مرگ مرموز یک 'دیپلمات روسیه' در آلمان | DW | 05.11.2021

14/08/1400 09:39 ب.ظ

پیداشدن جسد دبیر روسیه در پیاده‌رو جلوی سفارت این کشور در برلین بحث در باره علت و معمای مرگ او را به صفحات رسانه‌ها کشانده است. سفارت روسیه از یک 'اتفاق تراژیک غیرقابل بیان' سخن گفته است.

پیداشدن جسد دبیر روسیه در پیاده‌رو جلوی سفارت این کشور در برلین بحث در باره علت و معمای مرگ او را به صفحات رسانه‌ها کشانده است. سفارت روسیه از یک 'اتفاق تراژیک غیرقابل بیان' سخن گفته است. پیداشدن جسد دبیر روسیه در پیاده‌رو جلوی سفارت این کشور در برلین بحث در باره علت و معمای مرگ او را به صفحات رسانه‌ها کشانده است. سفارت روسیه از یک"اتفاق تراژیک غیرقابل بیان" سخن گفته است.

جسد دبیر سفارت روسیه در آلمان دو هفته پیش در پیاده‌روی جلوی سفارت پیدا شد. سایت هفته‌نامه اشپیگل در گزارشی در این باره علت و چگونگی مرگ این دیپلمات را ناروشن خوانده است. مقام‌های امنیتی آلمان به اشپیگل گفته‌اند که او از همکاران مخفی سازمان اطلاعات داخلی روسیه بوده است.

اشپیگل در ادامه گزارش خود زمان یافته‌شدن جسد را صبح ۱۹ اکتبر ذکر کرده و می‌نویسد که بنا بر گزارش محافظان آلمانی سفارت روسیه در برلین که جسد را پیدا کرده‌‌اند، دیپلمات روس ظاهرا از طبقه آخر ساختمان محل به پایین سقوط کرده بوده و به رغم کمک‌های امدادی سریع برای احیای قلبی‌اش از مرگ نجات نمی‌یابد.بنا به فهرستی که از دیپلمات‌های روس در اختیار مقام‌های آلمانی است، دیپلمات مزبور تابستان ۲۰۱۹ به عنوان دبیر دوم سفارت روسیه به برلین می‌آید. ولی در دوایر امنیتی آلمان این دیپلمات به عنوان همکار مخفی سازمان امنیتی داخلی روسیه شناخته شده بوده و با یکی از مقام‌های ارشد سرویس دوم این سازمان نیز خویشاوندی داشته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حيث يتفق علماء آخر الزمان على ذلك. فهذا هو وقت ظهور قائد المسلمين العظيم الذي وعد النبي محمد صلى الله عليه وسلم المسلمين به وبمعرفة واسعة بعلم آخر الزمان في الإسلام فإن وقت هذا القائد العظيم هو الآن.

کشف جسد دیپلمات روس در بیرون سفارت در برلینجسد این مرد در ۱۹ اکتبر توسط پلیس برلین روی سنگ‌فرش کشف شده است؛ به نظر می‌رسد که او از طبقه بالای ساختمان سقوط کرده است اما علت و چگونگی وقوع این حادثه هنوز روشن نیست. محمد قاسم لا يدعي أنه المهدي ، أو أن أحلامه تعني الوحي. لكن عددا متزايدا من الناس من جميع أنحاء العالم يطلقون عليه لقب الإمام المهدي. لماذا هذه الأحلام مهمة جدا؟

آمریکا: پهپادهای ایران در تلاش ممانعت از پروازهای کشتی آمریکا استچی نوشتی؟؟ خودت متوجه معنای معنی متن شدی؟ این کنش و واکنشهای فاشیستی و شئونیزم فارسی در خلیج، از اتاق فکر مشترک حکومت جاهلیت اشغالگر ایران و امریکا، صرفاً برای انحصار ملتهای ایرانیان و استمرار بساط شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم با تحریمهاست.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا: ادعاهای جمهوری اسلامی در مورد نفتکش «کاملا نادرست و دروغ» است🔺 سخنگوی وزارت دفاع آمریکا: ادعاهای جمهوری اسلامی در مورد نفتکش «کاملا نادرست و دروغ» است ▪ جان کربی ادعاهای سپاه_پاسداران مبنی بر جلوگیری از تلاش آمریکا برای توقیف یک نفتکش حامل نفت ایران در دریای عمان را رد کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: چیزی به جز دروغ و جعل از جمهوری شیطانی اسلامی آخوندی انتظار نمیره چی؟ بچه آخوند و دروغ؟ آخوند دروغ نمیگه هیچ وقت، جن و جادو می کند، مثل اینکه فیلم های سینمایی آمریکایی زیاد دیده.😂😂😂 فیلمش هم فوتوشاپه نه؟

پنتاگون: چین به سرعت در حال گسترش زرادخانه هسته‌ای خود استوزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، هشدار داد که چین به سرعت در حال گسترش ظرفیت زرادخانه هسته‌ای خود است، و ممکن است تا پایان دهه جاری 1000 کلاهک هسته‌ای تولید نتیجه سیاستهای ابلهانه آمریکا و اروپا که تکنولوژی را به چین منتقل کردند خاک بر سر پنتاگون و آمریکای دجال

وزارت دفاع آمریکا: در حمله پهپادی ماه اوت به کابل «سهل‌انگاری جنایی» رخ نداده استسامی سعید، بازرس کل نیروهای هوایی ارتش آمریکا، حمله پهپادی ماه اوت که منجر به کشته‌شدن 10 غیرنظامی در کابل شد را «اشتباه تاسف‌بار» خواند و گفت در این حادثه بار دیگر به دنیا ثابت شد که آمریکایی های وحشی فقط زبان زور را می فهمند، سیلی محکمی که نیروی دریایی سپاه به آمریکا به تازگی در جریان دزدی دریایی زد نشان داد که آمریکا طبل توخالی است و قدرت نمایی آنها فقط در فیلم های هالیوودی است.

«نام من اینانا است»، اثر یک نمایشنامه‌نویس ایرانی-آمریکایی، در شیکاگو روی صحنه رفت🔺 «نام من اینانا است»، اثر یک نمایشنامه‌نویس ایرانی-آمریکایی، در شیکاگو روی صحنه رفت ▪ این نمایشنامه چندلایه نخستین بار در چین به زبان مندرین و سپس در فیلیپین به زبان انگلیسی اجرا شد و با واکنش‌های مناسبی همراه بود. ⬇ بیشتر بخوانید:

مرگ مرموز یک"دیپلمات روسیه" در آلمان

پیداشدن جسد دبیر روسیه در پیاده‌رو جلوی سفارت این کشور در برلین بحث در باره علت و معمای مرگ او را به صفحات رسانه‌ها کشانده است. سفارت روسیه از یک"اتفاق تراژیک غیرقابل بیان" سخن گفته است.

جسد دبیر سفارت روسیه در آلمان دو هفته پیش در پیاده‌روی جلوی سفارت پیدا شد. سایت هفته‌نامه اشپیگل در گزارشی در این باره علت و چگونگی مرگ این دیپلمات را ناروشن خوانده است. مقام‌های امنیتی آلمان به اشپیگل گفته‌اند که او از همکاران مخفی سازمان اطلاعات داخلی روسیه بوده است.

اشپیگل در ادامه گزارش خود زمان یافته‌شدن جسد را صبح ۱۹ اکتبر ذکر کرده و می‌نویسد که بنا بر گزارش محافظان آلمانی سفارت روسیه در برلین که جسد را پیدا کرده‌‌اند، دیپلمات روس ظاهرا از طبقه آخر ساختمان محل به پایین سقوط کرده بوده و به رغم کمک‌های امدادی سریع برای احیای قلبی‌اش از مرگ نجات نمی‌یابد.بنا به فهرستی که از دیپلمات‌های روس در اختیار مقام‌های آلمانی است، دیپلمات مزبور تابستان ۲۰۱۹ به عنوان دبیر دوم سفارت روسیه به برلین می‌آید. ولی در دوایر امنیتی آلمان این دیپلمات به عنوان همکار مخفی سازمان امنیتی داخلی روسیه شناخته شده بوده و با یکی از مقام‌های ارشد سرویس دوم این سازمان نیز خویشاوندی داشته است. این بخش با ماجرای مرموز قتل یک شهروند گرجی در باغ‌وحش برلین در اوت سال ۲۰۱۹ و نیز با مسمومیت آلکسی ناوالنی، منتقد معروف کرملین در تابستان سال ۲۰۲۰، مرتبط دانسته می‌شود.

زلیم‌خان خانگوشویلی، شهروند گرجستانی که فرماندهی یک گروه چچنی در دومین جنگ با نظامیان روسی را بر عهده داشت، ماه اوت ۲۰۱۹ در باغ‌وحش برلین به ضرب گلوله کشته شد.

الکسی ناوالنی روز ۲۰ اوت در جریان پرواز از سیبری به مسکو دچار مسمومیت شد و به اغما رفت. او دو روز بعد به بیمارستان شاریته برلین منتقل شد. بررسی‌ها در سه ازمایشگاه اروپایی نشان دادند که او با سم اعصاب از نوع نوویچوک مسموم شده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در ادامه گزارش اشپیگل در باره مرگ مرموز دیپلمات روس آمده است که سفارت روسیه با کالبدشکافی جسد دیپلمات خود موافقت نکرده است. اشپیگل با استناد به اظهارات دوایر امنیتی آلمان چگونگی سقوط دیپلمات روس و علت مرگ او را نامعلوم توصیف کرده است.

جسد دیپلمات روس در این میان به کشورش انتقال یافته است. سفارت روسیه در پاسخ به سوال اشپیگل گفته است که ماجرا به یک"حادثه تراژیک" برمی‌گردد که به"دلایل اخلاقی" قابل بیان و تفسیر نیست.

از آنجایی که فرد فوت کرده دارای گذرنامه دیپلماتیک بوده است دادستانی آلمان اجازه گشودن پرونده و تعقیب قضایی ماجرای فوت او را ندارد.