مرجعیت علمی دانشگاه‌های شیراز / رشد ۴۵ برابری تولید ماسک و لباس حفاظتی

18/07/2020 03:36:00 ب.ظ

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو تاکید دارد که دانشگاه‌های شیراز، در حوزه‌های مختلف مرجعیت دارند و همواره فعالیت‌های علمی و خلاقانه‌ای را پایه گذاری کرده‌اند.

رشد ۴۵ برابری تولید ماسک در ایران رییس سازمان غذا و دارو از رشد ۴۵ برابری تولید ماسک و لباس‌های محافظتی در کشور خبر داد و گفت: داروهای درمان کرونا نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید می‌شود

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو تاکید دارد که دانشگاه‌های شیراز، در حوزه‌های مختلف مرجعیت دارند و همواره فعالیت‌های علمی و خلاقانه‌ای را پایه گذاری کرده‌اند.

او با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور در حوزه‌های درمانی و تحقیقات پزشکی است، گفت: تولید نمونه اولیه دستگاه ونتیلاتور پرتابل، یک اقدام ارزشمند و مهم به شمار می‌رود که با کنار هم قرارگرفتن مجموعه‌های سلامت و مهندسی الکترونیک اجرایی شده است.

معاون وزارت بهداشت با اشاره به بحران کرونا ویروس در جهان و تحریم‌های ظالمانه اعمال شده بر علیه ایران، چنین اقداماتی را راهکارهای عملی برای کاهش هرچه بیشتر وابستگی‌ها به سایر کشورها و اتکاء بیشتر به دانشمندان و محققان و کارشناسان داخلی دانست.شانه‌ساز همچنین از رشد ۴۵ برابری تولید ماسک و لباس‌های محافظتی در کشور خبر داد و گفت: داروهای درمان کرونا نیز در کوتاه ترین زمان ممکن تولید می شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

رشد 18 درصدی تولید تجمعی خودروسازان تا 24تیرماه/ تعهدات معوق 41 درصد کم شددر جلسه امروز جمعه 27 تیرماه کمیته خودرو که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، رشد تجمعی تولید خودروسازان 18 درصد اعلام شد.

وزارت صنعت: 18 میلیون عدد ماسک در انبارها دپو شده است/اعلام آمادگی برای تحویل مقادیر انبوه ماسکدر واکنش به اظهارات رییس سازمان غذا و دارو در مورد کمبود ماسک و مواد اولیه آن، وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای با رد هرگونه کمبود در تولید و تامین ماسک مورد نیاز مردم و کادر درمانی، از وجود 18 میلیون عدد ماسک در انبارها خبر داد و اعلام کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد تا در هر نقطه از کشور که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نماید، مقادیر انبوه ماسک را تحویل دهد.

نامه رییس سازمان غذا و دارو به وزیر صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آننامه رییس سازمان غذا و دارو به وزیر صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آن ‌«در هفته های اخیر به دلیل عدم تامین مواد اولیه ماسک‌های پزشکی، چند نرخی بودن این محصولات و عدم ساماندهی مناسب شبکه توزیع، برخی از مراکز درمانی یا مناطق با کمبود ماسک روبرو شده اند»

وقوع انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه تولید فولاد آمریکا+عکس- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimطبق گفته مقامات آمریکایی، روز پنجشنبه انفجاری در یک کارخانه تولید فولاد در آمریکا باعث آتش‌سوزی شد.

اینفوگرافیک «سال جهش تولید» منتشر شد+عکس- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimپایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری اینفوگرافیک جدید خود را با محوریت «سال جهش تولید» طراحی و منتشر کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت: از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنیدسخنگوی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی از همه هموطنان خواست که از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنند.

محمدرضا شانه‌ساز شنبه ۲۸ تیر در حاشیه رونمایی از نمونه اولیه ونتیلاتور پرتابل در شیراز، با قدردانی از پژوهشگرانی که زمینه استقلال ایران را فراهم کرده‌اند، گفت: طوفانی از خلاقیت و پیشنهادهای علمی در شیراز و فارس جریان دارد.به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، جلسه کمیته خودرو امروز جمعه 27 تیرماه با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.به گزارش ایسنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت با رد هر گونه کمبود در تامین نیازهای مرتبط با کادر درمانی و مردم در حوزه ماسک و اقلام بهداشتی مرتبط با مقابله با ویروس کرونا از وجود 18 میلیون عدد ماسک در انبارها خبر داد و اعلام کرد: ظرفیت تولید روزانه یازده میلیون عدد ماسک در کشور فراهم شده و هم اکنون 18 میلیون عدد ماسک در انبارها دپو شده که بر این اساس، این وزارتخانه آمادگی دارد تا در هر نقطه‌ای از کشور که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نماید، مقادیر انبوه ماسک را توزیع نماید.به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در نامه ای به مدرس خیابانی وزیر صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه و لزوم کاهش قیمت هشدار داد و نوشت: در هفته های اخیر به دلیل عدم تامین مواد اولیه ماسک های پزشکی، چند نرخی بودن این محصولات و عدم ساماندهی مناسب شبکه توزیع آنها برخی از مراکز درمانی یا مناطق با کمبود ماسک روبرو شده اند.

او با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور در حوزه‌های درمانی و تحقیقات پزشکی است، گفت: تولید نمونه اولیه دستگاه ونتیلاتور پرتابل، یک اقدام ارزشمند و مهم به شمار می‌رود که با کنار هم قرارگرفتن مجموعه‌های سلامت و مهندسی الکترونیک اجرایی شده است. معاون وزارت بهداشت با اشاره به بحران کرونا ویروس در جهان و تحریم‌های ظالمانه اعمال شده بر علیه ایران، چنین اقداماتی را راهکارهای عملی برای کاهش هرچه بیشتر وابستگی‌ها به سایر کشورها و اتکاء بیشتر به دانشمندان و محققان و کارشناسان داخلی دانست.7 هزار دستگاه خودرو در سال 98 به 282. شانه‌ساز همچنین از رشد ۴۵ برابری تولید ماسک و لباس‌های محافظتی در کشور خبر داد و گفت: داروهای درمان کرونا نیز در کوتاه ترین زمان ممکن تولید می شود.   همچنین در این اطلاعیه ضمن اشاره به تنوع بخشی به پارچه مورد استفاده در تولید انواع ماسک، آمده است: شبکه توزیع ماسک در حال حاضر علاوه بر داروخانه‌ها که زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می‌کنند، در فروشگاههای زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها و ایستگاههای مترو نسبت به عرضه ماسک اقدام می‌کنند. رئیس سازمان غذا و دارو دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی شیراز و دانشکده داروسازی را بسیار توانمند توصیف و ابراز امیدواری کرد که با وجود این مراکز علمی و تحقیقاتی شاهد برداشته شدن گام‌هایی در حوزه غذا،د ارو و تجهیزات پزشکی باشیم. همچنین تحویل خودرو نیز از ابتدای امسال تا 24 تیرماه، از رشد 30 درصدی برخوردار بوده است، به نحوی که در این بازه زمانی در سال 98 معادن 164 هزار و 190 دستگاه خودرو تحویل مشتریان شده که این میزان در سال 99 به 214 هزار و 24 دستگاه رسیده است. شانه‌ساز وظیفه مسئولان را هموار کردن راه محققان دانست و برای صدور مجوز و بسترسازی تولید انبوه دستگاه تنفس مصنوعی پرتابل اعلام آمادگی کرد و گفت: این دستگاه کاربردی و راهگشاست و می‌تواند در کاهش بار مراجعه به مراکز درمانی تاثیرگذار باشد. همچنین با توجه به شبهات مطرح شده در خصوص احتمال گرانفروشی ولزوم اعمال نظارت بر قیمت انواع ماسک در کلیه اماکن و از جمله داروخانه ها این سازمان آماده همکاری نزدیک با سازمان تعزیرات حکومتی در این امر مهم می باشد.

او اضافه کرد: همکاری مجموعه مخابرات، فناوری اطلاعات و حوزه سلامت می تواند فرهنگسازی شود که در این زمینه گام های خوبی برداشته شده که می تواند راه را برای تولید تجهیزات پزشکی باز کند. همچنین تحویل خودروهای مربوط به تعهدات معوق نیز 41 درصد بهبود یافته به نحوی که تعداد تحویل و تعهدات معوق خودروسازان در سال 98 معادل 126 هزار و 433 دستگاه بوده که در مدت مشابه سال جاری به 178 هزار و 209 دستگاه رسیده است. شانه ساز تاکید کرد: با وجود این تیم دانشمند و محقق و این توان فکری، می توان به آینده امیدوار بود. در کشور و به ویژه در استان فارس پشتوانه علمی قوی وجود دارد و امید است به زودی مجوزهای لازم برای تولید این محصول از وزارت بهداشت دریافت شود. رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به ورود ویروس کرونا به کشور، گفت: در این ایام بسیاری از دستگاه های حیاتی در کشور تولید شد و این دستگاه نیز قابلیت این را داراست که به مرحله تولید انبوه برسد. انتهای پیام .