مرگ سالانه ٣٠ هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه مرگ سالانه ٣٠ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در کشور قابل تامل و تکان دهنده است، تاکید کرد: ‌انجام نشدن محورهای مؤثر بر کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ از عدم اولویت و اهمیت موضوع قانون هوای پاک به عنوان محملی قابل اتکا برای برون‌رفت از معضل آلودگی هوا در کلانشهرها حکایت دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا، شینا انصاری صبح امروز در ششمین نشست تخصصی کمیته محیط زیست کلانشهرهای کشور که بصورت برخط برگزار شد با اشاره به تقارن این نشست با هفته هوای پاک گفت: در حال حاضر همزمانی آلودگی هوا با شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوت و پیچیده‌ای را برای شهرهای بزرگ کشور فراهم کرده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به گزارش سازمان بهداشت جهانی و مرگ سالانه ۷ میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا در جهان اشاره کرد و ادامه داد: تلفات کرونا طی یک سال گذشته ۱.۴ میلیون نفر بوده است، این در حالیست که برابر آمار کشوری و مرگ های منتسب به آلودگی هوا که توسط وزارت بهداشت منتشر شده است آلودگی هوا سالانه ۴۵۰۰ نفر از شهروندان تهرانی و بیش از ۳۰ هزار نفر را در کشور به کام مرگ می‌کشد.

انصاری اضافه کرد: مشخص است که با گذشت بیش از سه سال از ابلاغ قانون هوای پاک و آیین‌نامه‌های اجرایی آن، بخش عمده‌ای از تکالیف قانونی در مدت زمانی مقرر در قانون محقق نشده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرگ سالانه ٣٠ هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوامدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه مرگ سالانه ٣٠ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در کشور قابل تامل و تکان دهنده است، تاکید کرد: ‌انجام نشدن محورهای مؤثر بر کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ از عدم اولویت و اهمیت موضوع قانون هوای پاک به عنوان محملی قابل اتکا برای برون‌رفت از معضل آلودگی هوا در کلانشهرها حکایت دارد. پزشکان_جوان سکوت پیشه کردید؟ خجالت بکشید ازین همه دروغ و ریا و دزدی!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرگ زودرس سالانه بیش از 41 هزار ایرانی بر اثر آلودگی هوارییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ایران گفت که آلودگی هوا عامل مرگ زودرس سالانه بیش از 41 هزار شهروند این کشور است. - خبرگزاری آناتولی مرگ‌زودرس مردم ترکیه به غذاخوردن گوشت های نامناسب پوست مرغ بنام دونر
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مرگ زودرس سالانه ۴۰ هزار ایرانی بر اثر آلودگی هوا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مرگ سالانه ۴۰۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا در تهرانرئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران: *در شهر تهران سالانه ۴۰۰۰ مرگ در اثر آلودگی هوا ثبت می‌شود *آمار مرگ ۴۰۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا مسئله کمی نیست *چه فرقی بین مرگ با کرونا یا آلودگی هوا وجود دارد و مرگ، مرگ است و باید حساسیت‌ها افزایش یابد بله ۱۵۰۰نفری را که نظام با گلوله جنگی کشت هم مرگ بوده،فرقی هم نمیکند و به زودی تمام مسببان آن محاکمه خواهند شد مدیونید فکر کنید ایشون مسئول هستن.ایشون یه کارشناس هستن که داره هشدار میده.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قاتل نامرئی؛ سوخت‌های فسیلی مسئول مرگ سالانه بیش از ۸ میلیون نفر در جهاننتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد آلودگی ناشی از سوخت‌های فسیلی در سال ۲۰۱۸ منجر به مرگ دست‌کم ۸.۷ میلیون نفر در جهان شده است. در تهران که دیگه خیلی نامرئی نیست! افسوس
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »