مردم افغانستان امروز پای صندوق رای رفتند

06/07/1398 10:09:00 ق.ظ

مردم افغانستان امروز در میان تدابیر شدید امنیتی برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور پای صندوق‌های رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی

مردم افغانستان امروز در میان تدابیر شدید امنیتی برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور پای صندوق‌های رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی 28.09.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی مردم افغانستان امروز برای انتخاب رئیس‌جمهور جدید این کشور در میان تدابیر شدید امنیتی پای صندوق‌های رای رفتند.

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که روند رای دهی از ساعت 7 صبح به وقت کابل آغاز شده و تا ساعت 3 عصر ادامه خواهد یافت.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مدرسه امانی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در مدرسه نادریه آرای خود را به صندوق انداختند. غنی هنگام انداختن برگه رای خود به صندوق از نیروهای امنیتی افغانستان به خاطر تامین امنیت رای دهندگان تشکر کرده و گفت که هیچ تخلفی از قانون انتخابات و قانون اساسی قابل پذیرش نیست.

گفتنی است نه میلیون و 600 هزار واجد شرایط رای دهی در افغانستان برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند و این در حالی است که به گزارش"موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان" البته این کشور دارای 13 میلیون واجد شرایط رای دادن است، اما تا روز گذشته 9.6 میلیون نفر از آنها برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده‌ بودند. headtopics.com

بیش از 8 میلیون نفر از مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری 2014 شرکت کرده بودند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

مردم افغانستان فردا پای صندوق رای می‌روند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۴ درصد مردم ایران، افسردگی دارند

تجمعات اعتراضی مردم مصر علیه السیسی

آیت‌الله صدیقی: ایستادگی 5 ساله مردم یمن مولود دفاع مقدس است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimخطیب نماز جمعه تهران با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: رهروان راه امام حسین(ع) و تربیت شدگان مکتب عاشورا 8 سال تمام در بدترین شرایط با تمامی قدرت‌ها دست و پنجه نرم کردند و حتی یک وجب از خاک کشور را به بیگانگان ندادند. در 200 سال گذشته هیچگاه نشده بود که ایران با کشورهای قدرت‌مند جنگ کرده و بخشی از خاک خود را نداده باشد ولی در دوران دفاع مقدس با وجود فشار رسانه‌ای و نظامی تمامی عیار قدرت‌های جهانی حتی یک وجب از خاک کشورمان را به بیگانگان ندادیم. خب که چی؟ . تو مثلا امام جمعه هستی از درد مردم بگو از مجلس و دولت بی عُرضه بگو از خرابی بازار و اقتصاد بگو از طمع مردم بگو از دین و ایمان مردم داد بزن از مشکلات فرهنگی جامعه بگو این حرفا یعنی چی دو تا هنجره پاره کن حداقل خب آخه تا کی؟ این خویشتن داری ضربه به نظام میزنه

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۴ درصد مردم ایران، افسردگی دارندوقتی رییس جمهور ایران, در جوار خامنه ای و سپاه اینقدر دپرسد است تابه امریکا می رسد انگار اززندان ازاد شده, درسازمان ملل خلقش واضح بهبودی پیدا می کند,طبیعتا مردم درگیر این سیستم معیوب اوضاع اسف بارتری دارند این آمار کاملا غلط است .بیش از ۹۰٪ مردم ایران الان افسرده هستند و به درد چکنم دچار شدند .فقط یک گروهی ۱۰٪ از رانت خواران و آقا زاده ها و ساندیس خواران دارن لذت میبرند و خوشحال هستند. افسردگی جزئی از خصوصیات کاملا عادی و پذیرفته شده ایرانی ها شده!!!

میرزایی: شفافیت باعث افزایش رضایت‌مندی مردم و تقویت مشروعیت نظام می‌شودجلال میرزایی، رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس، گفت: بعد از انقلاب شاهد سوءاستفاده برخی مسئولان از موقعیت خود هستیم و گروهی معتقدند باید این اموال نامشروع مصادره شود. به همین دلیل اخیراً هم قوه قضاییه از مسئولان خواسته طی یک ماه آینده همه اموال و دارایی‌ خود را در سایت شفاف‌سازی معرفی کنند.