مردم تل‌ابیض و راس‌العین سوریه پس از سالها عید قربان را جشن گرفتند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

مردم شهرهای تل‌ابیض و راس‌العین سوریه که طی عملیات چشمه صلح ارتش ترکیه از لوث تروریست‌ها پاکسازی شده، پس از سال‌ها نماز عید قربان را اقامه کرده و این روز را جشن گرفتند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مردم شهرهای تل‌ابیض و راس‌العین که طی عملیات «چشمه صلح» ارتش ترکیه از لوث گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک پاکسازی شده، نماز عید قربان امسال را برای اولین بار اقامه کردند ولی همچنان نگران حملات این گروه تروریستی بودند.نجم‌الدین محمد، امام جماعت مسجد زهرا در راس‌العین در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت که میزان مشارکت در نماز عید قربان امسال به دلیل حملات تروریستی کاهش یافته است.

محمد گفت: آدم طبیعتا ‌می‌ترسد. به همین دلیل مسجد خیلی شلوغ نبود. همچنین مراسم دعا و نیایش برگزار و بر اهمیت وحدت در این مناطق تاکید کردیم. ابوعبدالله، یکی از ساکنان راس العین نیز گفت: امسال، مردم به دلیل ترس از حملات تروریستی حتی به زیارت هم نرفتند. آنها همچنین آیین‌های عید قربان را نیز نتوانستند به جا آورند.

شهرهای تل‌ابیض و راس‌العین در چارچوب عملیات «چشمه صلح» نیروهای مسلح ترکیه به همراهی نیروهای ارتش ملی سوریه در شرق فرات که در 9 اکتبر با هدف جلوگیری از ایجاد کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شد، از لوث تروریست‌ها پاکسازی شدند. ولی تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک همواره از مناطق عین‌عیسی و تل‌تمر که تحت اشغال آن‌ها قرار دارند، به حملات خود علیه راس‌العین و تل‌ابیض ادامه می‌دهند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمک‌های بشردوستانه ترکیه به مردم تل‌ابیض سوریه در آستانه عید قربانترکیه به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان میان خانواده‌های سوری ساکن تل‌ابیض که در عملیات سپر فرات از لوث ی.پ.گ/پ.ک.ک پاکسازی‌ شده‌اند، بسته‌های مواد غذایی توزیع کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقام معظم رهبری فردا با مردم سخن می‌گویندحضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی فردا جمعه ۱۰ مرداد، مصادف با عید سعید قربان، با ملت ایران مستقیم سخن خواهند گفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نماینده پارلمان اقلیم کرد عراق: پ.ک.ک از مردم محلی باج می‌گیردنماینده پارلمان اقلیم کرد شمال عراق اعلام کرد که گروه تروریستی پ.ک.ک از مردم مناطق مرزی باج می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکسن کرونا از ۲۵ مرداد در دسترس مردم روسیه قرار می‌گیردواکسن کرونا از ۲۵ مرداد در دسترس مردم روسیه قرار می‌گیرد یک مقام روسی اعلام کرد که واکسن کروناویروس از تاریخ ۱۵ اوت مقارن با ۲۵ مرداد در دسترس مردم روسیه خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز بیانات رهبر معظم انقلاب با مردمتهران - ایرنا - بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با ملت شریف ایران به مناسبت عید سعید قربان از دقایقی پیش آغاز شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

خامنه‌ای: هدف کوتاه تحریم‌ها ایستادن مردم در مقابل حکومت استعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، هدف «کوتاه‌مدت» تحریم‌های آمریکا را «ایستادن» مردم در مقابل حکومت و هدف «جانبی» آن را قطع کردن کمک تهران به نیروهای نیابتی‌اش در منطقه دانست.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »