مرگ روح الله حسینیان از چهره‌های جنجالی محافظه‌کاران ایران - BBC News فارسی

مرگ روح الله حسینیان از چهره‌های جنجالی محافظه‌کاران ایران

25/08/2020 08:32:00 ق.ظ

مرگ روح الله حسینیان از چهره‌های جنجالی محافظه‌کاران ایران

خانواده روح الله حسینیان خبر درگذشت او را تایید کرده‌اند. آقای حسینیان از چهره‌های جنجالی قضایی، امنیتی و سیاسی نزدیک به محافظه‌کاران تندرو در ایران بود. آقای حسینیان در دستگاه اطلاعاتی ایران با عنوان خسرو خوبان شناخته می‌شد. او در دهه شصت شمسی کارش را در دادستانی آغاز کرده بود.

۱۲ دقیقه پیشمنبع تصویر،MODARAخانواده روح الله حسینیان خبر درگذشت او را تایید کرده‌اند. آقای حسینیان از چهره‌های جنجالی قضایی، امنیتی و سیاسی نزدیک به محافظه‌کاران تندرو در ایران بود.محمد حسینیان فرزند روح الله حسینیان این خبر را تایید کرده اما به علت مرگ او اشاره‌ای نکرده است. او پنج سال پیش نیز به دلیل "عارضه قلبی" در بیمارستان بستری شده بود.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

روح الله حسینیان در مجلس هشتم رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی (حامی دولت محمود احمدی‌نژاد) و از جمله پایه گذاران جبهه پایداری بود.آقای حسینیان در دستگاه اطلاعاتی ایران با عنوان خسرو خوبان شناخته می‌شد. آقای حسینیان زمانی به عنوان نماینده دادگاه انقلاب و همچنین قائم مقام دادستان انقلاب اسلامی در وزارت اطلاعات فعالیت ‌کرد.

او سال ۱۳۹۴، محمدجواد ظریف و وزیر امور خارجه و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را تهدید کرده بود "شما را اعدام می کنیم و در رآکتور اراک دفن می کنیم و رویتان سیمان می ریزیم".در سال ۱۳۷۸ هم روزنامه صبح امروز از قول آقای حسینیان تیتر کرده بود "آخه باباجون، ما خودمان والله یک زمان قاتل بودیم". این جمله در آن زمان جنجال آفرین شده بود. headtopics.com

روح‌الله حسینیان در انتخابات سال ۱۳۷۶ از هواداران محمد خاتمی بود اما پس از آنکه قتل‌های زنجیره‌ای نویسندگان و فعالان سیاسی در آذرماه ۱۳۷۷، به شماری از نیروهای "مسئولیت‌ناشناس، کج‌اندیش و خودسر" وزارت اطلاعات نسبت داده شده بود و آتش اختلافات جناحی و درون تشکیلاتی این وزراتخانه شعله ور شد، روح الله حسینیان به نحوی به سخنگوی محافظه‌کاران تبدیل شد.

آقای حسینیان همواره از سعید امامی از متهمان اصلی کشتن منتقدان و روشنفکران دفاع می‌کرد و معتقد بود جناح منتسب به سعید حجاریان و علی ربیعی، مشاور وقت محمد خاتمی "نیروهای مذهبی و مخلص وزارت اطلاعات قلع و قمع کردند".آقای حسینیان در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد نیز از حامیان او محسوب می‌شد و زمانی به عنوان مشاور او منصوب شده بود. با این حال، پس از بالاگرفتن اختلاف‌ بر سر حلقه نزدیکان آقای احمدی‌نژاد از او فاصله گرفت.

آقای حسینیان از منتقدان دولت حسن روحانی به شمار می‌آمد و از همان سال‌های اول فعالیت دولت گفته بود "من از اساس دولت یاردهم را قبول ندارم". ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرونا در ایران؛ دغدغه سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا

کرونا در ایران؛ فوت 133 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 133 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته

نیویورک پست: ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی نقش داشته استروزنامه نیویورک پست در گزارشی از وجود اسنادی مبنی بر نقش مستقیم و مادی جمهوری اسلامی ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است

درصد مرگ و میر در میان مبتلایان به کرونا در ایران چه قدر است؟از نظر وزارت بهداشت ایران هم اکنون استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در «وضعیت قرمز» قرار دارند.

ایران در مرداد ماه ۱.۵ درجه گرمتر از همیشه بودهواشناسی: ایران در مردادماه ۱.۵ درجه گرمتر از همیشه بود استان یزد بیشترین بی‌هنجاری دمای کمینه را طی مرداد داشت دمای هوا در برخی از استان‌ها از جمله البرز و تهران تا حدودی زیر نُرم بود کمینه دمای هوا در تعدادی از استان‌ها بیش از میانگین بلندمدت گزارش شد

اقتصاد ایران در برابر مشکلات ناشی از شیوع کرونا تنها ۳ درصد آسیب دیدرئیس جمهور در جلسه هیأت دولت که به صورت ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر تاکید کرد که دولت تدبیر و امید همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری را وجه همت خود برای رفع مشکلات و عمران و آبادانی کشور قرار داده است.