مردم از ذبح دام در فضای خارج از کشتارگاه پرهیز کنند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون دفتر بهداشت سازمان دامپزشکی در گفت‌وگو با ایلنا: مردم از ذبح دام در فضای خارج از کشتارگاه پرهیز کنند

کریم امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: ما در فصول گرم، هر ساله با شیوع تب کریمه کنگو مواجه خواهیم بود و همچنین به این علت که در سال‌های اخیر این فصول گرم، مصادف با عید قربان است، نیاز به توجه و تمهیدات خاص داریم. سازمان‌های بهداشتی و سازمان دامپزشکی کشور نیز در این زمینه تمهیداتی دارند که هر ساله به اعلام عمومی می‌رسانند.

امیری در ادامه افزود: به همین طریق ذبح دام آلوده در خارج از کشتارگاه‌ها سبب ابتلا به بیماری خواهد شد. دام‌هائی که ممکن است ویروس در بدن آنها موجود باشد اگر بیرون از کشتارگاه ذبح بشوند و اگر خون و ترشحاتشان موردِ تماسِ افراد قرار بگیرد باعث ابتلا خواهد شد. همچنین اگر لاشه مسموم که بعدا مصرف می‌شود دوره پیش‌سرد را گذرانده باشد می‌تواند برای انسان‌ها خطرناک باشد.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دام در خصوص اقدامات لازم حاجیان در ذبح دام گفت: همچنین اهمیت دارد که وقتی دام‌ها را از مکان‌های مخصوص و معینِ اعلام شده توسط دامپزشکی تهیه می‌کنند، برای ذبح به کشتارگاه مراجعه کنند و از ذبح در خانه یا فضای غیرکشتارگاه پرهیز کنند. این کشتارگاه‌ها هم به مردم معرفی خواهد شد، تا آن موقع اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: یک روز جلوتر دام را به کشتارگاه ارائه بدهند تا ذبح شود و مراحل پیش سرد استاندارد اعمال شود. بعد از 24 ساعت بروند و لاشه حیوان را برای تقسیم به خانه بیاورند. اما اینکه در خانه یا خارج از کشتارگاه بخواهند کشتار را انجام بدهند، با توجه به فصلی که بیماری در آن شایع است، می‌تواند خطرناک باشد. این هم برای خودشان و هم برای افرادی که می‌خواهند گوشت قربانی را بین آنها تقسیم بکنند خطرناک است.

کریمی ضمن درخواست از افراد برای توجه به این تمهیدات اشاره کرد: ما پیشنهاد می‌کنیم برای مراسم قربانی به این نکات توجه کنند تا باعث قربانی شدن خودشان و افرادی نشوند که قرار است وعده قربانی را بین آنها اهدا کنند. مهم است از لاشه‌ای استفاده کنند که حتما از کشتارگاه عبور کرده باشد تا تکه‌های قربانی را با اطمینان کامل بین مردم تقسیم بکنند و با جلوگیری از شیوع بیماری کریمه کنگو نذرشان بسیار مقبول‌تر خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رسانه‌ها کمک کنند ارتباط ما با مردم رابطه‌ای وسیع و توأم با دوستی باشدوزیر کشور گفت: اگر رسانه‌ها به صورت واقعی و حقیقی و شفاف در جهت کمک به مردم نباشند همه اقدامات می‌تواند ضعف، نگرانی، اغتشاش و افتراق ایجاد کند که همه این‌ها در مردم اثر منفی خواهد داشت. نه قم خوبه نه کاشون ، لعنت به هر دوتاشون
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: تمام گروه‌های درگیر در افغانستان در ایام عید از خشونت خودداری کنندنمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد (یوناما) در کابل شنبه 10 آگست در پیامی بمناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیدن برنامه‌های طنز از مطالبات مردم استایرج محمدی ضمن بیان اینکه با کمبودهای بسیاری در بخش مجموعه‌های طنز مواجه هستیم، گفت: به طور کلی استفاده از چهره‌های تازه در این موضوع، یک بازی هیجان انگیز است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تعلیق نمایش فیلم «شکار» پس از انتقاد ترامپ از سینمای هالیوودانتفاد رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا از فیلم «شکار» محصول شرکت فیلم‌سازی «یونیورسال» و وقوع دو حادثه تیراندازی مرگبار در ایالت های تگزاس و اوهایو سبب شد که اکران این فیلم به حالت تعلیق درآید آمریکا با وجود ترامپ آزاد نیست دیگه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی رایگان است/ شهروندان تا ۲۴ ساعت از مصرف گوشت‌ذبح شده خودداری کنندمدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با توصیه اکید به شهروندان مبنی بر ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام گفت: شهروندان پس از ذبح دام حتما تا ۲۴ ساعت از مصرف گوشت ذبح شده خودداری کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هند و پاکستان با حفظ خویشتن‌داری، از ناامنی و کشته شدن مردم بی‌گناه در کشمیر جلوگیری کنندرئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امنیت منطقه، بویژه در شبه قاره هند برای ایران حائز اهمیت است، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در راستای پایداری صلح و امنیت در منطقه و احقاق حقوق ملت‌های مسلمان دریغ نخواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »