مرگ چهار نفر و خسارات شدید در اثر توفان لورا در لوئیزیانا - BBC News فارسی

06/06/1399 11:59 ب.ظ

مرگ چهار نفر و خسارات شدید در اثر توفان لورا در لوئیزیانا

در جریان توفند لورا که ساعات نخست صبح پنجشنبه از خلیج مکزیک به ایالت لوئیزیانا رسید حداقل چهار نفر در اثر سقوط درختان کشته شده اند. در جریان توفند لورا که در ساعات اولیه صبح پنجشنبه از خلیج مکزیک به ایالت لوئیزیانا رسید حداقل چهار نفر در اثر سقوط درختان کشته شده اند. بادهایی به سرعت حداکثر ۲۴۰ کیلومتر در ساعت باعث خسارات شدید شد و برق بیش از نیم میلیون خانه قطع شده است.

به علاوه در یک کارخانه صنعتی، مواد شیمیایی آتش گرفته است.

با این حال خطرناک ترین پیش بینی در مورد این توفان یعنی خیزش شش متری امواج دریا محقق نشد. این بزرگترین توفان فوق استوایی (توفند) است که لوئیزیانا را درمی نوردد. لورا اکنون با حرکت به سوی مرز آرکانزا به یک توفان استوایی تقلیل یافته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که از سوی سازمان فدرال مدیریت حوادث اضطراری (فیما) در جریان عواقب توفان گذاشته شده گفت که در پایان هفته به ناحیه سفر خواهد کرد. او گفت آماده بود سخنرانی امشب خود در گردهمایی ملی حزب جمهوری خواهان که در فضای مجازی برگزار می شود را عقب بیاندازد تا به منطقه سفر کند اما افزود: "بخت کمی یاری کرد. توفان خیلی بزرگ و نیرومندی بود اما به سرعت رد شد." headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

دست‌کم 45 نفر بر اثر جاری شدن سیل در پروان افغانستان جان باختند

شمار جان باختگان بر اثر سیل در پروان افغانستان به 70 نفر افزایش یافتبر اثر جاری شدن سیل در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان افغانستان 70 نفر جان باخته‌ و ده‌ها تن دیگر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا؛ ۲ نفر در ویسکانسین کشته شدندانتشار ویدئوی تیراندازی مامور سفیدپوست پلیس شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به جیکوب بلیک موجی از اعتراض‌ها را در این شهر برانگیخته است.

شیوع شتابان کرونا در ایتالیا و فیلیپین؛ تلفات در ایران از ۲۱ هزار نفر گذشتهمزمان با عبور تعداد جانباختگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایران از مرز ۲۱ هزار نفر، شیوع ویروس کرونا در ایتالیا به بالاترین حد در سه ماه گذشته رسید و فیلیپین نیز به کانون جدید همه‌گیری این ویروس بدل شد.

تصادف مرگبار اتوبوس با کامیون در استان چهار محال و بختیاری ایراندر پی تصادف یک اتوبوس با کامیون در استان چهار محال و بختیاری ایران 3 نفر جان باخته و 6 تن دیگر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

برق بیش از نیم میلیون خانه قطع شده است

در جریان توفند لورا که در ساعات اولیه صبح پنجشنبه از خلیج مکزیک به ایالت لوئیزیانا رسید حداقل چهار نفر در اثر سقوط درختان کشته شده اند.

بادهایی به سرعت حداکثر ۲۴۰ کیلومتر در ساعت باعث خسارات شدید شد و برق بیش از نیم میلیون خانه قطع شده است. به علاوه در یک کارخانه صنعتی، مواد شیمیایی آتش گرفته است.

با این حال خطرناک ترین پیش بینی در مورد این توفان یعنی خیزش شش متری امواج دریا محقق نشد. این بزرگترین توفان فوق استوایی (توفند) است که لوئیزیانا را درمی نوردد.

لورا اکنون با حرکت به سوی مرز آرکانزا به یک توفان استوایی تقلیل یافته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که از سوی سازمان فدرال مدیریت حوادث اضطراری (فیما) در جریان عواقب توفان گذاشته شده گفت که در پایان هفته به ناحیه سفر خواهد کرد.

او گفت آماده بود سخنرانی امشب خود در گردهمایی ملی حزب جمهوری خواهان که در فضای مجازی برگزار می شود را عقب بیاندازد تا به منطقه سفر کند اما افزود: "بخت کمی یاری کرد. توفان خیلی بزرگ و نیرومندی بود اما به سرعت رد شد."

لورا و یک توفان دیگر به نام مارکو پیشتر هنگام عبور از منطقه کارائیب باعث مرگ ۲۴ نفر شدند.