مردم راضی نباشند، خدا هم راضی نمی‌شود

22/06/1399 07:48:00 ق.ظ

هاشم‌ هاشم‌زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:مردم راضی نباشند، خدا هم راضی نمی‌شود/باید با جامعه حرف بزنیم این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

هاشم‌ هاشم‌زاده هریسی گفت: هر کسی باید خودش را مسئول و سهیم در مشکلات بداند تا از این طریق مردم راضی باشند؛‌ چرا که مردم راضی نباشند، خدا راضی نمی‌شود و اگر خدا راضی نباشد، مشروعیت حکومت زیر سئوال می‌رود. سعید شمس- به طور معمول در فضای انتخاباتی در ایران امروز این فرضیه وجود دارد که اصلاح‌طلبان در...

سعید شمس- به طور معمول در فضای انتخاباتی در ایران امروز این فرضیه وجود دارد که اصلاح‌طلبان در صورتی می‌توانند در انتخابات به توفیق برسند که میزان مشارکت بالاتر از 60 درصد باشد و اصولگرایان سرد بودن فضای انتخاباتی را ضامنی برای پیروزی بر رقیب می‌بینند. دهنیت‌هایی که در سه دهه اخیر در ادبیات سیاسی و انتخاباتی ایران جای پررنگی داشته و «مشارکت» را به لحاظ سیاسی می‌سنجد. نکته مهم دیگر هم چیزی جز این نیست که قانونی نانوشته در حکومت‌داری،‌ میزان مشارکت را نشانه‌ای از اعتماد یا بی‌اعتمادی مردم به سیستم مدیریتی می‌داند.

هاشم‌ هاشم‌زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌باره اظهار داشت: درباره نقش حاکمیت در فراهم کردن شرایط برای حضور مردم در انتخابات باید به دو موضوع اشاره کرد.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

قدردانی از مردم و همه دست اندرکاران برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در شرایط کروناییرئیس جمهور برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس را حائز اهمیت عنوان کرد و از همه دست اندرکاران اعم از هیات های اجرایی و نظارت برای برگزاری مطلوب مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در برخی از حوزه های انتخابیه کشور، قدردانی کرد.

تامین نیازهای دارویی مردم از اولویت های اصلی استرئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا و شیوع ویروس کرونا، گفت: در شرایطی که دشمنان با اعمال تحریم های ظالمانه و غیر قانونی خود حتی داروی مورد نیاز مردم را تحریم کرده اند، تامین نیازهای دارویی کشور را اولویت بالایی برخوردار است .

رابرت دسترو: شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی، توهین به مردم ایران استرابرت دسترو: شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی، توهین به مردم ایران است پیش از این وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی با اشاره به گزارش اخیر عفو بین‌الملل در مورد ایران، آن را آشکارکننده «جزئیاتی از فساد و بیرحمی رژیم و شکنجه زندانیان» دانسته بود.

تظاهرات مردم ادلب در حمایت از ترکیهمردم ادلب سوریه با برگزاری تجمع اعتراضی٬ حملات تروریستی فزاینده علیه نیروهای مسلح ترکیه در ادلب را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

روحانی خطاب به همتی: تأمین نیازهای دارویی مردم از اولویت‌های اصلی است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimروحانی: تامین نیازهای دارویی اولویت اصلی است رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با همتی: تامین نیازهای دارویی کشور را اولویت بالایی برخوردار است در زمینه تامین مواد اولیه داروی مورد نیاز کشور، بر اختصاص ارز مورد نیاز در این زمینه تاکید داریم دارو رئیس‌کل بانک مرکزی: طی چند روز گذشته بیش از ۴۲۰ میلیون دلار صرفا برای خرید دارو و مواد اولیه دارو با نرخ ۴۲۰۰ تومان تأمین ارز شده است از ابتدای سال جاری بیش از ۹۰۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی تأمین شده است.

همتی: مصمم به کنترل تورم، پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم هستیم/اگر برخی اقدامات نمی‌شد، وضع امروز بدتر بود- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimرئیس کل بانک مرکزی نوشت: علیرغم تمام سختی ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویتهای اصلی هستیم.