مراقب باشیم از مسیر اصلاح به سمت تخریب منحرف نشویم/ قوه قضائیه از حیثیت قوای دیگر حمایت کند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ذوالقدر در گفت‌و‌گو با ایلنا: مراقب باشیم از مسیر اصلاح به سمت تخریب منحرف نشویم/ قوه قضائیه از حیثیت قوای دیگر حمایت کند

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در پاسخ به این سوال که از آنجایی که یکی از مسائلی که این روزها در جامعه مطرح است این است که احکام فعالان اجتماعی در حد مفسدان اقتصادی کلان و چه بسا گاهی سنگین‌تر از آن‌ها است. فکر می‌کنید چرا چنین است؟ و چقدر ضرورت دارد نگاهمان را به فعالان اجتماعی تغییر دهیم؟، گفت: پاسخ به این سؤال قبل از هر چیز نیازمند شفاف‌سازی مفهوم و ابعاد فعالیت اجتماعی و تفکیک آن از فعالیت‌های مجرمانه است.

این عضو فراکسیون زنان مجلس در پاسخ به این سوال که از آنجایی که در احکام اخیر که برای فعالان کارگری صادر شد، شاهد بودیم که دستور تجدیدنظر در این احکام صادر شد، حال فکر می‌کنید آیا فشار افکار عمومی بود که قوه قضائیه به سمت تجدیدنظر در این احکام رفت؟، گفت: قطعا نمی‌توان تأثیر افکار عمومی را در تصمیم‌گیری مسئولان نادیده گرفت اگرچه قانون آیین دادرسی کیفری این اختیار را در خصوص آراء قطعی، به رئیس قوه قضائیه داده است تا در مواردی که رأیی خلاف بین شرع و قانون صادر می‌شود امکان رسیدگی مجدد و صدور رأی...

این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: متأسفانه گاهی برخوردها به سمتی می‌رود که به جای اصل برائت، گویا اصل مجرمیت حاکم است، مگر خلافش ثابت شود. هنگامی که فعالیت اصناف یا انجمن‌ها و سمن‌ها بر مبنای صدور مجوزهای قانونی و مبتنی بر اساسنامه‌ها با بیان اهداف تعیین شده و قانون اساسی صورت می‌گیرد و ارتکاب فعلی که عنوان مجرمانه دارد، صورت نپذیرفته است، نباید تحت عناوین کلی جرم تلقی شود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اما نحوه بیان این مطالبات بسیار مهم است که از چهارچوب نزاکت و خیرخواهی خارج نشود و فضا را متشنج نکند و بهانه به دست دشمنان و نااهلان و نامحرمان داخلی و خارجی ندهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حِی ثی یت !؟؟؟؟؟عملکرد درست قوا حیثیت دهنده هست مشک آن است که خود ببوید نه آن که قوه قضائیه بگوید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استقبال از پائیز در ژاپن؛ پخت «ایمونی» در دیگی به قطر ۶.۵ مترهزاران تن از ساکنان شهر یاماگاتای ژاپن روز یکشنبه با خوردن غذای سنتی ایمونی به استقبال فصل پاییز رفتند. من تو دنیا به مردم دو کشور حسودی میکنم، یکی ژاپن و یکی ترکیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله سخنگوی قوه قضاییه به «دختر آبی» یک هفته بعد از مرگ او؛ «تعادل روانی نداشت»🔺حمله سخنگوی قوه قضاییه به «دختر آبی» یک هفته بعد از مرگ او؛ «تعادل روانی نداشت» ⚡️بعد از چندبار تغییر ادعاهای مقام‌های قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی، سخنگوی قوه قضائیه ایران با برخورد قضایی با دختر_آبی، گفت که وی «دارای شخصیت متعادلی» نبود. تو ایران هیچی تعادل روانی نداره. یه نسل افسرده و عقده ای و سرگردان هستیم تعادل نداشته،دوتاليسانس گرفته بود!!!يكم شرف داشته باشيد،يكم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی قوه قضاییه: سحر خدایاری در بازجویی‌ها به اشتباهش اعتراف کرده بودغلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، چند روز پس از درگذشت سحر_خدایاری معروف به «دختر_آبی»، گفت که او «در بازجویی‌ها به صراحت به اشتباه خود اعتراف کرد و آن را پذیرفت».
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

متهم بانک سرمایه: ۱۰۰ میلیارد تومان از اتهام خیانت در امانت مربوط به هادی رضوی استتهران- ایرنا- متهم دادگاه بانک سرمایه در آخرین دفاع گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان از ۴۹۲ میلیارد تومان که در کیفرخواست درباره اتهام خیانت در امانت بنده آمده مربوط به هادی رضوی بوده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آمریکایی‌ها پس از ناکامی در «فشار حداکثری»، به سمت «دروغ حداکثری» گرایش پیدا کردندسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: آمریکایی‌ها سیاستی به نام «فشار حداکثری» را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی‌ها به سمت «دروغ حداکثری» گرایش پیدا کرده است. والا شمایید که چهل ساله هردو سیاست دروغ حداکثری و فشار حداکثری رو رو ما مردم اجرا میکنید .
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

'ضریب نفوذ اینترنت در ایران به بیش از ۹۰ درصد رسید' | DW | 15.09.2019بر اساس آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران ضریب نفوذ اینترنت در این کشور نزدیک به ۹۱ درصد رسیده است. بیش از ۶۴ میلیون نفر با تلفن موبایل به اینترنت وصل می شوند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »