مرکل و پوتین درباره وضعیت بلاروس گفتگو کردند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه تلفنی با یکدیگر در خصوص وضعیت بلاروس گفت وگو کردند بیشتر بخوانید🔽

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه تلفنی با یکدیگر در خصوص وضعیت بلاروس گفت وگو کردند.

استفن سیبرت، سخنگوی صدر اعظم آلمان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که خانم مرکل در این گفت وگو تصریح کرد که بلاروس باید از اعمال خشونت نسبت به معترضان پرهیز کند. صدر اعظم المان همچنین بر آزادی زندانیان سیاسی و گفت و گو ملی با مخالفان تأکید کرده است. در روزهای گذشته هزاران نفر از مخالفان رئیس جمهور بلاروس در پایتخت این کشور تظاهرات کردند. معترضان خواستار کناره گیری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس از قدرت شدند.پیش از این همزمان با گسترش اعتراض ها در بلاروس، الکساندر لوکاشنکو با همتای روسی خود تلفنی گفت و گو کرده بود. این گفت و گو در حالی انجام شده است که وزرای خارجه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در جریان نشستی توافق کردند آن دسته از مقام های بلاروس را که در سرکوب‌های اخیر معترضان نقش داشته‌اند، تحریم کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چاووش‌اوغلو: با پمپئو در ارتباط با لیبی گفت‌وگو کردیم🛑مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه: با پمپئو در ارتباط با لیبی گفت‌وگو کردیم و تصمیم گرفتیم مذاکرات در این باره را در سطح کارشناسی ادامه دهیم 🛑وزیر خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات جو بایدن: ملت شریف ترکیه دولت و رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنند، هیچ کس از آمریکا نمی‌تواند برای ما تصمیم‌ بگیرد 🛑-اینگونه اظهارات تحمیلی (جو بایدن) را به شدت محکوم می‌کنیم. این اظهارات نشانه جهل و عدم آشنایی با ملت ترکیه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله با ایران به توافق می‌رسمرئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر گفت که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، بلافاصله با ایران به توافق خواهد رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ویدئوهای برگزیده هفته؛ از اعتراضات بلاروس تا دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروتویدئوهای برگزیده این هفته، شامل تصاویری از اعتراضات مینسک، دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروت، طغیان رودخانه در جزیره اویان یونان و درنهایت ویدئوی بزی می‌شود که از لذت گشت و گذار روی تختۀ موج سواری غافل نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صدها هزار نفر در بلاروس راهپیمایی کردند؛ پرزیدنت ترامپ: اوضاع در بلاروس را به دقت زیرنظر داریمصدها هزار نفر در بلاروس راهپیمایی کردند؛ پرزیدنت ترامپ: اوضاع در بلاروس را به دقت زیرنظر داریم رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه درباره وضعیت بلاروس گفت که اوضاع در این کشور وحشتناک است و آمریکا اوضاع را با دقت زیر نظر دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

لوکاشنکو در جمع هواداران خواستار دفاع از استقلال بلاروس شدرئیس جمهوری بلاروس در سخنان روز یکشنبه خود بار دیگر فراخوان برای برپایی انتخابات تازه را رد کرد و خواهان دفاع حامیان از کشور شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پاپ فرانسیس خواستار برقراری عدالت در بلاروس شد🔺پاپ فرانسیس خواستار برقراری عدالت در بلاروس شد ⚡️پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، روز یکشنبه ۲۶ مرداد خواستار اجرای عدالت و احترام به حقوق مردم در بلاروس شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »