مربی ایرانی فوتبال بوندس لیگا: به هدف شغلی‌ام رسیدم اما رویا هنوز ادامه دارد | DW | 18.01.2021

18/01/2021 08:05:00 ب.ظ

بابک کیهان‌فر از هفته ۱۵ فوتبال بوندس‌لیگا مربی جدید تیم ماینتس شده است. این مربی ایرانی‌تبار که متولد شهر ماینتس آلمان نیز است در نخستین گفت‌و‌گوی خود به زبان فارسی از هدف، برنامه و رویای خود در عرصه مربی‌گری می‌گوید.

بوندس‌لیگا, فوتبال آلمان

بابک کیهان‌فر از هفته ۱۵ فوتبال بوندس‌لیگا مربی جدید تیم ماینتس شده است. این مربی ایرانی ‌تبار که متولد شهر ماینتس آلمان نیز است در نخستین گفت‌و‌گوی خود به زبان فارسی از هدف، برنامه و رویای خود در عرصه مربی‌گری می‌گوید.

بابک کیهان‌فر از هفته ۱۵ فوتبال بوندس‌لیگا مربی جدید تیم ماینتس شده است. این مربی ایرانی ‌تبار که متولد شهر ماینتس آلمان نیز است در نخستین گفت‌و‌گوی خود به زبان فارسی از هدف، برنامه و رویای خود در عرصه مربی‌گری می‌گوید.

بابک کیهان‌فر در سن ۳۵ سالگی و بدون سابقه فعالیت به عنوان فوتبالیست حرفه‌ای، فعالیت خود را به عنوان مربی در عرصه فوتبال بوندس‌لیگای یک آلمان از روز ۱۵ دی آغاز کرده است.کیهان‌فر تا سن ۳۰ سالگی با پیراهن تیم فوتبال"اس.فا. گونزن‌هایم" در"اُبرلیگا" منطقه جنوب غربی آلمان که لیگ دسته پنجم به شمار می‌رود، به عنوان بازیکن فعال بود و سپس سرمربی این تیم نیز شد. وی در ادامه راه مربی‌گری خود، در آکادمی باشگاه اف.اس.فا. ماینتس تا تابستان سال ۲۰۱۹ مربی تیم زیر ۱۹‌ساله‌های این باشگاه در عرصه فوتبال جوانان بوندس‌لیگای آلمان بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

روایت رها شمس، داور زن ایرانی از بازگشت به داوری در فوتبال ایتالیا

یکی از کنشگران ایرانی امضاکننده نامه به پرزیدنت بایدن: باید از شرایط وخیم ایران گذر کرد♦️ نامه ۳۸ فعال سیاسی و زندانی پیشین به جو بایدن؛ ▪️ یکی از کنشگران ایرانی امضاکننده نامه به پرزیدنت بایدن: باید از شرایط وخیم ایران گذر کرد به پیر به پیغمبر ای آدمو یه چیزی میزنه،معلومه ازش تو فضا سیر و سلوک میکنه... اول مردم ایران 'باید' در انتخابات فرمایشی 1400 شرکت نکنند 'بعد' از آمریکا انتظار یاری داشته باشند این نامه مثل اینه که به ریسی قوه قضاییه نامه بنویسی واز اعدامها شکایت کنی فکر دیگر باید کرد دست همه تو یک کاسه است یکی با کروات یکی با عبا وعمامه

بر کناری سر مربی تیم فوتبال استقلال - BBC News فارسیمحمود فکری از سمت خود به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران کناره گیری کرد.

بازداشت ۱۱ ایرانی به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا از مکزیک🔺بازداشت ۱۱ ایرانی به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا از مکزیک ⚡️این افراد دوشنبه شب پس از عبور غیرقانونی از مرز مکزیک و آمریکا در ایالت آریزونا بازداشت شدند بدبخت شدن

اضافه شدن دو مربی اسپانیایی و کروات به تیم ملیدو مربی به کادر فنی تیم ملی اضافه خواهند شد. همه امورات مملکت یه طرف پول سوزی فوتبالی یه طرف

هفت بازیکن و مربی نساجی به کرونا مبتلا شدند

بابک کیهان‌فر، مربی جدید تیم فوتبال اف.رها شمس» متولد فروردین ۱۳۶۹ در اصفهان، بازیکن سابق فوتبال زنان ایران و داور ملی کنونی فوتبال مردان و زنان ایتالیا است.Share via Email Print this page زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی و آتش نشان که در سالهای اخیر چندین بار بازداشت و زندانی شد.گزارش شده قرار است امشب بعد از نشست مسئولان باشگاه نام سرمربی جدید اعلام شود و فرهاد مجیدی نسبت به دیگران از شانس بیشتری برخوردار است.

اس.فا. اما آن‌چه خط ممیزی زندگی‌اش شد، یک تصادف رانندگی بود. ماینتس در بوندس‌لیگای آلمان بابک کیهان‌فر در سن ۳۵ سالگی و بدون سابقه فعالیت به عنوان فوتبالیست حرفه‌ای، فعالیت خود را به عنوان مربی در عرصه فوتبال بوندس‌لیگای یک آلمان از روز ۱۵ دی آغاز کرده است.» امضاکنندگان «شرایط سیاسی امروز در ایران و خاورمیانه» را «فرصتی تاریخی» برای گذار از جمهوری اسلامی نامیده و از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا چهار خواسته مطرح کرده‌اند. کیهان‌فر تا سن ۳۰ سالگی با پیراهن تیم فوتبال"اس. سه مهره کمرش شکست، ستون فقراتش به شکلی جدی آسیب دید و پزشک معالجش بالای سر او گفت که احتمالا قطع نخاع خواهد شد.فا.

گونزن‌هایم" در"اُبرلیگا" منطقه جنوب غربی آلمان که لیگ دسته پنجم به شمار می‌رود، به عنوان بازیکن فعال بود و سپس سرمربی این تیم نیز شد. با عصا راه می‌رفت و به سختی، فیزیوتراپی را برای راه رفتن آغاز کرد. Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can. وی در ادامه راه مربی‌گری خود، در آکادمی باشگاه اف.اس. این بار سرپرست تیم فوتبال زنان «آینده‌سازان» شد.فا. ماینتس تا تابستان سال ۲۰۱۹ مربی تیم زیر ۱۹‌ساله‌های این باشگاه در عرصه فوتبال جوانان بوندس‌لیگای آلمان بود. رها شمس حالا داور فوتسال زنان و مردان فوتبال ایتالیا است.

تیم"لیفرینگ" اتریش ایستگاه بعدی مربی‌گری بابک کیهان‌فر به مدت ۱۸ ماه تا ژانویه ۲۰۲۱ در کنار سرمربی بو اسون‌سون بود. این مربی ایرانی‌تبار حال دوباره در کنار سرمربی اسون‌سون، به باشگاه اف. داور ایرانی‌تبار فوتبال ایتالیا در ویدیوی اختصاصی که برای ایران وایر تهیه و ارسال کرده است، می‌گوید: «من رها شمس، درحال حاضر داور سری C لیگ ایتالیا هستم.اس.فا.» او در مورد قوانین جدیدی که فدراسیون فوتبال ایتالیا برای آغاز مجدد این مسابقات وضع کرده، می‌گوید: «ما باید در تمام طول مدت تا قبل از ورود به زمین ماسک داشته باشیم. ماینتس بازگشته است و ماموریت نجات این تیم پایتخت‌نشین ایالت راین‌لند‌فالتس آلمان را از سقوط به بوندس‌لیگای ۲ دارد.

بابک کیهان‌فر در گفت‌و‌گوی اختصاصی با دویچه‌وله فارسی از زندگی ورزشی، شغلی و خصوصی خود تعریف می‌کند. همیشه کنار من یک داور مرد هم هست که باید به نوبت و در فاصله به رختکن برویم، یکی لباس‌هایش را عوض کند و بعد از این‌که بیرون آمد، دیگری وارد رختکن شود. وی در این مصاحبه که نخستین گفت‌و‌گوی مطبوعاتی خود به زبان فارسی است، اشاره می‌کند که به هدف شغلی‌اش دست یافته و به دنبال راه‌اندازی سبک و فرهنگ فوتبال"شجاعانه، فعال و با هدف" در تیم ماینتس است. کیهان‌فر همچنین می‌گوید که به دنبال ادامه تحقق رویای خود در عرصه مربی‌گری است. بعد تیم میهمان به زمین می‌آید و پس از آن هم تیم میزبان وارد زمین می‌شود. این مربی ضمن اشاره به ریشه ایرانی خود همچنین اشاره می‌کند که با فرهنگ ایرانی در خانواده خود و نیز در تماس با جامعه ایرانیان شهر ماینتس بزرگ شده است. شنیدن صوت گفت‌و‌گو با بابک کیهان‌فر مربی ایرانی‌تبار تیم فوتبال ماینتس در بوندس لیگای آلمان . فدراسیون فوتبال ایران هزینه تست کرونا داوران را متقبل نمی‌شد.