مردم افغانستان فردا پای صندوق رای می‌روند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 12 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نه میلیون و 600 هزار نفر از واجدین شرایط رای دهی در افغانستان فردا برای انتخاب رئیس‌جمهور جدید این کشور پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

به گزارش"موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان" البته این کشور دارای 13 میلیون واجد شرایط رای دادن است، اما تاکنون 9.6 میلیون نفر از آنها برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند.هرچند وزارت دفاع افغانستان از برگزاری این انتخابات در 34 ولایت خبر داده است، اما کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که در برخی از ولایات تحت کنترل طالبان رای گیری نخواهد شد.

اشرف غنی که ریشه پشتون دارد، با گروهی متشکل از سرور دانش معاون رئیس جمهوری و از رهبران هزاره ها، امرالله صالح وزیر سابق اطلاعات و محمد یوسف غضنفر به عنوان نماینده کارآفرینان ترک های این کشور وارد انتخابات خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اگر حصر برداشته شود مشکلات معیشتی مردم و اشتغال جوانان حل می‌شود؟نماینده مردم فلاورجان در مجلس با انتقاد از تاکید جمعی از اصلاح طلبان بر ضرورت رفع حصر فتنه گران سال ۸۸، تاکید کرد که تحقق این امر مشکلی از کشور حل نمی کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تامین اعتبارات لازم جهت رفع مشکلات سایت زباله ساری / مردم به وعده‌های مسئولان بدبین شده اندمعاون سیاسی استانداری مازندران با اشاره به تجمعات چند روز گذشته مردم چهاردانگه ساری در پی مشکلات دپوی زباله این شهرستان گفت: اعتباراتی برای رفع مشکلات سایت زباله ساری از سوی استان تخصیص یافته و به زودی این مشکل حل خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

میرزایی: شفافیت باعث افزایش رضایت‌مندی مردم و تقویت مشروعیت نظام می‌شودجلال میرزایی، رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس، گفت: بعد از انقلاب شاهد سوءاستفاده برخی مسئولان از موقعیت خود هستیم و گروهی معتقدند باید این اموال نامشروع مصادره شود. به همین دلیل اخیراً هم قوه قضاییه از مسئولان خواسته طی یک ماه آینده همه اموال و دارایی‌ خود را در سایت شفاف‌سازی معرفی کنند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۴ درصد مردم ایران، افسردگی دارندوقتی رییس جمهور ایران, در جوار خامنه ای و سپاه اینقدر دپرسد است تابه امریکا می رسد انگار اززندان ازاد شده, درسازمان ملل خلقش واضح بهبودی پیدا می کند,طبیعتا مردم درگیر این سیستم معیوب اوضاع اسف بارتری دارند این آمار کاملا غلط است .بیش از ۹۰٪ مردم ایران الان افسرده هستند و به درد چکنم دچار شدند .فقط یک گروهی ۱۰٪ از رانت خواران و آقا زاده ها و ساندیس خواران دارن لذت میبرند و خوشحال هستند. افسردگی جزئی از خصوصیات کاملا عادی و پذیرفته شده ایرانی ها شده!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیت‌الله صدیقی: ایستادگی 5 ساله مردم یمن مولود دفاع مقدس است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimخطیب نماز جمعه تهران با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: رهروان راه امام حسین(ع) و تربیت شدگان مکتب عاشورا 8 سال تمام در بدترین شرایط با تمامی قدرت‌ها دست و پنجه نرم کردند و حتی یک وجب از خاک کشور را به بیگانگان ندادند. در 200 سال گذشته هیچگاه نشده بود که ایران با کشورهای قدرت‌مند جنگ کرده و بخشی از خاک خود را نداده باشد ولی در دوران دفاع مقدس با وجود فشار رسانه‌ای و نظامی تمامی عیار قدرت‌های جهانی حتی یک وجب از خاک کشورمان را به بیگانگان ندادیم. خب که چی؟ . تو مثلا امام جمعه هستی از درد مردم بگو از مجلس و دولت بی عُرضه بگو از خرابی بازار و اقتصاد بگو از طمع مردم بگو از دین و ایمان مردم داد بزن از مشکلات فرهنگی جامعه بگو این حرفا یعنی چی دو تا هنجره پاره کن حداقل خب آخه تا کی؟ این خویشتن داری ضربه به نظام میزنه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تجمعات اعتراضی مردم مصر علیه السیسی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »