عین‌الاسد

عین‌الاسد

مرگ یک آمریکایی در شلیک راکت‌های ساخت ایران به پایگاه عین‌الاسد

03/03/2021 09:36:00 ب.ظ

خبرگزاری آسوشیتدپرس از مرگ یک غیرنظامی آمریکایی در پی حمله راکتی روز چهارشنبه ۱۳ اسفند به پایگاه عین‌الاسد در عراق خبر داده است. همزمان، خبرگزاری فرانسه نیز نوشته که این راکت‌ها از «مدل آرش ساخت ایران» بوده است. اخبار_ایران

این خبرگزاری به نقل از جان کربی، سخنگوی پنتاگون، نوشته است که این پیمانکار غیرنظامی آمریکا «هنگام پناه گرفتن در خلال این حمله و به دلیل حمله قلبی» درگذشته است.پایگاه عین الاسد که محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف است با موشک کاتیوشا هدف قرار گرفته است.

خبرگزاری‌ها تعداد این موشک‌ها را ۱۰ تا ۱۳ راکت اعلام کرده و نوشته اند که این راکت‌پراکنی از فاصله ۸ کیلومتری پایگاه عین‌الاسد انجام شده است.در عین‌حال، خبرگزاری فرانسه خبر داده که این راکت‌ها از «مدل آرش ساخت ایران» بوده است.هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد تنها چند روز پس از حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به پایگاه های شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در مرز سوریه و عراق انجام می‌شود.ایالات متحده این شبه نظامیان را به راکت پراکنی به فرودگاه اربیل در روز ۲۹ بهمن متهم کرده بود.  headtopics.com

در جیران این راکت پراکنی نیز یک پیمانکار غیر نظامی آمریکایی کشته شد. ادامه مطلب: ایران وایر »

تلاش برای احیای یک گونه در معرض خطر؛ تصاویر نادری از پلنگ آمور به همراه سه توله‌اش

تلاش‌ها برای احیای یک گونه پلنگ در معرض خطر انقراض در روسیه ثمر داد. روسیه به تازگی تصاویر نادری از یک پلنگ ماده آمور به همراه سه توله‌اش منتشر کرده است.