مرکل به روحانی: باید تعهدات برجامی خود را انجام دهید و پیام مثبت بفرستید

29/11/1399 10:48 ب.ظ

مرکل به روحانی: باید تعهدات برجامی خود را انجام دهید و پیام مثبت بفرستید العربية

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه 17 نوامبر 2021 به حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران اطلاع داد که شتفان سیبرت سخنگوی آنگلا مرکل گفت که او به حسن روحانی اطلاع داده درباره نقض تعهدات برجامی از سوی ایران نگران است؛ توافقی که جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در صورت متوقف شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، خواهان بازگشت به آن است.

وزارت امور خارجه فرانسه هم روز چهارشنبه اعلام کرد ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه این کشور روز پنج‌شنبه تحولات مربوط به ایران را با همتایان آلمانیف بریتانیایی و آمریکایی‌اش به بحث و گفتگو می‌گذارد. بر اساس این اطلاعیه وزرای امور خارجه آلمان و بریتانیا روز پنج‌شنبه برای دیدار با لودریان به پاریس می‌روند و وزیر امور خارجه آمریکا از طریق ویدئو در این نشست حضور خواهد یافت.

جرالدین گریفیث سخنگوی اقلیمی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه به العربیه گفت که کاخ سفید پیش از عقب‌نشینی ایران از نقض توافق هسته‌ای برجام به این توافق بازنخواهد گشت. او گفت که دیپلماسی بهترین روش تحقق صلح در منطقه است و امنیت منطقه و منع دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای یک اولویت است. به گفته او آمریکا خواهان توافق جدیدی است که فعالیت‌های ایران در منطقه را هم در بر گیرد. headtopics.com

روحانی به مرکل :: بیییییاااااااخخخخخ

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

گفتگوی مرکل با روحانی؛ برلین از عدم پایبندی ایران به تعهدات برجامی «نگران» استدفتر صدراعظم آلمان اعلام کرد که آنگلا مرکل در این مکالمه خطاب به رئیس جمهوری ایران گفته که زمان ارسال «سیگنال های مثبت» در راستای تقویت «اعتماد» و «احتمال موفقیت دیپلماسی» فرا رسیده است. كلا مومنين، پايبندى نميشناسن. وقتي حتى از شريك زندگى خود ،حق انتخاب و طلاق رو ميگيرن و براى خودشون تعدد زوجات رو قانونى ميكنن، وقتي حق تحريك پذيرى رو قانونى ميكنن ،وقتى به ملت خود خيانت ميكنن ،ازشون براى غريبه توقع پايبندى نداشته باشيد . كسى كه به خود زنا كند،به ديگري چه ها كنند؟ حرف خدا یکی است..! سوره بقره آیه ۱۲۰ : هرگز یهودونصاری از تو راضی نخواهند شد تا اینکه به طور کامل از خواسته آن ها پیروی کنی... مرکل جان نگران نباش با این سن وقتی نگران میشی، من نگرانت میشم دوباره لرزه بگیری

روحانی: شرایط برای برگشت به تعهدات آماده است اما آمریکا باید برای احیای برجام پیشقدم باشدروحانی: همه شرایط برای برگشت به تعهدات آماده است اما آمریکا باید برای احیای برجام پیشقدم باشد

روحانی: اروپا به بی عملی نسبت به برجام پایان دهدروحانی در دیدار وزیرخارجه ایرلند: اروپا به بی عملی نسبت به برجام پایان دهد فعال شدن برجام منوط به لغو تحریم‌ها ازسوی آمریکا و ایفای تعهدات کامل همه اعضاست کاوونی: خروج ترامپ ازتوافق برجام یک اشتباه تاریخی بود دولت جدید آمریکا مصمم به بازگشت به برجام است

همه باید دست به دست هم دهیم تا رعایت پروتکل ها به بالای 90درصد برسدرئیس جمهور با بیان اینکه امروز با ویروس جدیدی مواجه شده ایم که قدرت سرایت آن 70 درصد بیشتر از ویروس قبلی است و شرایط امروز با شرایط قبلی متفاوت است، گفت: برای بدست آوردن موفقیت در این شرایط ، رعایت دقیق و کامل همه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی لازم و ضروری است. حسن جاهل، دیوانه و یا مست علوم جاهلیت تحمیلی حکومت شئونیزم فارسی شیطانی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران شده.وگرنه تا حالا از حرفهای جاهلانه اش دست بر میداشت اهلی و انسان می شد. دامنه نوسان بورس آزاد کنید

روحانی با مرکل تلفنی رایزنی کردندرئیس‌حمهور ایران و صدراعظم آلمان پیرامون برجام تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی همه دست رد بهش داده اند.

این کشور باید به تعهدات برجامی خود بازگشته و پیام مثبت ارسال کند تا شانس بازگشت به برجام را افزایش دهد.

شتفان سیبرت سخنگوی آنگلا مرکل گفت که او به حسن روحانی اطلاع داده درباره نقض تعهدات برجامی از سوی ایران نگران است؛ توافقی که جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در صورت متوقف شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، خواهان بازگشت به آن است.

وزارت امور خارجه فرانسه هم روز چهارشنبه اعلام کرد ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه این کشور روز پنج‌شنبه تحولات مربوط به ایران را با همتایان آلمانیف بریتانیایی و آمریکایی‌اش به بحث و گفتگو می‌گذارد.

بر اساس این اطلاعیه وزرای امور خارجه آلمان و بریتانیا روز پنج‌شنبه برای دیدار با لودریان به پاریس می‌روند و وزیر امور خارجه آمریکا از طریق ویدئو در این نشست حضور خواهد یافت.

جرالدین گریفیث سخنگوی اقلیمی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه به العربیه گفت که کاخ سفید پیش از عقب‌نشینی ایران از نقض توافق هسته‌ای برجام به این توافق بازنخواهد گشت.

او گفت که دیپلماسی بهترین روش تحقق صلح در منطقه است و امنیت منطقه و منع دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای یک اولویت است. به گفته او آمریکا خواهان توافق جدیدی است که فعالیت‌های ایران در منطقه را هم در بر گیرد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که بود که مسیر دموکراسی درباره توافق هسته‌ای با ایران باز است، اما نگفت که آیا دولت جو بایدن تماس مستقیمی با طرف ایرانی داشته یا خیر.

بلینکن به «نشنال پابلیک» گفت: «مسیر دموکراسی همینک باز است. ایران از پای‌بندی به توافق دور است لذا باید ببینیم در آینده چه می‌کند.»

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تلاشی برای از سرگیری دپیلماسی مستقیم، گفت که موضع آشکار رئیس‌جمهوری آمریکا این است که اگر ایران به تعهدات برجامی خود بازگردد، آمریکا نیز چنین خواهد کرد.