مرد و نامرد\r\n

15/01/1401 02:38:00 ب.ظ

مرد و نامرد یادداشتی به قلم محمد مهاجری چندی پیش در حاشیه یک مناظره با آقای عباس عبدی و بحث درباره اصولگرایی و اصلاح‌طلبی، تعبیری دلنشین به‌ کار برد. او گفت الان اصولگرا و اصلاح‌طلب مهم نیست، مرد و نامرد مهم است.

چندی پیش در حاشیه یک مناظره با آقای عباس عبدی و بحث درباره اصولگرایی و اصلاح‌طلبی، تعبیری دلنشین به‌ کار برد. او گفت الان اصولگرا و اصلاح‌طلب مهم نیست، مرد و نامرد مهم است. هرچند به‌ لحاظ تعلقم به جناح اصولگرا، تعداد «مرد»ها در این جناح را بیش از جبهه رقیب می‌دانم! اما تعبیر آقای عبدی فارغ از بازی‌های سیاسی، تأمل‌برانگیز است. سال‌ها است دعوای دو جناح سیاسی کشور بر «نامردی» استوار شده. داستان دهشتناک «باهتوا» (بهتان‌زدن به رقیب) از نامردانه‌ترین و رذیلانه‌ترین رفتارهایی است که دست‌کم در تاریخ سیاسی 30ساله اخیر کشورمان بارها اتفاق افتاده است. علاوه‌برآن، پرده‌دری، افشاگری، هتک حیثیت، فاش‌‌کردن زندگی خصوصی افراد و... ترجیع‌بند مناقشاتی است که بر صفحه مطبوعات حک شده است. نه گمان کنید اصولگرایان در این مسابقه برنده بوده‌اند؛ بلکه هرگاه اصلاح‌طلبان هم منافع‌شان اقتضا کرده، کوتاهی نکرده‌اند.

بیان خاطرات این جناح در دوره دولت آقای محمد خاتمی و نیز مجلس ششم، موجب تکدر خاطر است و بهتر است در اولین روزهای سال نو و ماه رمضان از آن درگذرم. یکی از نمونه‌هایی که اخیرا برملا شد و تأسف فراوانی را برانگیخت، اظهارات آقای روح‌الله مؤمن‌نسب (مثلا رئیس گروه «جبهه انقلاب در فضای مجازی») است. اعترافات او که احتمالا برای گرفتن صله و جایزه! مطرح شده، نامردانه‌ترین روشی است که از سال‌های دور تاکنون کم‌سابقه بوده. کار او اگر به شخص خودش برمی‌گشت و هیچ اهمیتی نداشت؛ کما‌اینکه شخصیت حقیقی او در همین اظهارات اخیرش روشن شده، امثال او در فضای مجازی فراوان‌اند و شغل‌شان کامنت ناسزا نوشتن زیر پست‌های دیگران است؛ اما شخص حقوقی آقای مؤمن‌نسب دارد از حساب جاری ارزش‌های انقلاب و جریان اصولگرایی چک می‌کشد.

ادامه مطلب:
شرق »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

بازار سرمایه در اوج بدبینی است/ میزان اعتماد فعالان اقتصادی در وضعیت فاجعه قرار داردیک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سرمایه در اوج بدبینی است و این بدبینی با حرف زدن افرادی که پیش از این صحبت‌های خود را نقض کردند درست نخواهد شد بلکه با اعمال و اجرای تصمیمات درست اقتصادی، این بدبینی کاهش و رفع می‌شود.

اسکوچیچ: می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم/ بازی در قطر مثل بازی در آزادی استاسکوچیچ: *می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم پیروزی ایران مقابل انگلیس یکی از بزرگترین شوک‌های تاریخ جام‌جهانی خواهد بود *بازی در قطر مثل بازی در «آزادی» است *هدف ما عبور از گروه است *در بازی با انگلیس هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد باید قبل از بازی ایران و انگلیس برای بچه های تیم ملی فیلم رمبو و راکی پخش کنن تا روحیه بگیرن بعد وارد زمین بشن !!😁😁🖐🖐🖐🖐🖐😉😉😉😉 وقتی مطمئنی مگوایر هم تو ترکیبه و تو اینجوری ۱۲ بازیکن توزمین داری:

انتخابات پارلمانی در مجارستان در حال برگزاری استمردم مجارستان برای انتخاب نمایندگان مجلس و همچنین همه‌پرسی در قانون «منع تبلیغات دگرباشی» به پای صندوق‌ رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی

بیشترین ازدواج دانشجویی در میان دانشجویان مقطع کارشناسی است/ رونمایی از سایت 'همرسان' در سال ۱۴۰۱مدیر مرکز ازدواج و خانواده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: به طور کلی بیشترین استقبال از ازدواج دانشجویی در میان دانشجویان کارشناسی است و طبیعتا در این مقطع بیشترین آمار ازدواج را شاهد هستیم.

چه کسی متولی «شنود» در جمهوری اسلامی است؟ارتباطات الکترونیک از مهمترین جلوه‌های حریم خصوصی در جهان از جمله ایران به شمار می‌آید که از نظر نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی در جمهوری اسلامی، تنها روی کاغذ اعتبار دارند و در عمل مشتی قانون شعارزده نیستند. شنود_در_ایران حقوق_بشر گزارشی از beehnam

خطیب‌زاده: اگر امریکا تصمیم بگیرد توافق وین بسیار در دسترس استخطیب‌زاده: اگر آمریکا تصمیم بگیرد توافق وین بسیار در دسترس است خطیب‌زاده: اگر پاسخ واشنگتن متناسب باشد در اسرع وقت برای نهایی کردن برجام به وین می‌رویم