مرگبارترین تیراندازی تاریخ کانادا؛ شمار قربانیان افزایش یافت

22/04/2020 08:48:00 ق.ظ

مرگبارترین تیراندازی تاریخ کانادا؛ شمار قربانیان افزایش یافت، پلیس در پی یافتن انگیزه مهاجم است

تیراندازی, کانادا

مرگبارترین تیراندازی تاریخ کانادا ؛ شمار قربانیان افزایش یافت، پلیس در پی یافتن انگیزه مهاجم است

پلیس همچنان به دنبال یافتن پاسخ‌های این جنایت هولناک است. از آنجایی که قاتل با لباس و خودروی پلیس دست به این جنایت زده، پرسش‌ها در باره چرایی و چگونگی این حمله را بیشتر کرده است.

جوان‌ترین فرد کشته شده یک نوجوان ۱۷ ساله بوده است. یک افسر پلیس، یک معلم و یک پرستار هم در بین قربانیان این حادثه دیده می‌شوند.در مرگبارترین تیراندازی در تاریخ کانادا دست‌کم ۱۶ نفر کشته شدندکریستن بیتون، پرستاری که در اثر این جنایت جان خود را از دست داد لحظاتی پیش از کشته شدن به شوهرش درباره حضور یک تیرانداز در محل کار خود خبر داده بود.

هنوز انگیزه قاتل از انجام این عملیات روشن نشده است. پلیس منطقه نوا اسکوشیا می‌گوید درخواست اعزام نیروی کمکی نکرده و خود به تحقیقاتش درباره ریشه‌های این جنایت ادامه می‌دهد. با توجه به قوانین سخت‌گیرانه‌ای که کانادا برای حمل اسحله وضع کرده، مشخص نیست قاتل چگونه توانسته به این اسلحه دست یابد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

ترامپ: اگر ایران بخواهد، آماده کمک به این کشور هستیم

دومین شب درگیری پلیس با جوانان حاشیه نشین پاریسیکشنبه عصر و پس از چند ساعت آرامش، جوانان معترض بار دیگر با پرتاب ترقه چند سطل آشغال را به‌ آتش کشیدند

فاصله‌گذاری اجتماعی؛ پلیس مچ سه شهروند متخلف را روی پشت بام گرفت🎥فاصله‌گذاری اجتماعی؛ پلیس مچ سه شهروند متخلف را روی پشت بام گرفت ویروس_کرونا کووید_۱۹ قرنطینه فاصله_گذاری_اجتماعی بیشتر بخوانید: اگر توی ایران اتفاق می‌افتاد می‌شد تجاوز به حریم خصوصی احتمالا جرم سنگین‌تری داشتند وگرنه پلیس بیکار نیست از این کارا کنه! چه آخرالزمانی شده😂😂😂

پلیس اسپانیا از بازداشت یکی از «مهم‌ترین» اعضای داعش خبر دادپلیس ملی اسپانیا می‌گوید عضوی از گروه داعش را بازداشت کرده است که نیروهای امنیتی اروپا سال‌هاست در تعقیب او هستند.

پنج توصیه برای این که در دوران کرونا مثل ورزشکاران المپیکی بخوابیمدر روزهایی مشوش مثل روزگار کنونی، شاید خوابی آرام و راحت آرزوی بسیاری از ما باشد. متخصص خواب کاروان المپیک بریتانیا پنج توصیه دارد تا در دوران پراضطراب شیوع کرونا بتوانیم شب‌ها سر راحت بر بالش بگذاریم و آسوده بخوابیم.

سازمان جهانی بهداشت: تا زمان کشف واکسن ضد کرونا باید با این اپیدمی سازگار باشیمبا ادامه بحران شیوع بیماری همه‌گیر کرونا که از زمان شیوع آن در دسامبر 2019 در چین تاکنون باعث مرگ

پلیس کانادا اعلام کرده در حال تحقیق بر روی ۱۶ صحنه جنایتی است که بخشی از مهم‌ترین مکان‌های رخ دادن این قتل‌ها بوده‌اند.رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد در صورت درخواست تهران، واشنگتن آماده کمک‌ به ایران برای مقابله با ویروس کروناست.Aa پلیس فرانسه شامگاه یکشنبه برای دومین شب پیاپی با جوانان حومه پاریس درگیر شد.این افراد بر روی پشت بام ساختمانی در پالم بیچ دور هم جمع شده بودند.

پلیس همچنین تایید کرده زخمی‌هایی نیز در این حادثه وجود داشته‌اند اما به صورت رسمی نمی‌گوید تعداد آنها چند نفر است و آیا حال‌شان وخیم است یا خیر. جوان‌ترین فرد کشته شده یک نوجوان ۱۷ ساله بوده است.04. یک افسر پلیس، یک معلم و یک پرستار هم در بین قربانیان این حادثه دیده می‌شوند. پلیس می‌گوید این موتورسوار را به دلیل رانندگی با سرعت غیر مجاز در خیابان ورود ممنوع، تعقیب می‌کرده است. در مرگبارترین تیراندازی در تاریخ کانادا دست‌کم ۱۶ نفر کشته شدند کریستن بیتون، پرستاری که در اثر این جنایت جان خود را از دست داد لحظاتی پیش از کشته شدن به شوهرش درباره حضور یک تیرانداز در محل کار خود خبر داده بود. آنها از بیماری کرونا بسیار آسیب دیده‌اند». هنوز انگیزه قاتل از انجام این عملیات روشن نشده است.

پلیس منطقه نوا اسکوشیا می‌گوید درخواست اعزام نیروی کمکی نکرده و خود به تحقیقاتش درباره ریشه‌های این جنایت ادامه می‌دهد. آماده هستیم درصورت درخواست تهران، دستگاه‌ تنفس مصنوعی به ایران بفرستیم». از زمان آغاز قرنطینه عمومی در فرانسه، گزارش‌های متعددی از برخورد تند پلیس با قرنطینه شکنان ساکن مناطق حاشیه‌ای منتشر شده است. با توجه به قوانین سخت‌گیرانه‌ای که کانادا برای حمل اسحله وضع کرده، مشخص نیست قاتل چگونه توانسته به این اسلحه دست یابد. یکی از شعارهای انتخاباتی جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در انتخابات اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی، محدودتر کردن اجازه حمل و در اختیار داشتن اسلحه بود. در حال فعال‌ کردن لایحه موسوم به"تولید دفاعی" هستیم. او پس از این جنایت و در روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران از آماده بودن این قانون خبر داد.. آقای ترودو می‌گوید: «تراژدی در نوا اسکوشیا نشان داد که ما تا چه اندازه به تقویت قانون کنترل اسلحه در کشور نیاز داریم..

این چیزی است که برای کانادا مهم است و ما در زمان مناسب آن‌ را اجرایی خواهیم کرد.» .