مرگ روح الله حسینیان از چهره‌های جنجالی محافظه‌کاران ایران - BBC News فارسی

25/08/2020 08:32:00 ق.ظ

مرگ روح الله حسینیان از چهره‌های جنجالی محافظه‌کاران ایران

مرگ روح الله حسینیان از چهره‌های جنجالی محافظه‌کاران ایران

خانواده روح الله حسینیان خبر درگذشت او را تایید کرده‌اند. آقای حسینیان از چهره‌های جنجالی قضایی، امنیتی و سیاسی نزدیک به محافظه‌کاران تندرو در ایران بود. آقای حسینیان در دستگاه اطلاعاتی ایران با عنوان خسرو خوبان شناخته می‌شد. او در دهه شصت شمسی کارش را در دادستانی آغاز کرده بود.

۱۲ دقیقه پیشمنبع تصویر،MODARAخانواده روح الله حسینیان خبر درگذشت او را تایید کرده‌اند. آقای حسینیان از چهره‌های جنجالی قضایی، امنیتی و سیاسی نزدیک به محافظه‌کاران تندرو در ایران بود.محمد حسینیان فرزند روح الله حسینیان این خبر را تایید کرده اما به علت مرگ او اشاره‌ای نکرده است. او پنج سال پیش نیز به دلیل "عارضه قلبی" در بیمارستان بستری شده بود.

روح الله حسینیان در مجلس هشتم رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی (حامی دولت محمود احمدی‌نژاد) و از جمله پایه گذاران جبهه پایداری بود.آقای حسینیان در دستگاه اطلاعاتی ایران با عنوان خسرو خوبان شناخته می‌شد. آقای حسینیان زمانی به عنوان نماینده دادگاه انقلاب و همچنین قائم مقام دادستان انقلاب اسلامی در وزارت اطلاعات فعالیت ‌کرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ دغدغه سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا

کرونا در ایران؛ فوت 133 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 133 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته

نیویورک پست: ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی نقش داشته استروزنامه نیویورک پست در گزارشی از وجود اسنادی مبنی بر نقش مستقیم و مادی جمهوری اسلامی ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است

درصد مرگ و میر در میان مبتلایان به کرونا در ایران چه قدر است؟از نظر وزارت بهداشت ایران هم اکنون استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در «وضعیت قرمز» قرار دارند.

ایران در مرداد ماه ۱.۵ درجه گرمتر از همیشه بودهواشناسی: ایران در مردادماه ۱.۵ درجه گرمتر از همیشه بود استان یزد بیشترین بی‌هنجاری دمای کمینه را طی مرداد داشت دمای هوا در برخی از استان‌ها از جمله البرز و تهران تا حدودی زیر نُرم بود کمینه دمای هوا در تعدادی از استان‌ها بیش از میانگین بلندمدت گزارش شد

اقتصاد ایران در برابر مشکلات ناشی از شیوع کرونا تنها ۳ درصد آسیب دیدرئیس جمهور در جلسه هیأت دولت که به صورت ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر تاکید کرد که دولت تدبیر و امید همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری را وجه همت خود برای رفع مشکلات و عمران و آبادانی کشور قرار داده است.

مرگ روح الله حسینیان از چهره‌های جنجالی محافظه‌کاران ایران ۱۲ دقیقه پیش منبع تصویر، MODARA خانواده روح الله حسینیان خبر درگذشت او را تایید کرده‌اند.یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان استانی در روزهای پیش‌ رو، تعطیلات تاسوعا و عاشورا است.24.که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است.

آقای حسینیان از چهره‌های جنجالی قضایی، امنیتی و سیاسی نزدیک به محافظه‌کاران تندرو در ایران بود. محمد حسینیان فرزند روح الله حسینیان این خبر را تایید کرده اما به علت مرگ او اشاره‌ای نکرده است.» سعادتی که نماینده بابل در «مجلس شورای اسلامی» است، عنوان کرد که بر اساس اعلام «ستاد ملی مقابله با کرونا»، بیش از ۹۰ درصد مناطق مازندران در شرایط قرمز قرار دارد. او پنج سال پیش نیز به دلیل "عارضه قلبی" در بیمارستان بستری شده بود.  او افزود: با تشخیص قطعی 2245 مورد جدید، شمار افراد مبتلا به کووید-19 به 361 هزار و 150 نفر رسید. روح الله حسینیان در مجلس هشتم رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی (حامی دولت محمود احمدی‌نژاد) و از جمله پایه گذاران جبهه پایداری بود. در پی درخواست ستاد کرونا که طی اطلاعیه‌ای از مردم خواسته بود در تعطیلات پیش ‌رو از سفر پرهیز کنند، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفته است که «سفر کمترین تاثیر را در شیوع ویروس کرونا دارد. آقای حسینیان در دستگاه اطلاعاتی ایران با عنوان خسرو خوبان شناخته می‌شد. به نوشته نیویورک پست، این اسناد حتی برای کمیته برگزیده مجلس نمایندگان برای تحقیق درباره حمله بنغازی به ریاست تری گاودی، نیز غیرقابل دسترس بوده است.

آقای حسینیان زمانی به عنوان نماینده دادگاه انقلاب و همچنین قائم مقام دادستان انقلاب اسلامی در وزارت اطلاعات فعالیت ‌کرد. بسیاری از مردم تمام سرمایه زندگی خود را برای احداث تأسیسات گردشگری سرمایه‌گذاری کرده‌اند که با شرایط به‌وجودآمده، امیدی به درآمد و بازپرداخت وام‌ها وجود ندارد. او سال ۱۳۹۴، محمدجواد ظریف و وزیر امور خارجه و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را تهدید کرده بود "شما را اعدام می کنیم و در رآکتور اراک دفن می کنیم و رویتان سیمان می ریزیم". در سال ۱۳۷۸ هم روزنامه صبح امروز از قول آقای حسینیان تیتر کرده بود "آخه باباجون، ما خودمان والله یک زمان قاتل بودیم". هیچ وقت نمی‌توانم غم سنگینی را که در این مدت بر دل بنده و همکارانم سنگینی کرد، فراموش کنم؛ این‌که کودک ۱۰ ساله‌ای که با پدر و مادر به قشم رفت و در بندرعباس به جای بازگشت به آغوش پدر و مادر، به خاک سپرده شد. این جمله در آن زمان جنجال آفرین شده بود. روح‌الله حسینیان در انتخابات سال ۱۳۷۶ از هواداران محمد خاتمی بود اما پس از آنکه قتل‌های زنجیره‌ای نویسندگان و فعالان سیاسی در آذرماه ۱۳۷۷، به شماری از نیروهای "مسئولیت‌ناشناس، کج‌اندیش و خودسر" وزارت اطلاعات نسبت داده شده بود و آتش اختلافات جناحی و درون تشکیلاتی این وزراتخانه شعله ور شد، روح الله حسینیان به نحوی به سخنگوی محافظه‌کاران تبدیل شد. تعداد قربانیان این ویروس در ایران با افزایش ۱۵ نفره نسبت به روز شنبه ۱شهریور۱۳۹۹، به ۱۴۱ قربانی رسید؛ لازم به ذکر است مجموع افرادی که از ابتدای شیوع کرونا در ایران جان خود را از دست داده‌اند بیست هزار و ۶۴۳ نفر اعلام شده است. این آماده‌سازی‌های ایران موجب می‌شود که اندی وود، افسر امنیت نظامی و سرهنگ نیروهای ویژه آمریکا در لیبی، در نامه‌های به فرمانده خود در ژوئن ۲۰۱۲ از پرداخت پول از سوی ایران به گروه شبه‌نظامی انصارالشریعه خبر داد.

آقای حسینیان همواره از سعید امامی از متهمان اصلی کشتن منتقدان و روشنفکران دفاع می‌کرد و معتقد بود جناح منتسب به سعید حجاریان و علی ربیعی، مشاور وقت محمد خاتمی "نیروهای مذهبی و مخلص وزارت اطلاعات قلع و قمع کردند". آقای حسینیان در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد نیز از حامیان او محسوب می‌شد و زمانی به عنوان مشاور او منصوب شده بود. روز یکشنبه ۲شهریور۱۳۹۹ همچنین معاون وزیر بهداشت در یک نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد؛ «قاسم جان‌بابایی» در بخشی از این نشست با اشاره به کاهش درآمد برخی بیمارستان‌ها تا ۵۰ درصد، در خصوص هزینه بستری یک بیمار کرونایی در بیمارستان‌های کشور گفت : «به طور متوسط هزینه هر بیمار کرونایی برای وزارت بهداشت حدود ۲. با این حال، پس از بالاگرفتن اختلاف‌ بر سر حلقه نزدیکان آقای احمدی‌نژاد از او فاصله گرفت. آقای حسینیان از منتقدان دولت حسن روحانی به شمار می‌آمد و از همان سال‌های اول فعالیت دولت گفته بود "من از اساس دولت یاردهم را قبول ندارم".۵ میلیون تومان به این هزینه برای بستری در بخش آی‌سی‌یو اضافه می‌شود. مهمترین خبرها . این اسناد، شامل سند واریز الکترونیکی ۱/۹ میلیون یورو مربوط به یک عملیات پولشویی نیروی قدس سپاه پاسداران در مالزی است که پیشتر هرگز علنی نشده بود.