مرگ بیش از 5 هزار درنا در دریاچه حوله اسرائیل

08/10/1400 08:59:00 ب.ظ

شیوع آنفولانزای پرندگان در دریاچه حوله در شمال اسرائیل منجر به مرگ بیش از 5 هزار درنای مهاجر شد. - خبرگزاری آناتولی

شیوع آنفولانزای پرندگان در دریاچه حوله در شمال اسرائیل منجر به مرگ بیش از 5 هزار درنای مهاجر شد. - خبرگزاری آناتولی 29.12.

2021 قدس/ خبرگزاری آناتولی در دریاچه حوله در شمال اسرائیل که سالانه مقصد 500 هزار پرنده مهاجر است، نسبت به شیوع آنفولانزای پرندگان هشدار داده شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که بر اثر شیوع این ویروس بیش از 5 هزار درنا در منطقه تلف و بیش از 500 هزار قطعه مرغ معدوم شدند.

اوری ناوه، یکی از مقامات اداره پارک‌ و طبیعت اسرائیل در این رابطه اظهار داشت: وضعیت هنوز تحت کنترل نیست، بسیاری از پرندگان مرده در میانه دریاچه مانده‌اند و از آب خارج نشده‌اند. تامار زندبرگ، وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل اعلام کرد این بحران «جدی‌ترین آسیب را به حیات وحش در تاریخ کشور» وارد کرده و میزان خسارت هنوز مشخص نیست.

یارون میکائیلی، سخنگوی پارک دریاچه حوله نیز گفت تلاش برای بیرون آوردن لاشه‌های پرندگان ادامه دارد و نگرانی از سرایت این بیماری به سایر حیوانات می‌رود. وی افزود: احتمال می‌رود که درناها توسط پرندگان کوچک‌تری که با مزارع منطقه تماس داشته‌اند، به بیماری مبتلا شده باشند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ثبت بیش از 441 هزار مورد جدید کرونا در آمریکا طی یک روز گذشته

وزیر بهداشت ترکیه از امکان تزریق واکسن «تُرکوواک» از فردا در کلیه بیمارستان‌ شهرها خبر داد🛑 وزیر بهداشت ترکیه از امکان تزریق واکسن «تُرکوواک» از فردا در کلیه بیمارستان‌ شهرها خبر داد

سرمایه‌گذاری در کدامیک از بازارهای مالی در سال ۲۰۲۱ سودده‌تر بود؟بازارهای مالی در سراسر جهان طی سال ۲۰۲۱ تحت تاثیر کاهش محدودیت‌های کرونایی، پدیداری نسبی رونق با حمایت سیاست‌های انبساطی پولی بانک‌های مرکزی و کمک‌های مالی دولت‌ها و ظهور گاه و بیگاه نگرانی‌های تازه از جهش‌های تازه ویروس کرونا بودند.

مرگ ولاگر زن فرانسوی ساعاتی پس از شکایت علیه همسر سابق و آزار و اذیت‌های اینترنتیوکیل مائوا می‌گوید مرگ موکلش برای او نوعی قتل یا آدم کشی مدرن در عصر حاضر است. وی معتقد است که امروزه می‌توان با ادای چند جمله یا دادن اطلاعات نادرست و آزار و اذیت، فردی را به کشتن داد.

۲۰هزار بیمار تالاسمی در کشور گرفتار تأمین دارو/ مازندران رتبه دوم را در تعداد بیماران پس از سیستان وبلوچستان دارد/ مرگ ۵۳۸ بیمار تالاسمی به دلیل کمبود دارورئیس هیأت‌مدیره انجمن تالاسمی ایران از کمبود شدید داروهای حیاتی بیماران تالاسمی کشور خبر داد و گفت: از ابتدای امسال این مشکل گریبان بیماران را گرفته و تا امروز هیچ دارویی برای بیماران تالاسمی وارد کشور نشده مگر ۳۵۰ هزار ویال داروی تقلبی که خسارات زیادی برای بیماران تالاسمی به همراه داشته است.

نُه تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای‌ درآمدندنیروهای مسلح و سازمان اطلاعات ترکیه «میت» 9 تروریست پ.ک.ک/ک.ج.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی Kurdistan_2500 بژی کیردوستان