مرور تذکرات رهبر انقلاب درباره کنترل نقدینگی/ ۴۵درصد نقدینگی کشور در دوره همتی ایجاد شده است +نمودار

27/08/1399 03:53:00 ب.ظ

۴۵ درصد نقدینگی کشور در دوره ریاست همتی بر بانک مرکزی ایجاد شده است و عملکرد او را باید فاجعه بارترین دوره در تاریخ اقتصاد ایران نامید. بیشتر بخوانید:

در دوران ریاست عبدالناصر همتی بر بانک مرکزی، ۱۲۹۳هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید ایجاد شده است که بدون تردید یکی از فاجعه‌بارترین عملکردها در تاریخ اقتصاد کشور بوده است. بیشتر بخوانید: به عبارت دیگر ۴۵درصد نقدینگی تاریخ کشور در دوره ریاست همتی در بانک مرکزی ایجاد شده است. از این رو، دوران ریاست همتی بر بانک مرکزی را از لحاظ مدیریت نقدینگی باید بدون هیچ تردیدی فاجعه‌بارترین دوران تاریخ اقتصاد کشور دانست.

مرور تذکرات رهبر انقلاب درباره کنترل نقدینگی در دوران ریاست همتی «این مسئله‌ی هدایت نقدینگی را من یک بار دیگر هم در مرکز عمومی گفتم، خصوصی هم به مسئولین مکرّر گفته شده که ما این نقدینگی موجود را به سمت تولید هدایت کنیم. البتّه من در سال ۹۷ در همین جلسه‌ی هیئت دولت و هفته‌ی دولت گفتم که یک هیئت شبانه‌روزی متخصّص معیّن بکنید که بنشینند روشهای مدیریّت نقدینگی را جستجو [کنند]؛ این نقدینگی موجود باید مدیریّت بشود و هدایت بشود به سمت تولید که این کار آسانی نیست، کار مشکلی است، روشهای ویژه‌ای لازم دارد؛ من گفتم یک هیئتی بنشینند و این کار را انجام بدهند. من نمیدانم این هیئت تشکیل شده یا نشده؛ به‌ هر حال اگر نشده، باز هم زمان باقی است و ان‌َشاءالله این‌ کار انجام بگیرد تا اینکه نقدینگی موجود سرازیر بشود به سمت قسمت واقعی اقتصاد و به تولید برسد.»

۲ شهریور ۱۳۹۹

ادامه مطلب:
مشرق | MashreghNews »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

مگه برنامه توسعه رو همتی نوشته؟ حجم نقدینگی تابع اهداف قانون برنامه توسعه است(بند هشتم جدول زیر)

ویروس جهش‌یافته در حال چرخیدن است/ ضرورت افزایش تست‌گیری در کشورپتاسیم؟!

وجود مشکل در توزیع داروخانه‌ای انسولین/ بیماری دیابت در کشور رو به افزایش استمعاون اجرایی دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر و رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت گفت: به بیماران دیابتی هشدار دادیم تا از خانه بیرون نروند، اما توزیع نادرست انسولین در داروخانه‌ها باعث شد تا بیماران برای تهیه دارو به چند داروخانه‌ی مختلف بیرون از خانه سر بزنند.

تداوم بارش‌ها در برخی نقاط کشور/خیزش گرد و خاک در شرق کشورتداوم بارش‌ها در برخی نقاط کشور خیزش گرد و خاک در شرق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در برخی نقاط کشور تا فردا (۲۰ بهمن) خبر داد و گفت: طی امروز (۱۹ بهمن) خیزش گرد و خاک در برخی نقاط شرق و جنوب شرق دور از انتظار نیست.

مایک پمپئو: واضح است روسیه در حملات سایبری اخیر در آمریکا دست داشته است🔺مایک پمپئو: واضح است روسیه در حملات سایبری اخیر در آمریکا دست داشته است ⚡️وزیر خارجه ایالات متحده روسیه را مسئول حملات سایبری گسترده اخیر به سامانه‌های کامپیوتری دولت آمریکا دانست و گفت: «کاملا واضح است که روس‌ها در این فعالیت‌ها دست داشتند. رئیس باند (ترامپ) سعی در کمرنگ و کم اثر بودن حملات سایبری به نهادهای دولتی امریکا دارد و روسیه را هم تطهیر می کند! در حالیکه وزیر خارجه باند (پومپئو) آنرا به روسیه نسبت می دهد!😇😅 لااقل بگویید این دو ابله با هم هماهنگ کنند!!😇😅

روزهای سختی در پیش است/تخت‌های بیمارستان‌ها در حال پر شدن استوزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به شدت نگرانند چرا که بیمارانشان در حال افزایش و تخت‌های بیمارستان ها در حال پر شدن است.

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.