مردی که به کرونا باور نداشت، همسرش را به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست داد - BBC News فارسی

06/06/1399 10:56 ق.ظ

مردی که به کرونا باور نداشت، همسرش را به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست داد

برایان، رانندهٔ تاکسی در فلوریدا که به ادعا‌های نادرست در مورد فریب و کلک بودن ویروس کرونا باور داشت، همسرش را به دلیل ابتلا به کوویدـ۱۹ از دست داد. همسر او می‌گوید آنها به دلیل ادعا‌هایی که در فضای مجازی خوانده بودند، دستورات بهداشتی را در آغاز همه‌گیری جهانی رعایت نکردند. برایان به شغل خود رانندگی تاکسی ادامه داد و برای تهیهٔ دارو‌های همسرش فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرد و ماسک نزد.

آنها هم‌چنین در ماه مه وقتی مبتلا به این بیماری شدند درخواست کمک نکردند در حالی که هر دو پس از آن مبتلا به کووید -۱۹ تشخیص داده شدند.توضیح تصویر، برایان و ارین هر دو نظریه‌های توطئه را در فیس‌بوک خواندند

برایان به بی‌بی‌سی گفت:" کاش از همان ابتدا به دستورات گوش می‌کردم" و آرزو می‌کند که همسرش او را ببخشد. برایان می‌گوید:"این ویروس واقعی است و اثرات مختلفی بر افراد می‌گذارد. من نمی‌توانم گذشته را تغییر دهم. فقط می‌توانم امروز که هستم انتخاب‌های بهتری برای آینده داشته باشم". headtopics.com

"او دیگر رنج نمی‌برد، حالا در آرامش است. من دلتنگ او خواهم ماند اما می‌دانم که او در جای بهتری است".برایان می‌گوید او و همسرش بیماری کوویدـ۱۹ را باور نداشتند و آن را جدی نگرفتند. در عوض گاهی فکر می‌کردند که این ویروس کلک و فریب است و به فناوری 5G مربوط است یا واقعیت دارد اما بیماری خفیفی است. آنها در فیس‌بوک با این نظریه‌ها مواجه شده بودند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: کرونا می‌تواند در دقیقه ۹۰ به ما گل بزند

شیوع ویروس کرونا بر شمار زنان فرانسوی که سوتین نمی‌بندند افزودشیوع ویروس کرونا بر شمار زنان فرانسوی که سوتین نمی‌بندند افزود ویروس_کرونا کووید_۱۹

'کرونا در افغانستان به تجارت‌های کوچک دو میلیارد دلار ضرر وارد کرده است' - BBC News فارسیارزیابی تازه اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان نشان می‌دهد که در نتیجه تاثیرات منفی کرونا حرکت به سوی وضعیت بد اقتصادی در این کشور دو برابر شده است. مقام‌های این اداره می‌گویند کرونا تنها به تجارت‌های کوچک از جمله تجارت‌های زنان دو میلیارد دلار ضرر رسانده و سبب تعطیلی شماری از آنها شده است.

کرونا در ایران؛ سفر نروید اما همه چیز برای رفتن به سفر را مهیا کردیم!

چرا قطر با وجود نرخ بالای ابتلا به کرونا آمار مرگ و میر کمی دارد؟قطر با در نظر گرفتن جمعیت بیشترین میزان ابتلا به «کووید ۱۹» در جهان را دارد اما تنها ۱۹۴ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

برایان در ماه ژوئیه با بخش "پژوهش در زمینهٔ هزینه‌های انسانی اطلاعات نادرست در مورد ویروس کرونا" بی‌بی‌سی گفتگو کرد و در آن زمان همسرش در بیمارستان و زیر دستگاه تنفس مصنوعی بود.ارین، کشیشی در فلوریدا، دچار بیماری‌های زمینه‌ای بود، او آسم یا تنگی‌نفس و اختلالات خواب داشت.

همسر او می‌گوید آنها به دلیل ادعا‌هایی که در فضای مجازی خوانده بودند، دستورات بهداشتی را در آغاز همه‌گیری جهانی رعایت نکردند.

برایان به شغل خود رانندگی تاکسی ادامه داد و برای تهیهٔ دارو‌های همسرش فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرد و ماسک نزد.

آنها هم‌چنین در ماه مه وقتی مبتلا به این بیماری شدند درخواست کمک نکردند در حالی که هر دو پس از آن مبتلا به کووید -۱۹ تشخیص داده شدند.توضیح تصویر،

برایان و ارین هر دو نظریه‌های توطئه را در فیس‌بوک خواندند

برایان به بی‌بی‌سی گفت:" کاش از همان ابتدا به دستورات گوش می‌کردم" و آرزو می‌کند که همسرش او را ببخشد.

برایان می‌گوید:"این ویروس واقعی است و اثرات مختلفی بر افراد می‌گذارد. من نمی‌توانم گذشته را تغییر دهم. فقط می‌توانم امروز که هستم انتخاب‌های بهتری برای آینده داشته باشم".

"او دیگر رنج نمی‌برد، حالا در آرامش است. من دلتنگ او خواهم ماند اما می‌دانم که او در جای بهتری است".برایان می‌گوید او و همسرش بیماری کوویدـ۱۹ را باور نداشتند و آن را جدی نگرفتند. در عوض گاهی فکر می‌کردند که این ویروس کلک و فریب است و به فناوری 5G مربوط است یا واقعیت دارد اما بیماری خفیفی است. آنها در فیس‌بوک با این نظریه‌ها مواجه شده بودند.

برایان می‌گوید: " ما فکر می‌کردیم دولت می‌خواهد ما را فریب دهد و حواس‌مان را پرت کند یا ماجرا به 5G مربوط است".

پس از آنکه این زوج در ماه مه با این ویروس بیمار شدند، برایان مطلبی در فیس‌بوک منتشر کرد که به سرعت پر‌بازدید و فراگیر شد و در آن توضیح داده بود چگونه با اطلاعات نادرستی که از دنیای مجازی دریافت کرده بود، در مورد این ویروس گمراه شده است.

او نوشت:"اگر می‌خواهید بیرون بروید لطف کنید و عقل‌ خود را به کار بیندازید و مثل من حماقت نکنید تا چنین چیزی که بر سر من و همسرم آمد به سر شما نیاید".

پزشکان و کارشناسان هشدار داده‌اند که احتمال آسیب‌های غیر‌مستقیم ناشی از شایعات، نظریه‌های توطئه و اطلاعات نادرست بهداشتی در اینترنت بسیار زیاد است به‌ویژه که نظریه‌های توطئه ضد واکسیناسیون هم در همهٔ شبکه‌های اجتماعی پخش شده است.

با اینکه صاحبان شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کنند تا با اطلاعات نادرست در مورد ویروس کرونا در پلتفرم‌های خود مقابله کنند اما منتقدان می‌گویند در ماه‌های آینده باید تلاش‌های جدی‌تری انجام دهند.

سخنگوی فیس‌بوک به بی‌بی‌سی گفت:"ما در شبکه‌های خود اجازه‌ انتشار اطلاعات نادرست و آسیب‌رسان را نمی‌دهیم و بین آوریل تا ژوئن ما بیش از هفت میلیون مورد اطلاعات نادرست در مورد کوویدـ۱۹ را حذف کرده‌ایم؛ از جمله ادعا‌هایی دربارهٔ درمان‌های دروغین یا بی‌‌اثر بودن فاصله‌گذاری اجتماعی".