مرگبارترین سانحه‌ هوایی تاریخ ارتش فیلیپین؛ سربازانی که پریدند زنده ماندند

14/04/1400 08:42:00 ق.ظ

با پیدا شدن اجساد پنج تن دیگر، شمار قربانیان سانحه سقوط هواپیمای ارتش فیلپین در روز یکشنبه به ۵۰ تن رسید.

با پیدا شدن اجساد پنج تن دیگر، شمار قربانیان سانحه سقوط هواپیمای ارتش فیلپین در روز یکشنبه به ۵۰ تن رسید. با پیدا شدن اجساد پنج تن دیگر، شمار قربانیان سانحه سقوط هواپیمای ارتش فیلپین در روز ۴ ژوئیه (۱۳ تیر) یکشنبه به ۵۰ تن رسید.

روز گذشته مقامات نظامی فیلیپین در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند یک فروند هواپیمای هرکولس سی-۱۳۰ متعلق به نیروی هوایی این کشور که عمدتا حامل سربازان ارتش بود، در حومه شهر پاتیکول در استان سولو این کشور سقوط کرده است.

در این سانحه ۴۹ سرنشین هواپیما نجات پیدا کرده‌اند. طبق گفته شاهدان عینی، شماری از سربازان پیش از اصابت هواپیما به زمین از آن بیرون پریده‌اند که این موضوع باعث نجات جان آن‌ها شده است. بیشتر سرنشینان هواپیما را نیروهای نظامی تازه به استخدام‌درآمده ارتش تشکیل می‌دادند که قرار بود برای نبرد با شبه‌نظامیان اسلامگرای گروه ابوسیاف در منطقه مسلمان‌نشین سولو مستقر شوند. ابوسیاف به دلیل انجام اعمالی خشونت‌آمیز همچون بمب‌گذاری، آدم‌ربایی و قاچاق مواد مخدر در لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد.

بنابه گفته ارتش، هفت نفر از مردم محلی که در حال عبور از ناحیه بوده‌اند به دلیل اصابت قطعات هواپیما مجروح شده‌اند که سه تن از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

روحانی:‌ شرایط کرونا در برخی استان‌های جنوبی حاد شده استرئیس جمهوری ایران ضمن اشاره به افزایش بیماری کووید-19 در این کشور گفت که وضعیت استان‌های جنوبی حاد است. - خبرگزاری آناتولی

سی‌ان‌ان: مذاکرات وین به نتیجه برسد ایران فیلم دوربین‌های نظارتی را به آژانس نشان می‌دهدشبکه سی.ان.ان به نقل از ''یک مقام ایرانی'' که نام او را آشکارا نکرده، مدعی شد: تهران قصد دارد تا زمانی که توافقی برای احیای برجام حاصل به دست نیاید، فیلم دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را در اختیار آژانس قرار ندهد.

سهمیه تاریخی دختر وزنه بردار ایرانی در انتظار تایید IWF- اخبار ورزش زنان - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimسهمیه تاریخی پریسا_جهانفکریان در انتظار تایید IWF با انصراف یکی از کشورها (ساموآ)، این شانس برای جهانفکریان ایجاد شده که حضور در المپیک را تجربه کند کمیته ملی المپیک ایران و فدراسیون وزنه‌برداری منتظر تاییدیه و ایمیل فدراسیون جهانی وزنه برداری هستند