مریم شریعتمداری از استرداد به ایران نجات یافت؛ چاره دیگر پناه‌جویان چیست؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به پناهجویانی که گرفتار پلیس ترکیه شده‌اند، توصیه می‌شود هیچ‌ برگه‌ای را بدون ترجمه، امضا نکنند، درخواست وکیل و مترجم بدهند و به محض بازداشت اعلام کنند که درخواست پناهندگی دارند. قاچاق_انسان گزارش آیدا قجر را اینجا بخوانید👇 aidaghajar

یک شب بازداشت «مریم شریعتمداری»، از «دختران انقلاب» و پناه‌جو توسط پلیس ترکیه در اداره امنیت شهر «دنیزلی»، باز هم بحث وخامت اوضاع زندگی پناه‌جویان را در این کشور به بحث روز تبدیل کرد.

در ادامه این پی‌گیری‌ها، مریم شریعتمداری پس از یک‌شب بازداشت‌ و ثبت درخواست پناهندگی در اداره پلیس ترکیه، آزاد شد. به او گفته بودند برای دریافت «کیملیک» یا همان برگه پناه‌جویی، باید مدارک لازم را ارایه دهد. خبر آزادی مریم، نگرانی‌ها را از بازگردانده شدن این کنش‌گر مدنی رفع کرد. در ترکیه، روایت‌های بسیاری از دروغ‌گویی مسوولان در ادارات مختلف به پناه‌جویان وجود دارد؛ به عنوان مثال، در پی بازداشت مریم شریعتمداری، پلیس مربوطه به او گفته است که آن‌ها را به هتل منتقل می‌کنند اما سر از اداره پلیس امنیت شهر دنیزلی در آورده‌اند.

برای این ادعا، می‌توان به عدم دادن مجوز اشتغال اشاره کرد که باعث می‌شود پناه‌جویان به کارهای غیرقانونی روی بیاورند و ساعت‌های طولانی با حداقل دستمزد و برخوردهای غیرانسانی کار کنند. اخبار بازگردانده شدن بسیاری از پناه‌جویان از ترکیه به ایران رسانه‌ای نمی‌شود. بسیاری از آن‌ها به رسانه‌ها دسترسی ندارند یا حتی از افشای این واقعیت می‌ترسند. بنابراین، در سکوت و بی‌خبری، به ایران برگردانده می‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مریم شریعتمداری، از دختران خیابان انقلاب: فعلا آزاد شدم - BBC News فارسیمریم شریعتمداری، از دختران خیابان انقلاب که شب گذشته از دستگیری‌اش در ترکیه ویدیویی منتشر کرده بود، امروز در ویدیویی دیگر گفت فعلا آزاد شده و روند دیپورت شدنش موقتا لغو شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مریم شریعتمداری، از دختران خیابان انقلاب: فعلا آزاد شدم - BBC News فارسیمریم شریعتمداری، از دختران خیابان انقلاب که شب گذشته از دستگیری‌اش در ترکیه ویدیویی منتشر کرده بود، امروز در ویدیویی دیگر گفت فعلا آزاد شده و روند دیپورت شدنش موقتا لغو شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روسیه 1000 مزدور دیگر از سوریه برای پشتیبانی از حفتر به لیبی می‌فرستدروسیه 1000 مزدور دیگر از سوریه به لیبی می‌فرستد تا در صفوف خلیفه حفتر سرکرده عناصر مسلح غیرقانونی در این کشور بجنگند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پمپئو از کشورهای دیگر خواست به تحریم‌ها علیه ایران بپیوندند | DW | 09.09.2020وزیر امور خارجه آمریکا جامعه جهانی را فراخواند به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بپیوندند. مایک پمپئو گفته است که ایران تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته و ذخایر اورانیوم را تا ۱۰ برابر حد مجاز افزایش داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

همسر نازنین زاغری از دولت بریتانیا خواست در برابر اتهام‌های تازه از او حمایت کندریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری رتکلیف از دولت بریتانیا خواست تا از این شهروند ایرانی بریتانیایی در برابر اتهامات تازه در ایران حمایت کند جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چهره «ربوده شده» اپوزیسیون بلاروس در مرز اوکراین دستگیر شدفرماندهی گارد مرزی بلاروس روز سه شنبه با تایید دستگیری ماریا کولِسنیکوا در مرز اوکراین اعلام کرد که دو تن دیگر از چهره‌های اپوزیسیون موفق به خروج از کشور شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »