مراودات سیاسی روسیه و بایدن؛ مسکو: ما انتظار هیچ امر مثبتی از دولت بایدن نداریم

03/10/1399 06:04 ب.ظ

مراودات سیاسی روسیه و بایدن؛ مسکو: ما انتظار هیچ امر مثبتی از دولت بایدن نداریم العربية

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه سه شنبه 22 دسامبر ضمن اشاره به دولت بایدن ،گفت : ما انتظار وی تاکید کرد: رویکرد احتمالی سیاست خارجی رئیس جمهوری آینده آمریکا، جو بایدن، ایجاد هراس افکنی از مراودات با کشور روسیه است.

ریابکوف به خبرگزاری روسیه گفت: « این روشن است که ما انتظار هیچ امر مثبتی نداریم، انتظار عملکرد مثبت از افرادی که روسیه هراسی و ایجاد شرارت، بخش بزرگی از کارنامه شغلی آنها است نداریم.

اظهارات ریابکوف پس از بروز تنش جدید میان دو کشور در مورد حمله سایبری گسترده به ایالات متحده، منتسب به مسکو مطرح شده است. مشکلات روسیه و آمریکا با این اوصاوف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با تبین موقعیت سیاسی رئیس جمهور جدید ایالات متحده امریکا ، ابراز امیدواری کرد که مشکلات میان دو کشور در دوران ریاست جمهوری جو بایدن حل و فصل شود.

پوتین در کنفرانس مطبوعاتی خود طبق روال همیشگی در پایان هر سال، گفت: «ما امیدواریم که همه مشکلات موجود یا حداقل بخشی از آنها را در دوران دولت جدید ایالات متحده حل کنیم.» گفتنی است که رئیس جمهوری روسیه، تبریک خود به بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را تا زمان تایید نهایی نتایج انتخابات ریاست جمهوری توسط مجمع برگزینندگان (الکترال کالج) تا روز سه شنبه 22 دسامبر به تعویق انداخته بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

احزاب سیاسی آذربایجان طی بیانیه‌ای مشترک اظهارات بایدن درباره وقایع 1915 را محکوم کردنداحزاب سیاسی جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای مشترک 'نسل‌کشی' نامیدن وقایع 1915 توسط بایدن را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه: روند برقراری ثبات در قره‌باغ به موضوعی سیاسی تبدیل نشودسرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که نباید روند صلح و برقراری ثبات در قره‌باغ به موضوعی سیاسی تبدیل شود. - خبرگزاری آناتولی

ولنتاین سیاسی در روسیه؛ شمع‌های قلبی و نور موبایل برای ناوالنیدر حالی که مخالفان پوتین از مردم خواسته‌اند تا در غروب روز ولنتاین به حیاط خانه‌های خود بروند و با روشن کردن شمع و نور گوشی‌های موبایل با ناوالنی اعلام همبستگی کنند، مسکو اعلام کرده که با تجمعات غیر قانونی برخورد می‌کند.

روسیه طرح قطعنامه تروئیکا را یک 'آزمایش سیاسی خطرناک' دانست | DW | 03.03.2021میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین اعلام کرد قطعنامه تروئیکای اروپایی 'یک آزمایش سیاسی بسیار خطرناک' است. اولیانف این قطعنامه را 'احمقانه' توصیف کرد.

روسیه: نشانی از به خطر افتادن آتش‌بس قره‌باغ در پی بحران سیاسی ارمنستان وجود نداردرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید ما با هر تلاشی برای کودتا در ارمنستان مخالفیم. وقتی زمانش برسد، پاشینیان با تصمیم مردم برکنار خواهد شد.