کشته و زخمی در شهر سن خوزه, کالیفرنیا, تیراندازی در آمریکا

کشته و زخمی در شهر سن خوزه, کالیفرنیا

مردی هشت نفر را در شهر سن خوزه در کالیفرنیا به قتل رساند | DW | 26.05.2021

مردی در یک ایستگاه قطارهای باری در شهر سن خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا با شلیک به سوی عده‌ای هشت نفر را به قتل رساند و گروهی را زخمی کرد. خود مهاجم نیز در جریان این اقدام کشته شده است.

26/05/2021 10:54:00 ب.ظ

مردی در یک ایستگاه قطارهای باری در شهر سن خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا با شلیک به سوی عده‌ای هشت نفر را به قتل رساند و گروهی را زخمی کرد. خود مهاجم نیز در جریان این اقدام کشته شده است.

مردی در یک ایستگاه قطارهای باری در شهر سن خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا ی آمریکا با شلیک به سوی عده‌ای هشت نفر را به قتل رساند و گروهی را زخمی کرد. خود مهاجم نیز در جریان این اقدام کشته شده است.

سخنگوی پلیس گفته است که مهاجم نیز کشته شده است.در محل حادثه مقادیری مواد منفجره یافت شده است. پلیس هنوز جزئیات بیشتری درباره این حمله اعلام نکرده و درباره انگیزه احتمالی آن چیزی نگفته است.مالکیت سلاح در آمریکا قانونی است و تا به حال قربانیان بسیاری گرفته است. لابی مقتدر تولیدکنندگان اسلحه تا به حال مانع از این شده‌اند که مقررات سختگیرانه‌تری برای محدود کردن مواردی از نوع حمله یاد شده به تصویب برسد.

شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود درگیری و شعارهای ضد حکومتی در جشن هواداران پرسپولیس | DW | 31.07.2021 محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکادبیرستانی در پارک لند فوریدایک دانش‌آموز سابق دبیرستان مارجوری استون من داگلاس در پارک لند فلوریدا، در فوریه ۲۰۱۸، ۱۷ تن از همکلاسی‌های خود را کشت. او تنها ۱۹ سال داشت. برای نخستین بار در آمریکا، بازماندگان این حمله، گرد آمدند و خواستار اقدامی برای کنترل اسلحه شدند. این دانش‌آموزان،"رژه برای زندگی‌مان" را سازمان دادند که به یک حرکت ملی اعتراض‌آمیز دانش‌آموزان بدل شد.

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکاجاده ۹۱ لاس وگاس، فستیوال درودر سال ۲۰۱۷، در مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا، کسانی که برای شنیدن موسیقی به فستیوال موسیقی کانتری در لاس وگاس رفته بودند، هدف قرار گرفتند. تیرانداز ۶۴ ساله، بدون هیچ سابقه جنایی، از اتاقی در هتل مادلی تیراندازی کرد و ۵۹ نفر را کشت و بیش از ۴۰۰ نفر را زخمی کرد. مقامات ۲۳ اسلحه در اتاق او پیدا کردند. headtopics.com

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکاکلیسای باپتیست، سوترلند اسپرینگزحسادت به خویشاوندان، جوان ۲۶ ساله‌ای را به تیراندازی به یک کلیسا، در یک محیط کوچک و صمیمی در سوترلند اسپرینگز تگزاس واداشت. تیرانداز، ۲۶ نفر را کشت. در پی این تیراندازی، دونالد ترامپ مساله خشونت‌های مسلحانه را بیش از آنکه به مساله حق مالکیت اسلحه مرتبط بداند، ناشی از مشکلات روانی مهاجمان دانست.

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکانایت کلاب پالس در اورلاندویک آمریکایی افغانی‌تبار که از مردان همجنسگرا عمیقا متنفر بود، به یک باشگاه شبانه همجنسگرایان در شهر اورلاندو در فلوریدا حمله کرد. او با استفاده از مسلسل آ ار ۱۵، به سالن تاریک این نایت کلاب حمله کرد و ۵۰ نفر را کشت. این تیراندازی در سطح جهان محکوم شد و توجه همگان به جنایت‌های برآمده از نفرت علیه همجنسگرایان را برانگیخت.

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکامدرسه ابتدایی سندی هوکدر سال ۲۰۱۲ ابعاد وحشت و خشونت در یک مدرسه ابتدایی در نیوتاون کانتیکت، مردم آمریکا را تکان داد. این برای نخستین بار بود که کودکانی زیر هشت سال به طور مستقیم هدف تیراندازی قرار می‌گرفتند. این حمله ۲۰ کشته برجای گذاشت. ‌پدران و مادران سوگوار کوشیدند در واشنگتن به سود طرح باراک اوباما برای کنترل پیشینه افراد حامل سلاح، لابی‌گری کنند. این طرح در پی بحث‌های داغ سرانجام رد شد.

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکاسالن تئاتر قرن ۱۶ در آئورورا، کلورادویکی از ناراحت‌کننده‌ترین تیراندازی‌ها در سال ۲۰۱۲ در آورورای کلورادو رخ داد. در این حمله، مرد مهاجر در داخل سالن. سینما به روی تماشاگران آتش گشود و باعث هرج و مرج و سردرگمی شد. در نتیجه این حمله، ۱۴ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند. تیراندازی زمانی رخ داد که تماشاگران مشغول تماشای آخرین فیلم بت من،"شاهزاده تاریکی برمی‌خیزد" بودند. headtopics.com

نگرانی وزیر خارجه آلمان از شکست تلاش برای احیای برجام | DW | 30.07.2021 فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکادانشگاه فنی ویرجینیادر سال ۲۰۰۷،یک دانشجو، به سوی همکلاسی‌هایش در خوابگاه و یک کلاس درس در دانشگاه فنی ویرجینیا تیراندازی کرد و ۳۲ نفر را کشت. این تیراندازی، همه توجهات را معطوف انجمن ملی سلاح کرد که قوی‌ترین گروه لابی برای جلوگیری از تصویب قوانین مربوط به کنترل سلاح در آمریکاست.

تاریخچه تیراندازی‌های مرگبار در آمریکادبیرستان کلمبینتیراندازی سال ۱۹۹۹ در کلمبین در کلورادو، که نخستین حمله به یک مدرسه بود، مردم آمریکا در شوک فرو برد. در این حمله دو دانش‌آموز دمغ و دلخور، به دبیرستان خود رفتند و با گشودن آتش با اسلحه‌های خودکار ۱۳ نفر را کشتند. مایکل مور، مستندساز چپگرای آمریکایی، بر اساس این حمله فیلمی ساخت تا ریشه حملات مسلحانه در آمریکا را بررسی کند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

خبرگزاری تسنیم

از ملیت و دینش خبری نیست؟ وحشیگری دلیلش چی بود هنوز بیان نشده که به چی دلیل این کار را کرده 😞😞