مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای چین در ترکیه

07/07/1399 03:27:00 ب.ظ

فاز سوم آزمایش بالینی واکسن کووید-19 چین در دانشگاه استانبول انجام شد. - خبرگزاری آناتولی

فاز سوم آزمایش بالینی واکسن کووید-19 چین در دانشگاه استانبول انجام شد. - خبرگزاری آناتولی 28.09.

2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی واکسن کووید-19 تولید چین، پس از موفقیت در فازهای اول و دوم برای مرحله سوم بالینی در دانشکده پزشکی جراح‌ پاشا دانشگاه استانبول آزمایش شد. این واکسن در فاز سوم کارآزمایی بالینی بر روی عاصم باش‌تُرک، بهیار 53 ساله این دانشکده پزشکی جراح پاشا انجام شد.

پروفسور مصطفی سعید گونن، رئیس این دانشکده در این رابطه گفت: در راستای مقابله با شیوع کرونا فاز سوم آزمایش واکسن کرونا را آغاز کردیم، از آغاز پاندمی دست‌کم 335 هزار بیمار به جراح‌پاشا مراجعه کرده‌اند. وی افزود: از این تعداد 27 هزار در رابطه با ویروس کرونا مراجعه کردند و تاکنون نیز 77 هزار تست کرونا انجام شده است.

پروفسور فهمی تاباک، مدیر گروه میکروبیولوژی دانشکده پزشکی جراح‌ پاشا نیز گفت: این دو راه بیشتر برای پایان این همه گیری وجود ندارد، یکی افزایش میزان آنتی‌بادی جمعیت به بالای 50 درصد و دیگری نیز فعالیت‌هایی است که در زمینه واکسن انجام می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بیکاری دو سوم شاغلان گردشگری ایرانمعاون گردشگری در آستانه روز جهانی جهانگردی از بیکاری تخمینی دو سوم نیروی انسانی شاغل در صنعت سفر و گردشگری ایران خبر داد.

دربی گالاتاسرای و فنرباغچه با تساوی بدون گل پایان یافتتیم‌های فوتبال گالاتاسرای و فنرباغچه استانبول در هفته سوم لیگ برتر ترکیه با نتیجه 0 بر0 به تساوی رسیدند. - خبرگزاری آناتولی

هشدار؛ وضعیت قرمزشیوع_کرونا در کشور، گسترده شده و موج سوم آغاز شده است. هیچ منطقه سفیدی وجود ندارد و همه جا در شرایط قرمز است. ضرورت رعایت پروتکل‌ها، جدی‌تر از ماه‌های گذشته است | ببینید: دیدیم.

هشدار سازمان غذا و دارو نسبت به فروش واکسن‌ آنفلوآنزا تقلبی در بازارهشدار سازمان غذا و دارو نسبت به فروش واکسن‌ آنفلوآنزا تقلبی در بازار: مردم به‌هیچ‌عنوان نباید اسیر تبلیغات عرضه این دارو در خارج از مراکز بهداشتی و داروخانه‌ها شوند، زیرا سلامت این واکسن‌ها به‌هیچ‌عنوان مورد تأیید این سازمان نیست. گور باباتون برید امپولا رو خودتون بزنید ببینیم زنده میمونید این امپولای تقلبی هم هیچ کی بجز آقازاده ها نمیتونن آورده باشن و پخش کرده باشن که اونم بوقتش میکنیم تو کونتون

بیکاری دو سوم شاغلان گردشگری ایرانمعاون گردشگری در آستانه روز جهانی جهانگردی از بیکاری تخمینی دو سوم نیروی انسانی شاغل در صنعت سفر و گردشگری ایران خبر داد.

انتقاد از پیش‌خرید واکسن کرونا/ بهتر است نمایندگان هم برای تزریق واکسن آنفلوآنزا به مراکز بهداشت بروندرئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: وقتی برای خرید واکسن آنفلوآنزا مشکل داریم، چرا برای واکسنی که هنوز وارد بازار جهانی نشده، 15 درصد پولش را پرداخت کنیم.