مردم معترض مجروحان را یاری می‌کنند

13/01/2020 04:57:00 ق.ظ

سپاه, بسیج

سپاه و بسیج با اتوبوس نیرو می‌آورد و با همان اتوبوس‌ها بازداشتی‌ها را می‌برد. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری سقوط_هواپیمای_اوکراینی شهروندخبرنگار ایران‌وایر :

گلوله خوردن سه زن معترضتهران یکشنبه ۲۲ دی ۸ شب/ تقاطع آزادی و استاد معینحضور گسترده نیروهای امنیتی در تهرانفتانه، شهروندخبرنگار ایران‌وایر در پیامی صوتی می‌گوید: با خواهرم برای احترام به جانباختگان هواپیمای اوکراینی مانند مابقی مردم به خیابان رفته بودیم. میدان انقلاب تا آزادی مملو از آدم بود. انقدر نیرو آورده بودند که برای بازداشت هر کدام از ما چند نفر می‌توانست باشد. بدون اینکه شعاری بدهیم در حال قدم زدن بودیم که یکی از نیروهای امنیتی با لگد من را زد، تفنگش را مسلح کرد و روی شکمم گذاشت، گفت: نری شلیک می‌کنم. با لگد من را روی زمین پرت کرد و همکارش هم با باتوم به جان خواهرم افتاد. دست خواهرم از سه جا شکسته و گچ گرفته شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

نه من مسلمان نیستم، و افتخار می کنم که پیرو شیطان نیستم۰ یاد علی افتادم که تا رکابش را خون می گرفت. اینها هم پیروان علی اند. چه انتظاری بجز این می‌توان از فرزندان شیطان داشت.

مردم معترض در خیابان‌ها خواستار استعفای خامنه‌ای شدند؛ واکنش به نقش سپاه در سقوط هواپیما🔺مردم معترض در خیابان‌ها خواستار استعفای خامنه‌ای شدند؛ اعتراضات مردمی در پی اعتراف به سرنگونی هواپیمای_مسافربری با موشک سپاه ⚡️مردم معترض در چند نقطه از جمله مقابل دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه شریف علیه رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران شعار دادند. خط جريان_سازي_ رسانه ايي كه طي ٣ روز اخير به اون اشاره مي كردم الحمدالله معلوم شد! سپاه ضامن امنيت كشور است و ما از آن حمايت مي كنيم! رهبرانقلاب حكيم انقلاب دژ تسخير ناپذير اين كشور است! حضور چند ده نفر را به مردم تعبير نكنيد! رسانه_ دروغ_پراكني_وهابي پست مادام العمر در ایران نمی خواهیم. حال چه رهبر چه هر شخص دیگر. مسیر عزاداری تعیین کنید، از بیت المال میلیاردها تومن هزینه بیلبورد و سیاهپوش کردن شهرها کنید، بچه مدرسه ای ها رو به زور مشکی پوش کنید، رسانه ها رو بیست و چهارساعته وادار به روضه خوانی کنید، شهرها رو تعطیل کنید...عزای ملیست، نیست؟آهان این ها آدم عادی بودن! اوکی پس خطای انسانی بوده

مردم لیبی آغاز آتش‌بس را جشن گرفتنددر پی آغاز آتش‌بس در لیبی که با فراخوان مشترک ترکیه و روسیه صورت گرفت، مردم در طرابلس به خیابان ها ریخته و جشن و پایکوبی کردند. - خبرگزاری آناتولی

نامه مهناز افشار به دختر قاسم سلیمانی:‌ تفنگت را زمین بگذار و به مردم بپیوند🔺نامه مهناز افشار به دختر قاسم سلیمانی:‌ تفنگت را زمین بگذار و به مردم بپیوند ⚡️مهناز_افشار از بازیگران سینما،‌ در پیامی به دختر قاسم_سلیمانی از او خواسته «تفنگ» را زمین بگذارد و به مردمی بپیوندد که «انتقام گیرنده‌ای ندارند». این با پول خون مردم بزرگ شده ،از این دیو صفت میخوای برگرده به مردم؟ تو برو به دادن مشغول باش مهناز مهناز خانوم چرا چرت میگی ؟ ازت نا امید شدم ! یه درصد فکر کن تفنگش را زمین انداخت ! این میاد امثال شما رو هم بکشه !

واکنش آموزش و پرورش به انتقال دانش‌آموزان معترض در آبان ماه به کانون اصلاح و تربیتمدیرکل دفتر حقوقی و حمایت قضایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش برای رسیدگی به بحث رسیدگی به دانش‌آموزان اعتراضات آبان ماه که به کانون اصلاح و تربیت منتقل شده‌اند، گفت: آموزش و پرورش در این حوزه از جهت قانونی با مسئولیت یا تکلیفی مواجه نیست. آنچه آموزش و پرورش را متقاعد و متمایل می‌کند تا برای پیگیری مسائل دانش آموزی ورود کند موضوع تضمین حق آموزش این افراد است.

اجتماع مردم مقابل دانشگاه‌های امیرکبیر، شریف و تهرانهمدردی با کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی | حضور زیاد مردم موجب شده است تا جمعیت به سمت چهارراه ولیعصر حرکت کنند.جمعیت از تقاطع خیابان طالقانی و حافظ تا تقاطع انقلاب حافظ و به سمت چهارراه ولیعصر در حرکت است و هر لحظه بر تعداد آنان افزوده می‌شود ملت رو اسکل کردید الان؟ همدردی؟! از اعتبار افتادی ایرنا جان از چشم هم افتادی ایرنا جان رسانه نباید دروغ بگه این جز آموزش های اولیه ی حوزه ی کاریتونه ولی خب چی تو این خرابه درسته ک شما درست باشی اخه چقد دروغ مجبوری؟؟؟

همدردی دانشجویان و مردم با خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینیدانشجویان دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، شریف و ... در ابراز همدردی با خانواده جانباختگان سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ و جانباختن تعدادی از دانشجویان و دانش‌آموختگانی که از مسافران این هواپیما بودند مقابل دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی‌تکنیک تهران) تجمع کردند. مرگ بر دیکتاتور شما چه مادرجنده هایی هستید مرگ بر خامنه ای

شلیک با گلوله جنگی به معترضان گلوله خوردن سه زن معترض تهران یکشنبه ۲۲ دی ۸ شب/ تقاطع آزادی و استاد معین حضور گسترده نیروهای امنیتی در تهران فتانه، شهروندخبرنگار ایران‌وایر در پیامی صوتی می‌گوید: با خواهرم برای احترام به جانباختگان هواپیمای اوکراینی مانند مابقی مردم به خیابان رفته بودیم.یر و دانشگاه شریف علیه رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و سایر مقامات شعار دادند.در پی آغاز آتش‌بس در لیبی که با فراخوان مشترک ترکیه و روسیه صورت گرفت، مردم در طرابلس به خیابان ها ریخته و جشن و پایکوبی کردند.اشتراک مشاهده نظرات چاپ مهناز افشار از بازیگران سرشناس سینما که ایران را به تازگی ترک کرده،‌ در پیامی به دختر قاسم سلیمانی از او خواسته «تفنگ» را زمین بگذارد و به مردمی بپیوندد که «انتقام گیرنده‌ای ندارند».

میدان انقلاب تا آزادی مملو از آدم بود. انقدر نیرو آورده بودند که برای بازداشت هر کدام از ما چند نفر می‌توانست باشد. عمده شعارها علیه رهبر جمهوری اسلامی و سپاه و درخواست محاکمه و استعفای مقامات رژیم ایران است. بدون اینکه شعاری بدهیم در حال قدم زدن بودیم که یکی از نیروهای امنیتی با لگد من را زد، تفنگش را مسلح کرد و روی شکمم گذاشت، گفت: نری شلیک می‌کنم.2020 طرابلس/خبرگزاری آناتولی در پی اینکه نیروهای وابسته به خلیفه حفتر، رهبر کودتاگران در شرق لیبی فراخوان مشترک ترکیه و روسیه برای برقراری آتش‌بس را پذیرفت، مردم طرابلس به خیابان ها ریخته و آغاز آتش‌بس در این شهر که تا 48 ساعت پیش شاهد درگیری و حملات بود را جشن گرفتند. با لگد من را روی زمین پرت کرد و همکارش هم با باتوم به جان خواهرم افتاد. از دو روز پیش ایالات متحده اعلام کرده بود این هواپیمای مسافربری توسط ایران سرنگون شده است. دست خواهرم از سه جا شکسته و گچ گرفته شد. از زمان کشته‌شدن سلیمانی،‌ رسانه های حکومتی ایران بعضا با آوردن زینب سلیمانی گفتند که انتقام خواهند گرفت.

همین طور در خیابان به همه با تفنگ‌های ساچمه‌ای شلیک می‌کردند. اتفاق بسیار دردناکی است. وزارت حمل و نقل دولت مشروع وفاق ملی لیبی اعلام کرد که فرودگاه بین المللی ماتیگا که تنها دروازه طرابلس پایتخت این کشور با جهان است را مجدد بازگشایی کرده اند. قبل از این اتفاقات در پیاده رو نرسیده به کارگر موتوری‌های بسیج شروع به شلیک به مردم با تیرهای پلاستیکی کردند، یک پسر جوانی جلوی من بود که از ترس او را کشیدم جلو و پشت سرش پنهان شدم تیر به پای او خورد، امروز جوان‌های زیادی در مسیر انقلاب به آزادی جلوی چشمم کتک و تیر خوردند. مردم را در میدان آزادی با تفنگ ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور زدند این گزارش را «مازیار» از تهران تهیه و ارسال کرده است. شاید در آنجا کسی اشتباهی کرده است. مازیار می‌گوید مردم را با تفنگ ساچمه‌ای می‌زدند. گقتنی است، احمد المسماری، سخنگوی شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر، رهبر کودتاگران در شرق لیبی طی پیامی تصویری در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی اعلام کرد که فراخوان مشترک ترکیه و روسیه برای برقراری آتش‌بس را پذیرفته اند. صدای شلیک تیر جنگی هم می‌آمد. ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای که صادر کرد،‌ مدعی شد چون هواپیمای اوکراینی در هنگام «چرخش»‌ به یک «مرکز حساس نظامی» سپاه نزدیک شده بود، «بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد» هدف قرار گرفت. جمعه ۱۳ دی‌ماه آمریکا با فرمان پرزیدنت ترامپ، قاسم سلیمانی و معاون حشد الشعبی را در نزدیکی فرودگاه بغداد کشت.

تهران از انقلاب تا میدان آزادی امروز به معنی واقعی کلمه صحنه جنگ بود. مردم فقط می‌خواستند عزاداری کنند، می‌توانستند مدیریت کنند به خشونت کشیده نشود اما خودشان از عمد حمله می‌کردند، جلوی چشم خودم ده‌ها نفر با تیر ساچمه‌ای مجروح شدند. بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی به مقصد کی‌یف در حوالی شهر جدید پرند استان تهران با ۱۷۶ سرنشین سقوط کرد. یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کردند. حضور نیروهای سپاه و بسیج بیشتر از یگان‌ویژه است این گزارش  را تعدادی از شهروندخبرنگاران ایران وایر ارسال  از خیابان آزادی و انقلاب در تهران تهیه و ارسال کرده‌اند.  شهروند خبرنگاران ایران وایر می‌گویند؛ سپاه و بسیج بیشتر از یگان ویژه در خیابان نیرو دارد. همان زمان، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، اوکراین با وجود انکارهای ایران، حمله موشکی یا تروریسم را از جمله تئوری های ممکن برای وقوع این سانحه دانست. مردم را با گاز اشک‌آور می‌زنند و  به زن و مرد رحم نمی‌کنند اما مردم کوتاه نمی‌آیند و در خیابان‌ها مانده‌اند. جدیدترین.

سپاه و بسیج با اتوبوس نیرو می‌آورد و با همان اتوبوس‌ها بازداشتی‌ها را می‌برد. مردم نسبت به اعتراضات آبان ماه بیشتر و شجاع‌تر برخورد می‌کنند،  در چند ساعت گذشته هرجا نیروی انتظامی بوده خطاب به آنها شعار داده‌اند؛ «نیروی انتظامی حمایت حمایت» اما این خواسته را از نیروهای سپاه و بسیج نداشته‌اند. .