مرگ دست کم پنج نفر در اثر توفان فوق استوایی دورین

03/09/2019 02:34:00 ق.ظ

مرگ دست کم پنج نفر در اثر توفان فوق استوایی دورین

مرگ دست کم پنج نفر در اثر توفان فوق استوایی دورین

درحالی که توفان شدید فوق استوایی دورین همچنان در باهاما ادامه دارد تاکنون مرگ پنج نفر تایید شده است. صلیب سرخ بین المللی تخمین زده نزدیک به ۱۳ هزار خانه ویران شده اند و یا آسیب جدی دیده اند.

عکس شبکه های اجتماعی از بندر مارش در جزایر آباکودرحالی که توفان شدید فوق استوایی دورین همچنان در باهاما ادامه دارد تاکنون مرگ پنج نفر تایید شده است.هوبرت مینیس، نخست وزیر باهاما، گفت قربانیان در جزایر آباکو در شمال شرقی که بیش از سایر نقاط کشور دستخوش این توفان بوده جان باخته اند.

او هشدار داد دورین کماکان بسیار خطرناک است.صلیب سرخ بین المللی تخمین زده نزدیک به ۱۳ هزار خانه ویران شده اند و یا آسیب جدی دیده اند.تصاویری که از مناطق طوفان زده منتشر شده نشان می دهد که سیلاب خیابان ها را فرا گرفته درخت ها شکسته اند و خودروها در سیل واژگون شده اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

مرگ حدود ۱۳۰ نفر در پی بمباران زندانی در یمن | DW | 02.09.2019در حمله هوایی جنگند‌ه‌های ائتلاف به رهبری عربستان به یک ساختمان در شهر ذمار حدود ۱۳۰ نفر کشته شدند. حوثی‌ها می‌گویند نیروهای ائتلاف می‌د‌انستند که این ساختمان محل نگهداری زندانیان بوده است.

خلیلزاد: در صورت تایید ترامپ آمریکایی‌ها در ۱۳۵ روز پنج پایگاه را ترک می‌کنند«بربنیاد توافق صلح امریکا با طالبان، ازمیان چهارده هزار نظامی امریکایی پنج هزار درمرحله نخست ازپنج پایگاه درافغانستان بیرون خواهند شد و طالبان خشونت‌ها را درگام نخست در ولایت‌های کابل وپروان کاهش خواهند داد.»

پنج کشته و ۲۱ زخمی در حادثه تیراندازی در تگزاسپنج کشته و ۲۱ زخمی در حادثه تیراندازی در تگزاس خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که در نتیجه تیراندازی در غرب تگزاس پنج نفر کشته و ۲۱ نفر مجروح شدند این تیراندازی توسط فردی با انگیزه نامشخص انجام شده است پلیس اعلام کرد تیرانداز به ضرب گلوله از پای در آمده است

مرگ یک دختر ۱۸ ساله در پی عمل بینیمرگ یک دختر ۱۸ ساله در پی عمل بینی پدر و مادر سحر اسکندری ۱۸ساله از مرگ مغزی دخترشان پس از عمل جراحی و درگذشت او پس از ۱۹ روز خبر دادند. آن‌ها معتقدند دخترشان بر اثر اشتباه پزشکی در حین انجام عمل زیبایی از دنیا رفته است

تیراندازی در غرب تگزاس پنج کشته و 21 زخمی برجای گذاشتمنابع پلیس آمریکا روز یکشنبه 1 سپتامبر 2019 اعلام کرد، در پی تیراندازی در شهر مدلند واقع در غرب

تجمع پنج روزه کارگران شهرداری سی‌سخت در اعتراض به معوقات مزدی

Image caption عکس شبکه های اجتماعی از بندر مارش در جزایر آباکو درحالی که توفان شدید فوق استوایی دورین همچنان در باهاما ادامه دارد تاکنون مرگ پنج نفر تایید شده است.نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان یکشنبه، دهم شهریور (اول سپتامبر) ساختمانی در شهر ذمار، در جنوب غربی یمن را بمباران کردند.توافق میان ایالات متحده آمریکا و طالبان برای اجرایی شدن باید به تصویب دونالد ترامپ برسد.به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که در نتیجه تیراندازی در غرب تگزاس، تا لحظه انتشار اولیه این خبر پنج نفر کشته و ۲۱ نفر مجروح شده‌اند.

هوبرت مینیس، نخست وزیر باهاما، گفت قربانیان در جزایر آباکو در شمال شرقی که بیش از سایر نقاط کشور دستخوش این توفان بوده جان باخته اند. او هشدار داد دورین کماکان بسیار خطرناک است. خبرگزاری آلمان به نقل از شاهدان عینی نوشته است جنگند‌ه‌های ائتلاف هشت بار به سوی این ساختمان پرواز و آن را بمباران کردند. صلیب سرخ بین المللی تخمین زده نزدیک به ۱۳ هزار خانه ویران شده اند و یا آسیب جدی دیده اند.» وحید عمر، مشاور ارشد رئیس جمهوری افغانستان که از تحویل یک نسخع از توافق‌نامه ایالات متحده با طالبان به آقای غنی خبر داده بود، ساعاتی بعد با تصحیح این خبر در حساب توییتر خود نوشت: «کپی پیش‌نویس به رئیس جمهوری نشان داده شده و به وی تسلیم نشده است. تصاویری که از مناطق طوفان زده منتشر شده نشان می دهد که سیلاب خیابان ها را فرا گرفته درخت ها شکسته اند و خودروها در سیل واژگون شده اند.   پیش از اعلام این خبر شورشیان حوثی اعلام کرده بودند دستکم ۶۰ تن از نیروهای آنها که در این ساختمان زندانی بوده‌اند، کشته شده‌اند. + توفند دورین باهاما را در هم کوبید شاهدان عینی می گویند سیل و ویرانی گسترده است و در برخی نواحی خانواده ها از ترس سیل گرفتگی به بام خانه هایشان پناه برده اند. دونالد ترامپ هم در واکنش به این تیراندازی در توییتی نوشت که به وسیله دادستان کل آمریکا در جریان این موضوع قرار گرفته و پلیس این کشور در حال پیگیری موضوع است.

توفند دورین شدیدترین طوفان ثبت شده در تاریخ جزایر باهاماست و به پیش بینی کارشناسان هواشناسی به مرور به طرز خطرناکی به ساحل شرقی آمریکا نزدیک می شود. این ائتلاف تأکید کرده که هدف این حمله، پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین و راکت‌های شیعیان حوثی بوده و در چارچوب حقوق بین‌الملل صورت گرفته است.» طالبان در جریان مذاکرات صلح با هیات نمایندگی ایالات متحده بارها حکومت افغانستان را «عروسک خیمه شب بازی آمریکا» توصیف کرده و از مذاکره با دولت وحدت ملی سر باز زد. شدت دورین هنگام برخورد با باهاما درجه ۵ بود ولی حالا کمی ضعیف تر شده و با سرعت بادی معادل ۲۴۰ کیلومتر در ساعت به درجه چهارم رسیده. مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا که به باهاما سفر کرده روز دوشنبه در دیدار با با نخست وزیر این منطقه گفت: "ما منابع و نیروهای لازم را در حالت آماده باش داریم. خبرگزاری آلمان به نقل از یک سخنگوی کمیته زندانیان حوثی‌ها نوشته است که ائتلاف به رهبری عربستان می‌دانسته که در این ساختمان زندانیان نگهداری می‌شوند. با مقام های ایالتی و محلی در هماهنگی کاملیم. هم‌رسانی این مطلب:. این توفند کماکان از نظر شدت در درجه چهارم و بسیار خطرناک است و پیام ما به همه آمریکایی ها و تمام کسانی که در مسیر آن هستند این است که به مقام های محلی و دولتی که مسئول مقابله با وضعیت اضطراری هستند گوش کنند و کارهای لازم را انجا م بدهند تا برای هر شرایطی حاضر باشند.   ائتلاف نظامی به رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ میلادی با شورشیان حوثی در نبرد است.

این توفند آرام حرکت می کند اما بسیار خطرناک است." مرکز ملی طوفان های دریایی آمریکا اعلام کرده تنها یک انحراف مسیر کوچک می تواند دورین را مستقیم به ساحل فلوریدا برساند که بدون طوفان هم انتظار می رود در چند روز آینده با سیلآب و آبگرفتگی های مرگباری روبرو باشد. در همین زمینه:. + .