مراسم تحویل سومین ناوچه سبک ساخت ترکیه به پاکستان در کراچی

04/08/1399 02:54 ب.ظ

مراسم تحویل سومین ناوچه سبک پروژه «MİLGEM» با حضور وزیر دفاع ترکیه و وزیر تدارکات دفاعی پاکستان در کراچی برگزار شد.

مراسم تحویل سومین ناوچه سبک از مجموع صادرات 4 فروند ناوچه سبک پروژه «MİLGEM» تولید ترکیه به پاکستان با حضور خلوصی آکار، وزیر دفاع کشور و زبیده جلال خان، وزیر تدارکات دفاعی پاکستان در کراچی برگزار شد.

وزیر دفاع ترکیه طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: ما هرگز از خودگذشتگی برادران پاکستانی‌مان که ملت تُرک را تنها نگذاشته و همواره در غم و شادی شریک بوده و هستیم را فراموش نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: امروز نیز مشاهده حمایت پاکستان از تُرک‌های آذربایجان برای ما حائز اهمیت و ارزش بالایی است. ترکیه نیز در کنار خواهران و برادران پاکستانی در خصوص مسئله برحق کشمیر بوده و خواهد بود. آکار در ادامه گفت: روابط ترکیه و پاکستان شبیه روابط معمول میان دو دولت نبوده و ساختار منحصر به فردی دارد. دو کشور از پیوندهای دوستی و برادری تاریخی و ریشه‌دار برخوردارند.

وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد: ارمنستان که مرتکب جنگ و جنایت علیه بشریت شده است، حساب جنایاتی که علیه ارتش آذربایجان مرتکب شده را در پیشگاه تاریخ و قوانین بین‌المللی پس خواهد داد. آکار ادامه داد: سازوکارهای بین المللی نیز باید متوجه شوند که دیگر صلح پایدار، آرامش و ثبات در گرو عدم کشتار غیرنظامیان بی‌گناه بیشتر از سوی ارمنستان و خروج از سرزمین‌های اشغالی آذربایجان است. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

تعطیلی یک مراسم عروسی و بازداشت داماد در سقزخوب کردن این مردم کلا کصخلن ... کاش ۹۹ درصد ایران از کرونا بمیرن تا حداقل اون یه درصد بفهمن تصمیم درست رو بگیرن! همینقد ملت عجیبی هستیم

سفارت آمریکا در ترکیه هشدار امنیتی صادر و خدمات ویزا را متوقف کرددر بیانیه این سفارتخانه آمده است که خدمات شهروندی و ویزا به طور موقت در تمام کنسولگری‌های ایالات متحده در ترکیه به حالت تعلیق در خواهد آمد.

ترکیه به قدرتی در صنعت پهپادهای نظامی تبدیل شده؟ - BBC News فارسیتصاویری که توسط ارتش جمهوری آذربایجان از حمله‌های پهپادها به منطقه قره‌باغ منتشر شد توجه خیلی‌ها را به این تجهیزات نظامی ساخت ترکیه جلب کرد. هنو نه...اگر شد بهت موگوم ... شما بگو 😂😂 از ما میپرسه! توییتر سوال میپرسی نظر مردم رو میبینی چیه میری اینستاگرام علامت سوال رو بر میداری میشه «خبر» هر خبری که از ترکیه می گذارید ، یک اتهام بی اساس و بی مدرک هم توش می گذارید... تو این خبر هم کشته شدن غیرنظامیان با پهباد رو درج کردید... اسم چند تا از اون غیرنظامیان رو به ما هم بگید... این تروریست های PKK وقتی به هلاکت می رسند ، تبدیل می شوند به غیرنظامیان!

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه از 311 هزار نفر فراتر رفت

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه از 313 هزار نفر فراتر رفت

در پی 'توهین' اردوغان به مکرون، فرانسه سفیرش را از ترکیه فرا خواند - BBC News فارسیپس از سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خطاب به امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود، فرانسه سفیرش را برای مشورت از ترکیه فراخوانده است. آقای اردوغان روز گذشته گفت رئیس جمهور فرانسه نیاز دارد که به خاطر سیاست‌هایش در قبال مسلمانان از نظر روانی بررسی شود. بازم به غیرت اردوغان همه میدانیم که قتل آن دبیر تاریخ و غیره یک سناریو بود و همه اینها برای بدنام کردن اسلام و مسلمانان است اردوغان بخوبی این مسله را بازگو کرد کشورهای غربی به ظاهر لائیک هستند اما شدیدا متعصب صلیب هستند اردوغان به تنهایی جور به ظاهر دینداران مزدور را میکشد اردوغاان رم کرده، یونجه بدین بهش هیچ دین عقاید آیین و مذهبی کامل نیست و نمیتواند کامل باشد فقط خدا خالق کل هستی و نیستی ها کامله انسانها در انسانیت میتوانند به تعامل تعادل و تکامل برسند و هیچ کتابی رو نه خدا نوشته نه پیامبران

مراسم تحویل سومین ناوچه سبک پروژه «MİLGEM» با حضور وزیر دفاع ترکیه و وزیر تدارکات دفاعی پاکستان در کراچی برگزار شد.کراچی‌/ خبرگزاری آناتولی

مراسم تحویل سومین ناوچه سبک از مجموع صادرات 4 فروند ناوچه سبک پروژه «MİLGEM» تولید ترکیه به پاکستان با حضور خلوصی آکار، وزیر دفاع کشور و زبیده جلال خان، وزیر تدارکات دفاعی پاکستان در کراچی برگزار شد.

وزیر دفاع ترکیه طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: ما هرگز از خودگذشتگی برادران پاکستانی‌مان که ملت تُرک را تنها نگذاشته و همواره در غم و شادی شریک بوده و هستیم را فراموش نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: امروز نیز مشاهده حمایت پاکستان از تُرک‌های آذربایجان برای ما حائز اهمیت و ارزش بالایی است. ترکیه نیز در کنار خواهران و برادران پاکستانی در خصوص مسئله برحق کشمیر بوده و خواهد بود.

آکار در ادامه گفت: روابط ترکیه و پاکستان شبیه روابط معمول میان دو دولت نبوده و ساختار منحصر به فردی دارد. دو کشور از پیوندهای دوستی و برادری تاریخی و ریشه‌دار برخوردارند.

وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد: ارمنستان که مرتکب جنگ و جنایت علیه بشریت شده است، حساب جنایاتی که علیه ارتش آذربایجان مرتکب شده را در پیشگاه تاریخ و قوانین بین‌المللی پس خواهد داد.

آکار ادامه داد: سازوکارهای بین المللی نیز باید متوجه شوند که دیگر صلح پایدار، آرامش و ثبات در گرو عدم کشتار غیرنظامیان بی‌گناه بیشتر از سوی ارمنستان و خروج از سرزمین‌های اشغالی آذربایجان است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: فجایع انسانی در سرزمین‌های اسلامی تنها به دلیل مسلمان بودن آنها نادیده گرفته شده و برخوردی ریاکارانه به لحاظ حقوق بشر با آنها دارند.

وزیر دفاع ترکیه در ادامه تاکید کرد: در چنین برهه حساسی که مناطق اطراف با بحران احاطه شده‌اند، تاریخ و تمدن‌مام مسئولیت سنگینی برعهده ما گذاشته است.

آکار متذکر شد: ترکیه و پاکستان به دلیل این مسئولیت‌پذیری نمی‌توانند در قبال فجایع انسانی در منطقه و جهان سکوت اختیار کنند و در برابر تحولات اخیر آذربایجان نیز کور و کر رفتار نکردند. بار دیگر تاکید می‌کنم که از تلاش آذربایجان برای آزادسازی سرزمین‌های اشغالی خود از سیطره ارمنستان حمایت می‌کنیم.