مرور رسانه‌ها؛ روزنامه خراسان، تبلیغ اقتدار نظامی در کنار گزارشی از مرگ با مازوت

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

مخاطبان امکان تشخیص خطای سهوی از دروغ گویی را دارند، بنابراین مهم است رسانه‌ای به دروغ‌گویی شناخته نشود. برای مخاطبان، خطای سهوی پذیرفتنی است ولی دروغ بنیان اعتماد آن‌ها را از بین می‌برد. خبر_جعلی سانسور مرور_خبر گزارشی از PTahavori

ایران اخبار, ایران سرفصلها

زیر این تیتر نیز نوشته است: «توانمندی‌های نظامی کشورمان که روزگاری حتی سیم خاردار هم باید از خارج وارد می‌کرد، اکنون به جایی رسیده که حداقل در برخی حوزه‌های نظامی، جزو چند کشور اول جهان است.»

در این گزارش که به قلم «هادی محمدی» به رشته تحریر درآمده، ادعا شده است: «دستاوردهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران درسال پس از انقلاب اسلامی، از جمله پیشرفت‌هایی به شمار می‌روند که قطعا با ادامه رژیم پهلوی، دستیابی به آن‌ها با توجه به وابستگی خارجی شدید رژیم از یک سو و نبود احساس نیاز به تولید اقلام دفاعی از سوی دیگر هرگز به دست نمی‌آمد.

پس از چهار دهه تحریم سخت تسلیحاتی، ایران اسلامی توانست با هزینه بسیار و جهادی عظیم، معجزه‌ای را رقم بزند که امروز بازدارندگی حاصل از آن را همه، از دوست و دشمن، نظاره‌گر هستند.تُن وزن و سر جنگی هدایت شونده می‌تواند همه اهداف دشمن ما را در اطراف کشورمان تهدید کند. این مهلک‌‌ترین موشک «بالستیک» ایران، در زمان رونمایی، از سوی نشریه امریکایی «نیوزویک» به عنوان یک «سیلی» به گوش «ترامپ» و «نتانیاهو» توصیف شد.

سراسر این گزارش، معرفی محصولات ادعایی صنایع دفاعی ایران است بدون آن که در مطلب، یک‌جا منبع ارایه شده باشد. نویسنده این مطلب کوشیده است با به کار بردن نام چند نشریه غربی، از جمله نیوزویک امریکایی یا «گلوبال فایر پاور» و یا توسل به عناوینی هم‌چون «موسسات غربی نظامی»، ادعاهای خود را معتبر جلوه دهد.

نویسنده مدعی است قطعا با ادامه رژیم پهلوی، این دستاوردها به دست نمی‌آمد. برای بی اعتبار دانستن این مطلب، همین یک واقعیت که در

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از اندونزی؛ تمساحی پس از پنج سال از لاستیک دور گردنش رهایی یافتتمساحی ۵.۲ متری در اندونزی پس از ۵ سال از یک حلقه لاستیک موتور سیکلت که دور گردنش گیر کرده بود، رهایی یافت. تایری بر گردنم افکنده دوست/می‌کشد هر جا که خاطرخواه اوست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بی‌خبری از «محمد عینی» در سومین هفته از بازداشت توسط اطلاعات رشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از جشن و پایکوبی سنگالی‌ها پس از غلبه بر شاگردان کی‌روششاگردان کارلوس کی‌روش، مربی تیم مصر در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر دو تسلیم «شیرهای» سنگال شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سید حسن نصرالله: آمریکا از جنگ با ایران می‌ترسد/ پاسخ ایران به اسرائیل شدید خواهد بودسید حسن نصرالله در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه‌ای بزرگی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و یا به آسانی با آن جنگید. سیبیلش تازه چرب شده ها ترسو از جنگ واهمه دارد ولی اگر مجبور گردد جنون‌آمیز عمل می‌کند. جنگ‌های آمریکا با ژاپن، ویتنام، افغانستان، عراق را دیدید دنبال مجالس عزا و عروسی می‌گردند. وعده ما از سپیده‌دم ۲۲_بهمن با پرچم_سه_رنگ در میدان_آزادی با شعار مطالبات_ملی و اعتراضات_سراسری جنبش_قرمز اتحاد_ملی این بیچاره قرص هاشو سر وقت نمیخوره که انقدر مزخرف میگه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: از 6 فعال مدنی زن ناپدید شده در افغانستان خبری نیست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سخنگوی سپاه :لحظه‌ای از کمک به مردم محروم کشور غافل نخواهیم بودسخنگوی سپاه گفت: هم‌زمان با یازدهمین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه بیش از ۱۵ میلیون بسته معیشتی در سراسر کشور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توزیع می‌شود. کمک_ازنوع_صدقه_دادن_به_بخشی_ازمردم_اقتصاد_مسکین_پروری_است🤣🤣🤣 پول مردم رو برای ایدیولوژی منفورتون به هر دزد و تروریستی ندید، کمک پیشکشتون
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »