مردم بدانند، محدودیت‌ها فقط به خاطر سلامت آنهاست/ هر چه در توان داشتیم، عمل کردیم

23/07/1399 11:07:00 ق.ظ

روحانی در جلسه هیات دولت: مردم بدانند، محدودیت‌ها فقط به خاطر سلامت آنهاست/ هر چه در توان داشتیم، عمل کردیم

رئیس قوه مجریه بیان کرد: پیامبر حکومت را بر مبنای قانون، پیام و پیمان اداره کرد. او پیامبری بود که وقتی با مردم مکه را فتح کرد، قرآن آن را فتح مبین نامید. وی با اشاره به این‌که مردم عزیز ما از پیشوایان دینی خود همواره برای زندگی فردی و جمعی خود آموختند و می‌آموزند، اظهار داشت: ما نسبت به زندگی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام باید بیش از آنچه انجام گرفته است، دقت کنیم درس‌آموزی داشته باشیم؛ چراکه زندگی پیامبر...

وی با اشاره به این‌که مردم عزیز ما از پیشوایان دینی خود همواره برای زندگی فردی و جمعی خود آموختند و می‌آموزند، اظهار داشت: ما نسبت به زندگی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام باید بیش از آنچه انجام گرفته است، دقت کنیم درس‌آموزی داشته باشیم؛ چراکه زندگی پیامبر نشان‌دهنده بالاترین شخصیت تاریخی انسانی است زیرا نه قبل از او کسی با آن مقام آمد و نه بعد از او کسی به این مقام خواهد آمد.

وی یادآور شد: پیغمبر الگو و نمونه هم برای جنگ بود و هم صلح، پیامبر بزرگ و مرد نمونه هم عملیات تهاجمی داشت و هم عملیات تدافعی؛ پیامبر روزهایی پیروز شد و روزهایی را هم دفاع کرد. وی افزود: فتح مکه بزرگترین پیروزی‌های پیامبر است. پیامبر در میدان جهاد آنجایی که توان و نیروی کافی برای جنگ داشت، می‌جنگید و آنجایی که تعداد دشمنان و ابزارها بیشتر بود، فرمان دفاع می‌داد. پیامبر در پناه قدرت خندق در برابر دشمنان ایستادگی کرد. تمام کفار در مدینه احساس امنیت می‌کردند. امنیت مردم در هر دین و مرام و سلیقه، در کنار حکومت پیامبر حراست و حفاظت می‌شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

دولت ایران برای دریافت جریمه‌های کرونایی از مردم شماره حساب اعلام کردوزارت بهداشت ایران برای دریافت جریمه‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا در این کشور شماره حساب اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

ارتش آذربایجان 3 فروند پهپاد ارمنستان را ساقط کرد

کابینه اسرائیل توافق صلح با امارات را تائید کردکابینه اسرائیل توافق صلح با امارات را تائید کرد بنیامین نتانیاهو و شیخ محمد مکالمه‌ای تلفنی داشتند و روز دوشنبه در بیانیه‌های جداگانه‌ای گفتند طیفی از موضوعات گوناگون، از جمله صلح و همکاری در خاورمیانه، را مورد گفت‌و‌گو قرار دادند. اعتراضات در اسراییل برعلیه نتانیاهو,توسط چپهای اروپایی اتحادیه ی اروپا است. پرچمهای مشکی باعلامت دلار داشتند ,یعنی اینکه دلار غالب میشود و یورو می رود چی رو تایید کردند؟ تفاهمی که چندین ساله پنهانی با هم داشتند؟

دومین روز جنگ در هلمند؛ آمریکا مواضع طالبان را بمباران کردوزارت داخله (وزارت کشور) افغانستان می‌گوید در نتیجه حملات هوایی نیروهای دولتی و درگیری‌های جاری در هلمند ۸۰ جنگجوی طالبان کشته شده‌اند.

بلاروس، معترضان را به سرکوب با سلاح مرگبار تهدید کردوزارت کشور بلاروس اعلام کرد با توجه به «افراطی شدن» تظاهرات سراسری در این کشور، نیروهای امنیتی بلاروس می‌توانند در صورت نیاز علیه تظاهرات‌کنندگان از «اسلحه مرگبار» استفاده کنند. بله اگر جناب پوتین از کاخ کرملین امر فرمودمد کمترین سلاخ مرگبار ار پی جی 7 باشد. در صورت لزوم هم بروید با جناب پوتین گفتگو کنید، تا به بشار اسد که متخصص این کار است زنگ بزند و نظر او را جویا شود خاک بر سرت لوکاشنکو بلاروس Belarus BelarusProtest Беларуси Лукашенко کشورمربوط به ملتهاست وقیام هم فرمان خداست به عملکرداشتباه دولتها که نماینده ملتها هستند،لذادولتها حق برخوردباملتها راندارندبلکه درهمه حال بایدامنیت ملتها راتامین کنندوبه اصلاح اشتباهات براساس حقوق الهی ملتها بپردازند تاتعادل بین دولتها وملتها براساس قانون خدابرقرارشود.

بورس استانبول فعالیت خود را با روند صعودی آغاز کردوضعیت اقتصادی ترکیه بسیار خرابتر از آن است که اعلام می کنند. مردم اکنون به نان شب محتاج اند.