مرزبانی بلاروس: ماریا کولسنیکوا در حال خروج از کشور بازداشت شد

18/06/1399 12:42:00 ب.ظ

یک مقام مرزبانی بلاروس گفت ماریا کولسنیکوا، از رهبران اعتراضات این کشور، «در اولین ساعات روز سه‌شنبه هنگامی که قصد داشت وارد خاک اوکراین شود بازداشت شده است»

یک مقام مرزبانی بلاروس گفت ماریا کولسنیکوا، از رهبران اعتراضات این کشور، «در اولین ساعات روز سه‌شنبه هنگامی که قصد داشت وارد خاک اوکراین شود بازداشت ش آنتون بیچکوفسکی، یک مسئول مرزبانی بلاروس، به خبرگزاری رویترز گفت: «کولسنیکوا اکنون در بازداشت است،...

آنتون بیچکوفسکی، یک مسئول مرزبانی بلاروس، به خبرگزاری رویترز گفت: «کولسنیکوا اکنون در بازداشت است، دقیقا نمی‌توانم بگویم که او کجاست، اما بازداشت شده است.» این مقام مرزبانی بلاروس دلیل بازداشت این رهبر معترضان را «شرایطی» اعلام کرد که او و دیگر فعالان سیاسی متحدش در آن «از مرز بلاروس عبور کردند».

خبرگزاری دولتی بلتا نیز گزارش داه است خودرو حامل کولسنیکوا پس از برخورد با یک پست مرزی سرعت گرفت و گریخت. این خبرگزاری به نقل از مرزبانی بلاروس گزارش داد: «کولسنیکوا در بیرون خودرو بود. در واقع او بیرون انداخته شد و خودرو به حرکتش به سوی اوکراین ادامه داد.»

به گفته مسئولان مرزبانی بلاروس دو فعال سیاسی همراه کولسنیکوا توانستند در اولین ساعات بامداد از مرز اوکراین عبور کنند و وارد این کشور شوند. رویترز نوشت اطلاعات درباره تلاش کولسنیکوا برای رفتن به اوکراین هنوز دقیقا مشخص نیست و این خبرگزاری نمی‌تواند مستقلا این گزارش را تایید کند. headtopics.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ابراز نگرانی از ناپدید شدن یکی از چهره‌های اصلی اپوزیسیون بلاروس | DW | 07.09.2020جنبش اعتراضی بلاروس نسبت به احتمال 'ربوده شدن' ماریا کولسنیکووا، یکی از رهبران خود ابراز نگرانی شدید کرده است. دولت آلمان نیز خواستار آزادی همه کسانی شده است که پیش و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در بلاروس دستگیر شده‌اند.

بیش از ۶۰۰ مخالف و یک چهره سرشناس اپوزیسیون در بلاروس دستگیر شدندوزارت کشور بلاروس با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تایید دستگیری ۶۳۳ نفر به دلیل آنچه «نادیده گرفتن قانون منع اجتماعات» خوانده شده، اعلام کرد که ۳۶۳ تن از این افراد تا زمان بررسی پرونده تخلفاتشان در دادگاه در بازداشت موقت باقی خواهند ماند.

بیش از صدهزار تن با راهپیمایی در پایتخت بلاروس خواستار استعفای آلکساندر لوکاشنکو شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تظاهرات ده‌ها هزارنفری در پایتخت بلاروس؛ ۷۰ نفر بازداشت شدندده‌ها هزار معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در آستانه یک ماهگی برگزاری آن، علیه الكساندر لوكاشنكو که برای ششمین بار متوالی خود را پیروز این انتخابات اعلام کرده، روز یکشنبه به خیابان‌های مینسک آمدند و همچنان ادعای خود مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات را تکرار کردند.

تبعید اپوزیسیون بلاروس؛ اولگا کوالکوا به لهستان رفت | DW | 06.09.2020مقاومت علیه خودکامگی لوکاشنکو ادامه دارد و مخالفان دولت یکی بعد از دیگری تبعید می‌شوند. اولگا کوالکووا، عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی اپوزیسیون و از معتمدان تیخانوفسکایا مجبور شد بلاروس را ترک کند و به لهستان برود.

برگزاری چهارمین تظاهرات گسترده در بلاروس، با وجود هشدار حکومتده‌ها هزار معترض برای چهارمین یکشنبه پیاپی به خیابان‌های مینسک، پایتخت بلاروس آمدند و خواستار کناره‌گیری الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهوری بلاروس از قدرت شدند