مراسم اعطای جوایز دیپلماسی تجاری روابط اقتصادی خارجی ترکیه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مراسم اعطای جوایز دیپلماسی تجاری روابط اقتصادی خارجی ترکیه رئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی ترکیه گفت که تعداد اشتغالزایی که در دوره شیوع بیماری کرونا به 27 میلیون نفر کاهش یافته بود به 29 میلیون و 855 هزار نفر رسیده است.

رئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی ترکیه گفت که تعداد اشتغالزایی که در دوره شیوع بیماری کرونا به 27 میلیون نفر کاهش یافته بود به 29 میلیون و 855 هزار نفر رسیده است.نایل اولپاک، رئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی ترکیه طی سخنانی در مراسم اعطای جایزه دیپلماسی تجاری DEIK که در مرکز کنگره لطفی کردار استانبول برگزار شد گفت که تعداد اشتغالزایی که در دوره شیوع بیماری کرونا به 27 میلیون نفر کاهش یافته بود به 29 میلیون و 855 هزار نفر رسیده است.

وی در این مراسم که محمد موش وزیر تجارت ترکیه نیز در آن حضور داشت تصریح کرد: «در چارچوب جوایز دیپلماسی تجاری، بر اساس معیارهای عملکردی اعلام شده در ابتدای دوره و بر اساس معیارهای عینی، مجموعا 12 جایزه ر 6 رشته به بهترین های دیپلماسی تجاری در دو گروه اصلی اعطا شد». اولپاک اظهار داشت: «کشورهایی که در طول فرآیند همه‌گیری در زنجیره تامین خود دچار اختلال نشدند و سایر کشورها شاهد رشد نامتقارن بوده‌اند که به آرامی بهبود یافته‌اند. ماخوشحالیم و به آینده امیدواریم، زیرا یکی از کشورهای پیشرو بوده و زنجیره تامین را قطع نمی‌کنیم».

با وجود خطر اپیدمی و تورم، پیش بینی می‌شود در سال 2022 اقتصاد جهانی 5 درصد و تجارت خارجی 6.7 درصد افزایش یابد. این نشان می‌دهد که پتانسیل جدی در بخش سرمایه‌گذاری و صادرات برای کشور ما وجود دارد که در سال 2021 شاهد رشد 33 درصدی صادرات بوده است.هدف ما این است تا از این پتانسیل به موثرترین راه ممکن استفاده کنیم».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برآورد جدید بانک جهانی از اقتصاد ایران/رشد اقتصادی به 3.1 درصد افزایش می‌یابد + جدول- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimرشد اقتصادی ایران به ۳.۱ درصد رسید بانک جهانی که در گزارش خرداد ماه خود رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۱ را ۲.۱ درصد پیش‌بینی کرده بود در جدیدترین گزارش خود رشد ۳.۱ درصدی را برای اقتصاد ایران در این سال برآورد کرده است رو حساب باد معده کی؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گزارش تسنیم| سناریوهای اصلاح مصارف تبصره 14 بعد از مصوبه بورسی دولت/ سازمان برنامه در دو راهی عبور از رشد 8 درصدی یا کاهش منابع یارانه ریالی- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimسناریوهای اصلاح مصارف تبصره ۱۴ بودجه سناریوی اول جبران کسری از کاهش یارانه‌های اختصاص یافته به کالاهای اساسی است سناریوی دوم عبور از رشد ۸ درصدی وعده داده شده توسط دولت در سال آتی است سناریوی سوم کاهش مصارف به صورت تلفیقی است گزارش تسنیم:
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

حضور اردوغان در مراسم تحویل مسکن زلزله‌زدگان در آلبانیرئيس جمهور ترکیه در مراسم تحویل مسکن زلزله‌زدگان در آلبانی که توسط شرکت «توکی» ترکیه ساخته شده، حضور یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حجم تجاری بیش از 29 میلیارد دلاری پیمانکاران ترکیه در خارج از کشورپیمانکاران ترکیه در سال 2021 حدود 29.3 میلیارد دلار پروژه‌های جدید در خارج از کشور انجام دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

میزان صادرات از منطقه آزاد مرسین ترکیه از 3 میلیارد دلار گذشتمیزان صادرات از منطقه آزاد مرسین ترکیه از 3 میلیارد دلار گذشت میزان صادرات از منطقه آزاد تجاری مرسین ترکیه در سال 2021 با افزایش 33 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 3.3 میلیارد دلار رسید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سناتور جمهوری‌خواه: اجازه نمی‌دهیم گروه‌های نیابتی ایران از لحاظ مالی قدرتمندتر شوندتد کروز، سناتور جمهوری‌خواه و عضو کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا، ضمن هشدارهای شدیدی به دولت لبنان به‌دلیل طرح استفاده از گاز مصر که از سوریه به بیروت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »