مردان نوار غزه برای دریافت مجوز کار در اسرائيل صف کشیدند

14/07/1400 09:45 ب.ظ

مردان نوار غزه برای دریافت مجوز کار در اسرائيل صف کشیدند جزئیات بیشتر🔽

محاصره ۱۵ ساله از سوی اسرائيل مشکلات بسیاری را برای اهالی غزه فراهم آورده و مردم این منطقه ارتباط چندانی با جهان خارج ندارند و فقر و بیکاری در این قلمرو بیداد می‌کند. در جلیبا اردوگاه پناهجویان شمال غزه، روز چهارشنبه ۶ اکتبر جمعیتی از مردان فلسطینی که مدارک هویتی در دست داشتند به امید اخذ مجوز کار در اسرائيل در صف‌های طولانی ایستادند.

این مردم که بیکاری در نوار غزه به تنگ آمده‌اند به امید یافتن شغل دست یاری به روی دشمن دیرینه خود دراز کرده‌اند. فتحی ابن انور، مرد ۴۰ ساله‌ای است که در این صف‌ها ایستاده است. او به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «در نوار غزه هیچ کاری وجود ندارد. دیروز شنیدم که کارگران برای گرفتن مجوز کار در اسرائيل ثبت نام می‌کنند. من هم آمده‌ام تا ثبت نام بلکه بتوانم کاری پیدا کنم.»

او که پدر ۵ فرزند است در ادامه می‌گوید: «امیدوارم اوضاع بهتر شود، چرا که شرایط کنونی واقعا سخت است.» یک مقام امنیتی اسرائيل به خبرگزاری فرانسه می‌گوید تعداد کل مجوزهایی که توسط اسرائيل به کارگران فلسطینی در غزه اعطا می‌شود ۷ هزار نفر است. تا ماه اوت حدود ۵ هزار کارگر و بازرگان اجازه ورود به اسرائیل را داشتند.

آغاز گفتگوهای مصر و اسرائیل برای تحکیم آتش‌بس با حماس و بازسازی نوار غزه اسرائيل و حماس در ماه مه و بعد از ۱۱ روز جنگ مرگبار اعلام آتش‌بس کردند. اسرائيل از آن زمان بخشی از محدودیت‌های غزه را کم کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

چراغ سبز برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا در اروپا | DW | 04.10.2021آژانس دارویی اروپا مجوز تزریق دوز سوم واکسن کرونا را برای شهروندان مسن‌تر از ۱۸ سال صادر کرد. گفته شده است که دوز سوم می‌بایست واکسن آر‌ان‌ای-ام از نوع بایون‌تک-فایزر باشد. تزریق دوز سوم در آلمان شروع شده است.

ادامه درخشش کشتی‌گیران ایرانی در اسلو؛ یک طلا و ۳ نقره دیگر برای آزادکارانکاروان کشتی آزاد ایران موفق شد یک مدال طلا و ۳ مدال نقره دیگر را هم در مسابقات کشتی آزاد اسلو کسب کند تا مجموع مدال‌های خود را به عدد ۶ برساند. عکسی که شما نشان دادید اثری از درخشش در آن دیده نمی شود و ... خباثت ♻️♻️

توافق بلینکن با ماکرون برای تقویت همکاری در اولین دیدار پس از بحران زیردریایی‌هاوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، ماکرون و بلینکن در پاریس و برای نخستین بار پس از بحران آکوس دیدار کردند. نمایندگان محترم مجلس مادرجه داران ارتش حقوقمون از معلمین و سازمان زندانها و...ضعیف تره و اینطور نشه هرکس درب مجلس اعتراض کرد بهش برسید. هرچی به اونها اضاف کردید باید درراستای عدالت به حقوق ماهم اضافه کنید ما شغلمون ازاونها خیلی سخت تر و خاص تره.به امیدرفع تبعیض و عدالت

سوئد؛ قرار بازداشت بین‌المللی برای یک مظنونِ انفجار در شهر گوتِنبُرگ صادر شدانفجار و آتش‌سوزی روز سه‌شنبه گذشته در مجمتع مسکونی شهر گوتِنبُرگ علاوه بر به جای گذاشتن دست کم شانزده کشته‌، صدها نفر از ساکنان این مجتمع را مجبور به تخلیه منازل خود کرد. وَضع امنیت اجتماعی سوئد خیلی بد است نسبت ب گذشته و دلیل آن سیاست درها باز احزاب سوسیالی پوپولیست میباشد ک عامل ورود مهاجرهای خاورمیانه ای و آفریقایی میباشند. تنش ها و نَزاع ها و قتل جنایت دُزدی را در سوئد افزایش داده 👎🏻

تاکید مخبر بر ضرورت تمرکز دستگاه‌ها برای ایجاد ثبات در بازار و عرضه فراوان کالاهای اساسیدر جلسه ستاد تنظیم بازار و کالاهای اساسی مطرح شد تاکید مخبر بر ضرورت تمرکز دستگاه‌ها برای ایجاد ثبات در بازار و عرضه فراوان کالاهای اساسی در جریان باشید قیمت برنج ایرانی ۶۰ هزار تومن تمام حتی بیشتر از سه برابر قیمت دوران روحانی! عجب جارکشیه این رئیسی

اسکوچیچ: یک بازی بزرگ برابر یک تیم بزرگ داریم/ برای پیروزی به میدان می‌رویمسرمربی تیم ملی فوتبال ایران بازی برابر امارات را یک بازی بزرگ و سخت توصیف کرد. در جریان باشید قیمت برنج ایرانی ۶۰ هزار تومن تمام حتی بیشتر از سه برابر قیمت دوران روحانی! عجب جارکشیه این رئیسی دولت، مجلس ما کارکنان ارتش شغلمون از سازمان‌های دیگه خاص تر و سخت تره و حقوقمون از همه ضعیف تر و اینطور نشه هرکس اعتراض کرد بهش برسید. باید درراستای عدالت با این تورم حقوق های ما رو نیز با سازمان‌هایی که زیاد میگیرن همسان‌سازی کنید.به امیدرفع تبعیض و برقراری عدالت

هزاران نفر از مردم غزه روز چهارشنبه درخواست مجوز کار در اسرائيل کردند.

در جلیبا اردوگاه پناهجویان شمال غزه، روز چهارشنبه ۶ اکتبر جمعیتی از مردان فلسطینی که مدارک هویتی در دست داشتند به امید اخذ مجوز کار در اسرائيل در صف‌های طولانی ایستادند.

این مردم که بیکاری در نوار غزه به تنگ آمده‌اند به امید یافتن شغل دست یاری به روی دشمن دیرینه خود دراز کرده‌اند. فتحی ابن انور، مرد ۴۰ ساله‌ای است که در این صف‌ها ایستاده است. او به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «در نوار غزه هیچ کاری وجود ندارد. دیروز شنیدم که کارگران برای گرفتن مجوز کار در اسرائيل ثبت نام می‌کنند. من هم آمده‌ام تا ثبت نام بلکه بتوانم کاری پیدا کنم.»

او که پدر ۵ فرزند است در ادامه می‌گوید: «امیدوارم اوضاع بهتر شود، چرا که شرایط کنونی واقعا سخت است.»

یک مقام امنیتی اسرائيل به خبرگزاری فرانسه می‌گوید تعداد کل مجوزهایی که توسط اسرائيل به کارگران فلسطینی در غزه اعطا می‌شود ۷ هزار نفر است. تا ماه اوت حدود ۵ هزار کارگر و بازرگان اجازه ورود به اسرائیل را داشتند.

آغاز گفتگوهای مصر و اسرائیل برای تحکیم آتش‌بس با حماس و بازسازی نوار غزه

اسرائيل و حماس در ماه مه و بعد از ۱۱ روز جنگ مرگبار اعلام آتش‌بس کردند. اسرائيل از آن زمان بخشی از محدودیت‌های غزه را کم کرده است. از آن جمله می‌توان بازگشایی گذرگاه‌ها، گسترش منطقه ماهیگیری و همچنین اجازه ورود برخی کالاها اشاره کرد.

محاصره طولانی غزه توسط نیروهای اسرائيلی اهالی غزه را با مشکلات بسیاری رو به رو کرده و آنها با مشکلات اقتصادی فراوانی رو به رو هستند. این منطقه فقیر نشین با نرخ بیکاری حدود ۵۰ درصد حدود ۱۵ سال است که از سوی اسرائيل محاصره شده و امکان رفت و آمد چندانی برای اهالی غزه وجود ندارد.

ادامه این شرایط بغرنج باعث شده بسیاری از فلسطینان حاضر شوند برای اسرائيل کار کنند.

عمر شعبان، تحلیلگر اقتصادی فلسطینی در این خصوص می‌گوید: «مجوزهای کار اسرائيل می‌تواند به کاهش بحران بیکاری و فقر در غزه کمک کند.» به گفته شعبان در صورت اعطای ۲۰ هزار مجوز کار درآمد غزه روزانه به ۳ میلیون دلار افزایش می‌یابد.

در همین حال یک مقام فلسطینی در اتاق بازرگانی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری فرانسه می‌گوید افزایش مجوزها نتیجه یک روند سیاسی از جمله مذاکرات در قاهره بین جنبش حماس و مقام‌های مصری بوده است.

لائير لاپید، وزیر خارجه اسرائيل طرحی را برای بهبود شرایط زندگی در غزه در ازای تعهد حماس به برقرای آرامش طولانی مدت در غزه ارائه کرده است.

اسرائیل و حماس از سال ۲۰۰۸ تا کنون ۴ بار با یکدیگر وارد جنگ شده‌اند.