مرکل از کشورهای غرب بالکان خواست برای عضویت در اتحادیه اروپا تلاش کنند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«از دیدگاه ژئواستراتژیک، اتحادیه اروپا و به طور مشخص آلمان علاقه خود را به عضویت کشورهای بالکان غربی در این اتحادیه نشان داده‌اند.»

کشورهای غرب حوزه بالکان شامل آلبانی، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، مونته نگرو، مقدونیه شمالی و صربستان در مراحل مختلف در مسیر عضویت در اتحادیه اروپا قرار دارند. در سال‌های اخیر به دلیل بی‌میلی اتحادیه به گسترش مرزهایش و نیز تنش‌های دیپلماتیک اتحادیه پس از برکسیت، روند پیوستن این کشورها به اتحادیه متوقف شده است.

آلبانی و مقدونیه شمالی معیارهای تعیین شده برای الحاق به اتحادیه را فراهم کرده‌اند اما آغاز مذاکرات برای عضویت آنها به دلیل وتوی بلغارستان که خود عضو اتحادیه اروپاست، به تعویق افتاده است.مرکل در این زمینه گفت: «اتحادیه اروپا باید به قول خود پایبند باشد و دائما شرایط جدیدی را بارها و بارها مطرح نکند، چون ممکن است به دلایل داخلی در برخی کشورهای عضو علاقه‌ای به پیشبرد روند الحاق کشورهای دیگر نداشته باشد. این باعث ناامیدی می‌شود و من این ناامیدی را درک می‌کنم. ما باید به یکدیگر اعتماد کنیم.

صدر اعظم آلمان در جریان دیدار از بلگراد، پایتخت صربستان در روز دوشنبه نیز گفته بود که برخی کشورهای دیگر مانند روسیه و چین نیز خواهان اتحاد کشورهای بالکان با آنها هستند.ادی راما، نخست وزیر آلبانی نیز در دیدار با مهمان آلمانی‌اش گفت که بعد از رفتن مرکل، جای او در منطقه بالکان خالی خواهد بود. او افزود: «در تاریخ این منطقه، آنگلا مرکل چرخشگاه مهمی را برای دهه‌های آینده رقم زده است.»

اما مرکل به مخاطبان خود چنین اطمینان داد: «هر صدر اعظم دیگری هم که در آلمان روی کار بیاید، دل با این منطقه خواهد داشت زیرا بسیاری از مردم بالکان در آلمان زندگی می‌کنند.» انتخابات سراسری آلمان در روز ۲۶ سپتامبر امسال برگزار می‌شود. آنگلا مرکل که از سال ۲۰۰۵ تاکنون هدایت بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را در دست داشته است، در انتخابات امسال مجددا نامزد نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از کابل تحت حاکمیت طالبان؛ استیصال مردم و شتاب و جولان فقربسیاری از شهروندان افغان که نیازمند پول برای گذران زندگی روزمره خود هستند، با تجمع در برابر بانک‌ها در کابل تلاش می‌کنند تا از موجودی حساب خود برداشت نقدی کنند. قورمساق تيتر قبلي زده بودي جنگجويان حالا اينجا داري از فقر و استيصال مردم ميگي ؟ تف تو ذاتتون
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حسابرسان اروپایی: ساز و کار ناکارآمدِ بازگردان پناهجویان بیشتر به مهاجرت غیرقانونی دامن زده استتنها ۱۹ درصد افرادی که از خارج قاره اروپا وارد حوزه اتحادیه اروپا شده بودند - تقریبا یک نفر از هر پنج نفر- به کشورهای مبدا بازگردانده شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا در صورت لزوم میزان کمک‌های بشردوستانه به افغان‌ها افزایش می‌دهدسخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه می‌تواند در صورت لزوم میزان کمک‌های بشردوستانه برای افغان‌ها را افزایش دهد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مرزهای زمینی در ایام اربعین بسته هستندمرزهای زمینی در ایام اربعین بسته هستند فرمانده مرزبانی ناجا ضمن تاکید بر انسداد مرزهای زمینی در ایام اربعین از همه زائران حسینی خواست که از مراجعه به مرزها خودداری کنند. هر که به عراق برود برای زیارت اربعین همه بدانند خدای عالم نه دستور داده و حتی نام حسین بن علی رو در قرآن ذکر نکرده و حتی پیامبر محمد دستور چنین کاری نداده که هر کسی از راه دور یا نزدیک به اربعین برود و این یه نوع بدعت است که رژیم ایران ایجاد کرده برای خودشان هرکسی به زیارت اربعین و یا زیارت حسین بن علی رود یا زیارت های دیگر در عراق ووو برود در حینی که مردم ایران فامیل هاتون همسایه هاتون در فقر گرفتاری بدبختی که رژیم ایران اینجور کرده و شماها نرسید کمک نکنید به زیارت برید زیارت تان قبول حق خدا نمی شه خدای عالم فرمود : به فقیر ها که فامیل ها همسایه گان نزدید خانه چهل تا خانه هستند برسید و اجازه ندید فقیری پیدا شود خدای عالم چنین دستور برای اسلام و حجت خدا پیامبر محمد چنین دستور داده و عمل می کرد بعد شماها ایرانی ها که رژیم ایران که ادعا می کنید مثلا مسلمان هستید چرا نیستید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از نوع جدید گردشگری در چرنوبیل؛ تورهای دوچرخه‌سواریدوچرخه سواران مشتاق برای تعطیلات با انتخاب مسیرهای دیدنی عازم چرنوبیل هستند تا پس از ۳۵ سال از بدترین فاجعه هسته ای جهان، نوع جدیدی از گردشگری را پایه گذاری کنند. اینم دستاورد روسیست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدئو؛ رزمایش بزرگ نظامی روسیه وبلاروس با مشارکت ۲۰۰ هزار نیروتمرین نظامی زاپاد-۲۰۲۱ در بخش‌هایی از خاک بلاروس، غرب روسیه و دریای بالتیک برگزار می‌شود و یکی از بزرگترین مانوورهای این کشور در سال‌های اخیر لقب گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »