مرور رسانه‌ها: روایت جعلی قتل قاسم خضیری؛ رونویسی از ماجرای صانع ژاله

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

داستان‌سرایی رسانه‌ها از افراد، رویدادها و ایده‌ها از آن جهت مهم است که به ما در درک تجربه انسانی کمک می‌کند، به همین دلیل داستان‌سرایی یا «Storytelling» و به اشتراک گذاشتن این داستان‌ها در بلند مدت، جامعه را می‌سازد. راستی_آزمایی خبرگزاری_فارس خوزستان

داستان‌سرایی رسانه‌ها از افراد، رویدادها و ایده‌ها از آن جهت مهم است که به ما در درک تجربه انسانی کمک می‌کند، به همین دلیل داستان‌سرایی یا «» و به اشتراک گذاشتن این داستان‌ها در بلند مدت، جامعه را می‌سازد.

به طور طبیعی وقتی اسناد قابل استناد و آزادی اطلاع‌رسانی وجود ندارد و رسانه‌های مستقل و آزاد حق فعالیت ندارند، تشخیص اطلاعات درست از نادرست، تا حدود زیادی به تجربه مخاطب از رویدادهای مشابه و اعتبار رسانه‌ها متکی است. توسل به کلیشه‌های مضر و ارائه اطلاعات نادرست، مهم‌ترین عنصری است که به یک روایت، صفت مخرب می‌دهد.

مرور اخبار و گزارش‌های رسانه‌های حکومتی از جمله خبرگزاری فارس نشان می‌دهد که خط خبری و تحلیلی این رسانه، در مواجهه با اعتراضات مردمی برنسبت دادن اعتراضات به رسانه و عناصر ضدانقلاب،حتی زمانی که خلاف آن ثابت می‌شود؛ مثلا روشن می‌شود که وزیر کشور به عنوان مقام مافوق نیروهای انتظامی اعتراف کرده که «نیروهای انتظامی-امنیتی در خاموش کردن صدای اعتراضی مردم، هم به سر معترضان و هم به پای معترضان شلیک می‌کرده‌اند»، باز آنچه در این رسانه‌ها مخابره می‌شود، نسبت دادن خشونت‌ها به عناصر ضدانقلاب و...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هنوز اون بلال فروش معروف وارد صحنه نشده؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فعالان حقوق بشر ایرانی از سازمان ملل خواستند برای جلوگیری از سرکوب معترضان خوزستانی اقدام کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به دولت آمریکا بگویید مذاکره با این خونخواران که مردمشان را بخاطر بی آبی به گلوله می بندند جرم است ! آری جرمی نابخشودنی و مردم ایران هیچوقت فراموش نمی کنند. خوزستان_را_دریابید خوزستان_آب_ندارد FreeIran2021 United Nations is one of corrupted organization.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دوازده‌ هزار خانواده افغان در استان تخار از ترس طالبان از خانه‌هایشان فرار کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ميكم به اين يارو بايدن خوابالو هم بايد مثل اوباما يه جايزه صلحى يا يه چيزى بدن👺👺👺👺👺👺
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور/ از صعود به ارتفاعات بپرهیزیدرگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از صعود به ارتفاعات بپرهیزید سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور خبر داد و نسبت به خودداری از صعود به ارتفاعات توصیه کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی غرب از تسریع روند دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای | DW | 17.07.2021توانایی اتمی ایران افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. ایران ادامه مذاکرات اتمی را به بعد از شروع کار رئیسی موکول کرده است. مسئولان آمریکا و اروپا نگران کاهش زمان دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای هستند. رئیسی آمده همین کار رو بکنه. رابطه ایران با غرب را سرد و مسیر اتمی را به سرانجام برسونه. تاکتیک ضدش اینه که تیز به ایران بگن سه روز وقت داری یا پای برجامی که میگیم بیا یا ما مجاهدین خلق که خیلی به نفعمان هم هست را در تمام دنیا و ایران تبلیغ و تقویت میکنیم!!! وگرنه دیر میشه!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از موج کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان در آلمان | DW | 17.07.2021موجی از همدلی و همبستگی برای کمک به سیل‌زدگان دو ایالت آلمان به راه‌ افتاده است. برخی برای کمک راهی منطقه شده‌اند. تنها طی چند ساعت صدهاهزار بسته کالای کمکی جمع‌آوری شده است. در این گزارش تصویری ببینید: برای شما تصاویر همدلی برای ما بدبختی و فلاکت. تف به رو تون با این رسالت خبر رسانی تون اگه این اتفاق تو ایران میفتاد تیترهاتون چه غوغایی میکرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان سیل در آلمان و بلژیک به بیش از ۱۵۰ تن رسیده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »