مرگ یک دختر ۶ ساله در آتش‌سوزی چادر کارگران فصلی

23/11/1400 11:56:00 ب.ظ

یک دختر‌بچه ۶ ساله در اثر آتش‌سوزی چادر محل سکونت خانواده‌‌اش در روستای «شهنیا» در استان بوشهر در دم جان باخته است. مادر او نیز با ۸۰ درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شده است. اخبار_ایران حقوق‌_کودکان

روز شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰، رسانه‌های ایران ضمن اعلام این خبر نوشته‌اند که خانواده این کودک کارگر فصلی «گوجه‌چین» بوده و در مزارع این روستا که در شهرستان «دیر» واقع است، مشغول به کار بوده‌اند.

«حسین ناظمیان پور»، مسوول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر در این باره گفته است که علت آتش‌سوزی چادر، روشن بودن

اجاق گاز برای گرم نگه داشتن چادر بوده است. گوجه فرنگی جنوب ایران در فصل زمستان برداشت می‌شود و کارگران فصلی و روزمزد، معمولا با دستمزدی ناچیز ناچارند همراه خانواده خود به این مناطق مهاجرت کنند. آن‌ها به خاطر سرمای هوا و برای طبخ غذا، مجبورند از سیلندر و اجاق گاز در چادرهای محل زندگی خود استفاده کنند.

استان بوشهر، در جنوب ایران و یکی از مناطق مهم تجاری در ایران است، ولی در عین حال نیز یکی از فقیرترین استان‌های ایران محسوب می‌شود. سال گذشته، با انتشار خبر خودکشی یک دانش‌آموز یازده ساله در شهرستان دیر که به‌خاطر نداشت تبلت از مدرسه جا مانده بود، توجه افکار عمومی به فقر و آسیب پذیری کودکان در این استان معطوف شد. headtopics.com

در شهریورماه سال جاری نیز، « موسی احمدی »، نماینده شهرهای جنوبی استان بوشهر، به رسانه‌ها گفته بود که این استان و به‌ویژه مناطق جنوب آن، سالانه حدود ۳۲۵ میلیارد دلار درآمد دارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

جزییات آتش‌سوزی در تیمچه حاجب‌الدوله در بازار تهران+ فیلمسخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران جزییاتی از آتش‌سوزی در تیمچه حاجب‌الدوله در بازار تهران را اعلام کرد.

شهرهای قرمز کرونایی در ایران در یک هفته دو برابر شد؛ هشدار درباره افزایش ابتلای کودکانبنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در آغاز هفته چهارم ماه بهمن، تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی در مقایسه با هفته پیش دو برابر شده است و هم‌اکنون دیگر هیچ شهری در وضعیت آبی نیست. شرایط استخدام رادیوفردا

اعتراض یک ملی‌پوش در پی مثبت شدن تست دوپینگ پرچمدار ایران در المپیک چیندر پی اعلام خبر دوپینگ پرچمدار ایران در المپیک زمستانی پکن، یکی از ملی‌پوشان این رشته می‌گوید فدراسیون پیش از اعزام از ورزشکاران تست دوپینگ گرفته، اما جواب را اعلام نکرده است. 😅😂🤣 دیگه همه چیز مان بابد به همه چیزمان بیاید .با این حسابچند درصد ورزشکاران این دوره ما دوپینگی اند؟

آتش‌سوزی گسترده به تخریب ده‌ها مغازه در بازار بزرگ تهران انجامیدآتش‌سوزی «گسترده» در صبح روز شنبه، ۲۳ بهمن، موجب تخریب دست کم ۳۰ مغازه در بازار بزرگ تهران شد.

تصاویری از خسارات آتش‌سوزی در بازار بزرگ تهراناین حادثه تلفات جانی نداشته و تنها دو نفر بر اثر آن مجروح شده‌اند.

تشخیص عفونت تنفسی در دایناسور ۱۵۰ میلیون ساله؛ «دالی تب داشت و سرفه می‌کرد»محققان برای نخستین بار به شواهد وجود عفونت تنفسی دست در دایناسوری دست یافته‌اند که حدود ۱۵۰ میلیون سال پیش در پایان عصر ژوراسیک می‌زیسته است. بیخیال جیم کمتر دروغ بگو دیگه کم کم داره دلیل شلوار کردی پوشیدنای بابابزرگم هم به کرونا وصل میشه Erfan_khosravi