مربی سابق ژیمتاستیک زنان آمریکا خودکشی کرد | DW | 26.02.2021

08/12/1399 12:43 ب.ظ

جان گدرت، مربی سابق ژیمناستیک زنان آمریکا، در واکنش به اتهام تجاوز جنسی و شکایتی که علیه او اقامه شده بود، خود را کشت. او ۶۳ ساله بود و بعد از محاکمه پزشک تیم، دکتر لری ناسار، به بازنشستگی اجباری تن داده بود.

جان گدرت، مربی سابق ژیمناستیک زنان آمریکا، در واکنش به اتهام تجاوز جنسی و شکایتی که علیه او اقامه شده بود، خود را کشت. او ۶۳ ساله بود و بعد از محاکمه پزشک تیم، دکتر لری ناسار، به بازنشستگی اجباری تن داده بود. مربی پیشین قهرمانان المپیک آمریکا که به آزار جنسی ژیمناستیک‌های زن و همدستی با سوءاستفاده سازمان‌یافته جنسی از دختران ورزشکار متهم شده بود، به زندگی خود پایان داد. جان گدرت مربی تیم دختران آمریکا در مسابقات المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ بود.

در آن رقابت‌ها ژیمناست‌های آمریکایی مدال‌های طلا را درو کردند.

گدرت پس از افشای سوءاستفاده‌های جنسی پزشک تیم، دکتر لری ناسار، از مقام خود تعلیق شد و به بازنشستگی اجباری رفت. او در همان روزی خودکشی کرده که اطلاعیه دادستانی میشیگان مبنی بر تشکیل پرونده اتهامی‌اش منتشر شد.

سخنگوی دادستانی میشیگان گفت که جسد گدرت در حوالی خانه‌اش پیدا شده است. او افزود، این"پایانی مصیب‌بار بر یک فاجعه" بود. دادستانی ایالت میشیگان گدرت را به چندین مورد آزار لفظی، جسمی و جنسی قربانیان متهم کرده بود. گفته شده که دست‌کم ۵۰ ورزشکار زیر سن قانونی متحمل چنین آزارهایی شده‌اند. headtopics.com

ای بابا آدم مربی ژیمناستیک دختران باشه مگه میشه دلش نخواد، باید رضایت میدادند دیگه.

اگر عضو بسیج یا سپاه بود به کارش هم افتخار میکرد

قابل توجه متجاوزین و جنایتکاران جمهوری اسلامی، دسته جمعی خودکشی کنید.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کارگرشرکت خدماتی هستم 5 ماهه حقوق نگرفتم مستاجرم صاحب خونه حکم تخلیه گرفته اوضاع مالیم خیلی خرابه تورو به خدا وانسانیتتون اگه میتونید کمک کنید😔 5894631118497619شماره کارتم شرکت پیمانکارحقوق نمیده اعتراضم کردم میگن نیرو زیاده اخراجت میکنیم موندم بااین بی پولی وبدبختی ای خدا 😔😔

جان گدرت پس از اطلاعیه دادستانی میشیگان در باره اتهاماتش خودکشی کرد

مربی پیشین قهرمانان المپیک آمریکا که به آزار جنسی ژیمناستیک‌های زن و همدستی با سوءاستفاده سازمان‌یافته جنسی از دختران ورزشکار متهم شده بود، به زندگی خود پایان داد. جان گدرت مربی تیم دختران آمریکا در مسابقات المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ بود. در آن رقابت‌ها ژیمناست‌های آمریکایی مدال‌های طلا را درو کردند.

گدرت پس از افشای سوءاستفاده‌های جنسی پزشک تیم، دکتر لری ناسار، از مقام خود تعلیق شد و به بازنشستگی اجباری رفت. او در همان روزی خودکشی کرده که اطلاعیه دادستانی میشیگان مبنی بر تشکیل پرونده اتهامی‌اش منتشر شد.

سخنگوی دادستانی میشیگان گفت که جسد گدرت در حوالی خانه‌اش پیدا شده است. او افزود، این"پایانی مصیب‌بار بر یک فاجعه" بود. دادستانی ایالت میشیگان گدرت را به چندین مورد آزار لفظی، جسمی و جنسی قربانیان متهم کرده بود. گفته شده که دست‌کم ۵۰ ورزشکار زیر سن قانونی متحمل چنین آزارهایی شده‌اند.

دکتر لری ناسار در ژانویه ۲۰۱۸ به ۴۰ تا ۱۷۵ سال زندان محکوم شد. شاکیان پرونده او گفته بودند که جان گدرت از تمام کارهای لری ناسار خبر داشت و نزدیک‌ترین دوست او بود.

جان گدرت ۶۳ ساله بود و در میشیگان نیز یک باشگاه آموزش ژیمناستیک نخبگان را اداره می‌کرد.