مرکل: نقش روسیه و ایران در منطقه به شکل بارزی افزایش می‌یابد | DW | 17.10.2019

25/07/1398 07:04 ب.ظ

صدراعظم آلمان در سخنرانی خود در مجلس این کشور به گسترده‌تر شدن نفوذ ایران و روسیه در منطقه به دلیل خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اشاره کرد. او پیش‌بینی نتایج افزایش نقش این دو کشور در منطقه را دشوار ارزیابی کرد.

صدراعظم آلمان در سخنرانی خود در مجلس این کشور به گسترده‌تر شدن نفوذ ایران و روسیه در منطقه به دلیل خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اشاره کرد. او پیش‌بینی نتایج افزایش نقش این دو کشور در منطقه را دشوار ارزیابی کرد. مهم‌ترین موضوع‌های مورد بحث در این بیانیه در کنار موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مسئله حضور نظامی ترکیه در شمال سوریه و نواحی کردنشین سوریه بود.

به گزارش خبرگزاری آلمان آنگلا مرکل در این سخنرانی به موضوع پیامدهای سیاسی ناشی از خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه پرداخت.

صدراعظم آلمان گفت که در این وضعیت روسیه و ایران نقش و نفوذ خود را در منطقه به شکل بارزی افزایش خواهند داد. آنگلا مرکل گفت: «نقش روسیه در منطقه به همراه ایران به طور چشمگیری در حال افزایش است، نتایج آن هنوز قابل پیش‌بینی نیست.»

او افزود: «ما اطمینان داریم که امنیت ترکیه در مرزهای این کشور از طریق ابزارهای نظامی تامین نمی‌شود، بلکه تنها از طریق دیپلماتیک به دست خواهد آمد.» مرکل تاکید کرد که آلمان به دلیل حمله نظامی ترکیه به سوریه فعلا از تحویل سلاح به این کشور خودداری خواهد کرد. صدراعظم آلمان اما در این سخنرانی به توقف قراردادهای تسلیحاتی‌ای که پیش از این میان ترکیه و آلمان بسته شده‌اند اشاره‌ای نکرد.صدراعظم آلمان در حضور نمایندگان مجلس حمایت خود را از توافق این کشور با ترکیه در باره پناهجویان مورد تایید دوباره قرار داد. او گفت که همزمان اما خواست‌های کشور خود را نیز به اطلاع رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، رسانده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

عمران خان در راستای «ابتکار صلح و امنیت» در منطقه به سعودی سفر کردبه گزارش شبکه العربیه، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان شامگاه روز سه‌شنبه وارد ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی! اینکه در قرن بیست و یکم یک کشور به اسم یک خاندان باشه البته که خودش مساله جالبیه هههههههه ټرمپ یم روز چی گفت در باره یی ملک سلمان شنیدی یانه عمران خان شکرا جلیلا .واقعا هرکی بتونه تو خاورمیانه صلح برقرار کنه باید ۱۰۰ تا جایزه صلح نوبل بهش بدن من که بعید می دونم تا نفت تو منطقه هست آرامش و صلح نخواهد آمد.

هیچ کشوری در منطقه مدیترانه شرقی قابل رقابت با ایران در حوزه سلامت نیست/ متولی کنترل ایدز در منطقه، ایران است/ سفر نمایندگان کشورهای مختلف به ایران برای کسب تجربه و آموزشمعاون وزیر بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا: هیچ کشوری در منطقه مدیترانه شرقی قابل رقابت با ایران در حوزه سلامت نیست/ متولی کنترل ایدز در منطقه، ایران است/ سفر نمایندگان کشورهای مختلف به ایران برای کسب تجربه و آموزش در حوزه درمان نیست، ربطی به سلامت ندارد.

به دلیل پوشش زنان بازیگر در یک مراسم، وزیر ارشاد برای پاسخ‌گویی به مجلس احضار شدJoon بذارین حال کنن بد بختا وگرنه میرن خارج با غریبه ها حال میکنن

جنجال در فرانسه بر سر تعرض به زن محجبه در حضور فرزندشامضاء کنندگان نامه همچنین اظهارات کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در خصوص فهرست بندی برخی اعمال مذهبی به عنوان نشانه گرایش به افراطی گری را محکوم و تاکید کردند که این اعمال تنها برگرفته از دستورهای مذهبی است که مسلمانان معتقد به طور معمول به انجام آن مبادرت می ورزند. آفرین بر کشور سکولاری که به حقوق شهروندانش برای رعایت اصول دینی‌شان احترام می‌گذارد و دفاع می‌کند. حکومت_ایدئال فرانسه ازاد.... هم زمو تحویل داد هم ضد حجابه !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😡😠😡😠😡

درخواست اخراج قطر از اتحادیه عرب در واکنش به حمایتش از حمله ترکیه به سوریهدر پی حمایت دوحه از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، بسیاری از فعالان سوری و دیگر کشورهای عربی در عالیه اگه منزویش کنند هردو مثل همند ساپورت کننده یک مشت تروریست اخوان ال ترو بست هستند درخواست اخراج عربستان سعودی از اتحادیه عرب به دلیل حمله به یمن خيلي هم خوب

ظریف بار دیگر از کشورهای منطقه برای الحاق به ائتلاف امید دعوت کردوزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از زحمات نخست وزیر پاکستان برای برقراری ثبات، از دیگر کشورها دعوت کرد که به ائتلاف امید (ابتکار صلح هرمز)، ملحق شوند. ریدم به چشمه ی امیدتون یک پارسه هم ظریف و ج.ا. اعتبار نداره بخصوص بین ایرانیان و کشورهای همسایه. این چیزایی که این نکبت میگه برای مصرف احمقهای داخلیه. 💩💩 بهش بگو پاشو جمع کن برو سوریه تا به دست دادگاه عدالت نیوفتی🤣

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز پنجشنبه ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) پیش از شرکت در جلسه سران اتحادیه اروپا در باره خروج بریتانیا از این اتحادیه بیانیه دولت آلمان را در مورد رویدادهای سیاسی مهم آلمان و جهان در مجلس این کشور قرائت کرد.

مهم‌ترین موضوع‌های مورد بحث در این بیانیه در کنار موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مسئله حضور نظامی ترکیه در شمال سوریه و نواحی کردنشین سوریه بود.

به گزارش خبرگزاری آلمان آنگلا مرکل در این سخنرانی به موضوع پیامدهای سیاسی ناشی از خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه پرداخت.

صدراعظم آلمان گفت که در این وضعیت روسیه و ایران نقش و نفوذ خود را در منطقه به شکل بارزی افزایش خواهند داد.

آنگلا مرکل گفت: «نقش روسیه در منطقه به همراه ایران به طور چشمگیری در حال افزایش است، نتایج آن هنوز قابل پیش‌بینی نیست.»

او افزود: «ما اطمینان داریم که امنیت ترکیه در مرزهای این کشور از طریق ابزارهای نظامی تامین نمی‌شود، بلکه تنها از طریق دیپلماتیک به دست خواهد آمد.»

مرکل تاکید کرد که آلمان به دلیل حمله نظامی ترکیه به سوریه فعلا از تحویل سلاح به این کشور خودداری خواهد کرد. صدراعظم آلمان اما در این سخنرانی به توقف قراردادهای تسلیحاتی‌ای که پیش از این میان ترکیه و آلمان بسته شده‌اند اشاره‌ای نکرد.صدراعظم آلمان در حضور نمایندگان مجلس حمایت خود را از توافق این کشور با ترکیه در باره پناهجویان مورد تایید دوباره قرار داد. او گفت که همزمان اما خواست‌های کشور خود را نیز به اطلاع رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، رسانده است.

آنگلا مرکل در باره توافق با ترکیه در مورد پناهجویان گفت: «با وجود همه انتقادها به قرارداد با ترکیه، من تمام تلاش خود را خواهم کرد که این توافق پابرجا بماند.»

صدراعظم آلمان تصریح کرد که این توافق باعث نجات جان انسان‌ها به ویژه در منطقه اژه خواهد شد و از قدرت گرفتن و باز بودن دست قاچاقچیان انسان جلوگیری خواهد کرد. او گفت که پناهجویان می‌توانند در ترکیه، در نزدیکی کشور خود، زندگی بهتری را دنبال کنند.

مرکل افزود که آلمان و اتحادیه اروپا کمک‌های مالی لازم را برای به مدرسه رفتن تمام کودکان سوری در ترکیه تامین خواهند کرد. او تاکید کرد که"اکنون نباید از پذیرش مسئولیت شانه خالی کرد و فسخ این قرارداد کمکی به بهتر شدن زندگی پناهجویان نخواهد کرد و تنها باعث افزایش فشار بر گرده ضعیف‌ترها خواهد شد".آنگلا مرکل در سخنرانی روز پنج‌شنبه خود علاوه بر همه انتقادها نسبت به اقدامات فعلی دولت ترکیه در حمله نظامی به نواحی کردنشین سوریه، از این کشور به دلیل پذیرش سه میلیون و ۶۰۰ هزار پناهجوی سوری قدردانی کرد.

او گفت: «ترکیه سهم بسیار مهمی را در اقدامات بشردوستانه بر عهده گرفته که ما را در اروپا نیز شرمسار می‌کند.»