مرمت بازار تبریز نشان دهنده احترام مردم و مسئولان تبریز به بافت های تاریخی است

07/06/1398 07:40:00 ب.ظ

‌معاون میراث فرهنگی کشور: مرمت بازار تبریز پس از آتش سوزی به علت داشتن دانش تاریخی و سنتی به سرعت انجام شده و این موضوع نشان دهنده پویایی و احترام مردم و مسئولان تبریز به بافت های تاریخی است

‌معاون میراث فرهنگی کشور گفت: مرمت بازار تبریز پس از آتش سوزی به علت داشتن دانش تاریخی و سنتی به سرعت انجام شده و این موضوع نشان دهنده پویایی و احترام مردم و مسئولان تبریز به بافت های تاریخی است. وی افزود: خوشبختانه در کشور ما به این موضوع به خوبی پرداخت شده و همچنین این موضوع در سال‌های اخیر به یک جریان پویا و یک مطالبه اجتماعی تبدیل شده است.

طالبیان با بیان این‌که وضعیت کشور ما از نظر میزان حفاظت از بافت های تاریخی بهبود یافته است، گفت: امروزه وضعیت ما نسبت به گذشته بهتر شده و تخریب عمدی بناهای تاریخی به کمتر از دو درصد رسیده است؛ این مقدار در یزد حدود صفر درصد بوده و در سطح کشور نیز در حال حاضر بیش از دو هزار پروژه مرمت در حال انجام است.

طالبیان در خصوص اهمیت تبریز، بیان کرد: تبریز یک شهر یگانه بوده و یک نظام اقتصادی و اجتماعی پیچیده ای در آن بر جا است که از این نظر در سطح ایران و جهان اهمیت دارد. وی افزود: باید از بلندی سازی های ناهمگن در اطراف بازار تبریز و همچنین از توسعه های بی رویه در سطح شهر جلوگیری کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ وقت آینده پایداری را نخواهیم داشت مگر این‌که راه آن را از گذشته خود عبور داده و از آثار تاریخی خود مواظبت کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

مونسان: حق بهره‌برداری از برخی بناهای مرمت شده را به بخش خصوصی سپرده ایممونسان: حق بهره‌برداری از برخی بناهای مرمت شده را به بخش خصوصی سپرده ایم ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش گردشگری انجام شده سال گذشته ۲۸۱ میلیون دلار صنایع دستی از گمرک صادر شده و ۴۰۰ میلیون دلار محصول هم به صورت چمدانی به خارج رفته است

ورود دانشجوی فلسطینی هاروارد به آمریکا به دلیل پست‌های دوستانش رد شداسماعیل اجاوی گفته است که بعد از گذشت ۵ ساعت در دفتر اداره مهاجرت، یک افسر او را به اتاقی فراخوانده و برسرش فریاد کشیده و گفته است که دوستانش در شبکه‌های اجتماعی پست‌های ضد آمریکایی منتشر کرده‌اند.

صنعت خودروسازی به اندازه یک جنگ به کشور خسارت می‌زندسخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «صنعت خودروسازی به اندازه یک جنگ به کشور خسارت می‌زند»، خواستار تصمیم گیری جدی قوای سه گانه در این زمینه شد.

ارسال پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه/پگاه آهنگرانی به اتهام امنیتی ممنوع‌الخروج استدادستان تهران: پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه ارسال می‌شود پگاه آهنگرانی به دلایل اتهام امنیتی و جرم عمومی ممنوع الخروج شده است پرونده مهناز افشار براساس شکایت شکات مفتوح و در حال رسیدگی است یکی از متهمان پرونده هفت تپه احضار شده است

پژوهشگران سوئیسی در مسیر خاتمه دادن به آلرژی به موی گربه | DW | 27.08.2019یک گروه پژوهشی در دانشگاه زوریخ موفق به تولید واکسنی شده که می‌تواند آلرژی به موی گربه را مهار کند. این واکسن به گربه تزریق می‌شود و تا کنون بر روی ۷۰ نمونه آزمایشگاهی با موفقیت امتحان شده است.

صبا کردافشاری، فعال مدنی، به ۲۴سال زندان محکوم شدصبا_کردافشاری ، فعال مدنی، به ۲۴سال زندان محکوم شد صبا کردافشاری که از معترضان به حجاب_اجبارى نیز هست، در اعتراضات مرداد سال گذشته بازداشت، به زندان محکوم و بهمن سال گذشته آزاد شده بود، اما خرداد امسال بار دیگر بازداشت شد.