مرگ 60 نفر در یمن بر اثر بیماری‌های تب دانگ و مالاریا

04/09/1398 11:38 ق.ظ

شصت نفر بر اثر بیماری‌های تب دانگ و مالاریا در شهر حدیده یمن جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

شصت نفر بر اثر بیماری‌های تب دانگ و مالاریا در شهر حدیده یمن جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی 25.11.2019 حدیده/خبرگزاری آناتولی سازمان رسانه‌های انسان‌‌دوستانه یکی از نهادهای مدنی در یمن طی گزارشی اعلام کرد که شصت نفر بر اثر بیماری‌های تب دانگ و مالاریای لاسا در شهر حدیده این کشور جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش اکثریت جان باختگان کودک بودند و هنوز حدود 7 هزار نفر با بیماری‌های مذکور دست و پنجه نرم می کنند. گفتنی است تب دانگ بیماری ناشی از یک خانواده از ویروس ها است که توسط نوعی پشه منتقل می شود. علائم این بیماری شامل سردرد، تب، خستگی شدید مفاصل، درد عضلانی و تورم غدد لنفاوی است.

موارد ابتلا به این بیماری عموما در ماه های ژوئن، سپتامبر، مارس و دسامبر با افزایش باران های موسمی افزایش می یابد. دانشمندان معتقدند دمای بالای هوا و باران های طولانی باعث افزایش شمار پشه های ناقل این بیماری می شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

۶۰ هزار نفر در کشور مبتلا به ایدز هستندتهران- ایرنا- رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ هزار نفر مبتلای زنده به ایدز در کشور داریم، تأکید کرد: از این تعداد ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر شناسایی و ثبت شده‌اند.

انفجار در نزدیکی مرز سوریه با ترکیه جان ۱۰ نفر را گرفتشهر تل ابیض در جریان عملیات نظامی اخیر ترکیه در خاک سوریه صحنه درگیری های شدید بین نیروهای کرد و ارتش ترکیه و شبه نظامیان وفادار به آنکارا بود.

عفو بین‌الملل: 115 نفر در اعتراضات اخیر کشته شده‌اند

شمار قربانیان اعتراضات امروز در عراق به 6 نفر رسیدکمیساریای عالی مستقل حقوق بشر عراق اعلام کرد که در تظاهرات ضد دولتی امروز 6 نفر کشته و 158 تن دیگر نیز مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی

توجیه تراشی برای سرکوب اعتراض‌ها در ایران؛ اولویت امنیت بر اقتصادجناح‌های رژیم ایران در تلاشند تا سرکوب خونین اعتراضات اخیر علیه افزایش قیمت بنزین و فشارهای اقتصادی

روز دوم اعتراض‌ها در کلمبیا؛ در پایتخت حکومت نظامی اعلام شدمقام‌های کلمبیا برای مقابله با اعتراض‌های ضد دولتی، قوانین منع رفت و آمد در بوگوتا پایتخت این کشور را اجرایی کردند. حکومت نظامی بعد از اینکه رئیس جمهورشون گفت: صدای مردم را شنیدم اعمال شد. کلا دیکتاتورها از یک آخور نشخوار میکنن.

شصت نفر بر اثر بیماری‌های تب دانگ و مالاریا در شهر حدیده یمن جان خود را از دست دادند.

25.11.2019

حدیده/خبرگزاری آناتولی

سازمان رسانه‌های انسان‌‌دوستانه یکی از نهادهای مدنی در یمن طی گزارشی اعلام کرد که شصت نفر بر اثر بیماری‌های تب دانگ و مالاریای لاسا در شهر حدیده این کشور جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش اکثریت جان باختگان کودک بودند و هنوز حدود 7 هزار نفر با بیماری‌های مذکور دست و پنجه نرم می کنند.

گفتنی است تب دانگ بیماری ناشی از یک خانواده از ویروس ها است که توسط نوعی پشه منتقل می شود. علائم این بیماری شامل سردرد، تب، خستگی شدید مفاصل، درد عضلانی و تورم غدد لنفاوی است.

موارد ابتلا به این بیماری عموما در ماه های ژوئن، سپتامبر، مارس و دسامبر با افزایش باران های موسمی افزایش می یابد.

دانشمندان معتقدند دمای بالای هوا و باران های طولانی باعث افزایش شمار پشه های ناقل این بیماری می شود.

همچنین مالاریای لاسا، یک بیماری ویروسی و دارای خونریزی حاد است. این بیماری به وسیله لمس مدفوع، غذاها یا وسایلی که توسط موش‌های آلوده شده‌اند یا تماس با مایعات بدن فرد مبتلا منتقل می‌شود.