوهش همگی این باور را تقویت می‌کنند که سویه جدید ویروس کرونا بیشتر در گلو تکثیر می‌شود و احتمال این‌که عفونت در فرد مبتلا به اومیکرون به مرحله حاد برسد، کمتر است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »