مرز بین روزنامه‌نگاری و بربریت؛ آیا ثبت و نشر تصاویر جنایات حماس اخلاقی بود؟

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

تروریست‌های حماس تنها کسانی نبودند که جنایت‌های جنگی خود را در جریان حمله مرگ‌بار هفتم اکتبر به اسرائیل مستند کردند. برخی از تصاویر این جنایات از سوی عکاس‌ها و خبرنگاران مستقر در غزه ضبط شدند که برای خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز کار می‌کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

انتشار چنین تصاویری از سوی این خبرگزاری‌ها، سوالات اخلاقی جدی را در مورد چگونگی حضور خبرنگاران در منطقه مرزی و هم‌زمان با وقوع جنایات برانگیخت.

ساکنان اسرائیلی منطقه مرزی غزه خود را داخل اتاق‌های امن حبس کرده بودند و فکر می‌کردند که: «چقدر طول می‌کشد تا ارتش به این منطقه برسد؟»که برای نیویورک تایمز کار می‌‌کند در این لحظات و درست به موقع، برای گرفتن عکس‌‌های بیشتر از تانک در حال سوختن در خاک اسرائیل حضور داشت. بر اساس گزارش آنست ریپورتینگ، رویترز به اندازه کافی ملاحظه‌کار بود که یک هشدار گرافیکی به‌عنوان عکس اضافه کند اما این امر مانع از آن نشد که سردبیران این خبرگزار‌ی با «بی‌شرمی» آن را به‌عنوان یکی از «تصاویر روز» در پایگاه داده سرمقاله خود قرار دهند.

حتی اگر آن‌ها از قبل در جریان جزییات اتفاقی نبودند که قرار بود رخ دهد، پس از آشکار شدنش آیا نفهمیدند دارند «مرزها را زیر پا می‌‌گذارند»؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمع اعتراضی دانشگاهیان دانشگاه ادیان و مذاهب مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران برگزار شدجنایات رژیم جعلی صهیونیستی در نوار غزه مصداق جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بشر است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمایت قاطع ائمه جمعه کرمانشاه از مردم مظلوم غزهدر گردهمایی ائمه جمعه شیعه و اهل سنت استان کرمانشاه، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در غزه، بر لزوم تبیین این جنایات خصوصا برای نسل جوان تاکید شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فروپاشی معاهدات تسلیحاتی کلیدی در پی تنش‌های آمریکا و روسیهانعقاد معاهدات کنترل تسلیحات در دهه‌های 1980 و 1990 نشانه کاهش تنش و افزایش اعتماد در روابط شرق و غرب بود، اما اکنون این روند معکوس شده است، و معاهدات مذکو
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

احیای نخلستان‌های درجه ۳ و ۲ با روش کشت بافتیمعاون موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال گفت: می‌توان از روش کشت بافت برای احیای نخلستان‌های درجه ۲ و ۳ استفاده کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حقابه ایران از هیرمند به طور قاطع پیگیری شودوزیر نیرو گفت: روابط بین ایران و افغانستان باید برای مردم هر دو کشور سازنده و مبتنی بر تفاهم و رعایت مفاد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جنگ در غزه و ایران ا‌ز محورهای سومین مناظره جمهوری‌خواهانجنگ اسرائیل علیه حماس در غزه و حمایت ایران از شبه نظامیان در منطقه یکی از محورهای اصلی مناظره پنج نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ بود
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »