مرگ 26 نفر در پاکستان بر اثر بیماری «تب دانگ»

05/07/1398 04:22 ب.ظ

بیست و شش نفر از ابتدای سال جاری تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری «تب دانگ» در پاکستان جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

بیست و شش نفر از ابتدای سال جاری تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری «تب دانگ» در پاکستان جان باختند. - خبرگزاری آناتولی 27.09.2019 اسلام آباد/خبرگزاری آناتولی بر اساس اعلامیه موسسه ملی بهداشت پاکستان از آغاز سال جاری تاکنون 26 نفر به علت ابتلا به بیماری «تب دانگ» جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در این بازه زمانی 14 هزار و 15 مورد ابتلا به بیماری تب دانگ ثبت شده است.

بر اساس اعلامیه مذکور در 790 نفر که تنها در 26 سپتامبر به بیمارستان مراجعه کرده اند بیماری تب دانگ مشاهده شد. تب دانگ بیماری ناشی از یک خانواده از ویروس ها است که توسط نوعی پشه منتقل می شود. علائم این بیماری شامل سردرد، تب، خستگی شدید مفاصل، درد عضلانی و تورم غدد لنفاوی است.

موارد ابتلا به این بیماری عموما در ماه های ژوئن، سپتامبر، مارس و دسامبر با افزایش باران های موسمی افزایش می یابد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

پلیس مسئول تصادفات نیست/ جان‌باختن 2 نفر و معلولیت 8 نفر در هر ساعترئیس پلیس راهور ناجا گفت: زیبنده کشور ما نیست ۲ نفر در هر ساعت جان خود را از دست دهند و ۸ نفر معلول شوند.

اعدام 8 نفر در ایران طی دو روز گذشتهمنابع حقوق بشری ایران روز پنج شنبه 26 سپتامبر از اعدام ۳ زندانی در زندان ارومیه خبر دادند. این منابع ایران زندان مظلومان است 😥😥😥😥 در ايران هر روز از ١٢ إلي ١٥ نفر بدون وقفه إعدام ميشوند

اردوغان: 8 نفر به طور خفیف در زلزله استانبول مصدوم شدنداردوغان: 8 نفر به طور خفیف در زلزله استانبول مصدوم شدند اردوغان: به رغم زمین_لرزه نسبتا شدیدی که اتفاق افتاد، اطلاعی غیر از خسارات کوچک که باعث ناراحتی شود، دریافت نکردیم.

دست کم ۲۰ نفر در زمین لرزه ۶.۵ ریشتری اندونزی کشته شدندزمین لرزه شدید در استان ملوک واقع در شرق اندونزی دست کم ۲۰ کشته برجای گذاشت و به بیمارستان ها، پل ها و ساختمان ها و تاسیسات دیگر آسیب زد. به گزارش رویترز، مقامات و شاهدان گفتند که مردم در پی این زمی

شمار قربانیان سیل در هند به 22 نفر رسید

انفجار مین در نیجریه؛ 7 نفر کشته شدندبر اثر انفجار مین کنار جاده ای در ایالت بورنوی نیجریه 7 نفر کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

بیست و شش نفر از ابتدای سال جاری تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری «تب دانگ» در پاکستان جان باختند.

27.09.2019

اسلام آباد/خبرگزاری آناتولی

بر اساس اعلامیه موسسه ملی بهداشت پاکستان از آغاز سال جاری تاکنون 26 نفر به علت ابتلا به بیماری «تب دانگ» جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در این بازه زمانی 14 هزار و 15 مورد ابتلا به بیماری تب دانگ ثبت شده است.

بر اساس اعلامیه مذکور در 790 نفر که تنها در 26 سپتامبر به بیمارستان مراجعه کرده اند بیماری تب دانگ مشاهده شد.

تب دانگ بیماری ناشی از یک خانواده از ویروس ها است که توسط نوعی پشه منتقل می شود. علائم این بیماری شامل سردرد، تب، خستگی شدید مفاصل، درد عضلانی و تورم غدد لنفاوی است.

موارد ابتلا به این بیماری عموما در ماه های ژوئن، سپتامبر، مارس و دسامبر با افزایش باران های موسمی افزایش می یابد.

دانشمندان معتقدند دمای بالای هوا و باران های طولانی باعث افزایش شمار پشه های ناقل این بیماری می شود.