سیگار, 8 میلیون, جهان, دخانیات, سالانه, سیگار

سیگار, 8 میلیون

مرگ سالانه 8 میلیون نفر در جهان بر اثر مصرف سیگار

مرگ سالانه 8 میلیون نفر در جهان بر اثر مصرف #سیگار

31/05/2020 02:11:00 ب.ظ

مرگ سالانه 8 میلیون نفر در جهان بر اثر مصرف سیگار

سالانه 8 میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر پیامدهای مصرف سیگار و محصولات دخانی جان خود را از دست می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

31.05.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیدکتر جان‌تورک تاشچی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ترکیه در گفتگو با خبرگزاری «آناتولی» اظهار داشت: سالانه 8 میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر پیامدهای مصرف سیگار و محصولات دخانی می‌میرند.وی با اشاره به اینکه 31 مه؛ روز جهانی مبارزه با دخانیات است گفت: این روز باید به عنوان فرصتی برای تاکید بر اهمیت ترک سیگار و محصولات دخانی که به عنوان بزرگترین بیماری همه گیر جهان شناخته می‌شود، مورد استفاده قرار گیرد.

مراسم خاکسپاری شهردار پیشین سئول بصورت آنلاین برگزار خواهد شد هشدار بیل گیتس: واکسن کرونا «ناعادلانه و بین پول‌دارها توزیع نشود» تاریخ ساخت ویدئوی 'یوزپلنگان وطن' شش ماه قبل از انفجار نطنز بود

وی همچنین افزود: تعداد افرادی که در سراسر جهان به دلیل شیوع کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند، حدود 400 هزار نفر است. اگر به آسیب‌های ناشی از دخانیات و محصولات دخانی نگاه کنیم این آمار در مقایسه با قربانیان این بیماری همه گیر بسیار بالاست.تاشچی گفت: اقدامات لازم برای افزایش آگاهی عمومی در خصوص تاثیرات مضر دخانیات باید افزایش یابد. اگر روند مصرف دخانیات به همین روال پیش رود٬ تخمین زده می شود که در 100 سال آینده تقریبا یک میلیارد نفر در اثر مصرف این محصولات جان خود را از دست بدهند.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از مرز 2.7 میلیون نفر فراتر رفتشمار بهبودیافتگان ویروس جدید کرونا در جهان به 2 میلیون و 701 هزار و 360 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از مرز 2 میلیون و 600 هزار نفر فراتر رفت

تخلف در درج تصاویر هشداری روی پاکت‌های سیگار/ مصرف سالانه ۴۵میلیارد نخ سیگار در کشورمصرف سالانه ۴۵میلیارد نخ سیگار در کشور رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات : سالانه حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیارد نخ میزان مصرف سیگار در کشور است، ولی صنعت عددی حدود ۷۵ میلیارد را اعلام می‌کند تا با آن بتوانند توجیهاتی برای توسعه صنعت دخانیات داشته باشند.

دولت اسپانیا به ۲ میلیون نفر از جمله مهاجران «حداقل درآمد» می‌دهدهزینه اجرای این طرح برای دولت اسپانیا سالانه سه میلیارد یورو تخمین زده شده است. دولت اسپانیا در نظر دارد به تدریج با اخذ مالیات از شرکت‌های دیجیتال و داد و ستدهای بازار سهام هزینه اجرای این طرح را جبران کند.

آمار جهانی بیماران کرونایی از ۶ میلیون نفر گذشتآمار جهان ی بیماران کووید-۱۹ از ۶ میلیون نفر گذشت تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۳۶۶ هزار و ۸۹۶ نفر رسیده و تاکنون ابتلای شش میلیون و ۳۴ هزار و ۶۶۷ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

کمک سهام عدالت برای ورود بورس به کانال دو میلیون واحدتهران – ایرنا – یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، سهام عدالت به عنوان فرصتی در بازار تلقی می‌شود که می‌تواند زمینه ورود شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد را تسهیل کند.